Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań w sprawie ogrzewania
#81
(10.01.2018, 13:16)ziembol007 napisał(a): Zgadzam się z powyższym, jestem totalnym laikiem i dopiero jestem na etapie stanu surowego ale w domu rodzinnym mamy gruntową pompę ciepła (jedną z najtańszych na rynku). Użytkowana jest trzecią zimę i rachunek za prąd w domu 260m2 bardzo starym choć kilka lat temu dobrze ocieplonym na instalacji mieszanej podłogówka/kaloryfery rachunek roczny za prąd wynosi 2500-2800zł. Moim zdaniem nie są to olbrzymie kwoty na taki metraż przy 7 mieszkańcach.

Takich blogów jak podlinkowany wyżej jest mnóstwo i to na korzyść gazu jak i pomp ciepła. Dlatego zamiast czytać to wszystko i robić sobie mętlik w głowie najlepiej pojeździć i popytać użytkowników obu systemów.

No tak...popytać to podstawa.
Ja popytałem - architekt, robiący mi adaptację, właśnie do pompy P-W dokłada piec na gaz, a mieszkamy w ciepłym rejonie Polski (lubuskie). Znajomy budowlaniec, orędownik pomp P-W , którą używa jego siostra,jeszcze rok temu, namawiający ludzi na pompy, właśnie kończy budowę swojego domu, który będzie ogrzewany gazem. Kolega pracujący na lotnisku w Bode (Norwegia) zapytany w Sylwestra,czy mają tam pompy P-W, powiedział, że oczywiście mają...jako DODATEK do ogrzewania gazowego lub elektrycznego, które są głównym źródłem, jak tylko spadnie temp poniżej 0st.
Mam pecha.....? Obserwuję wskazania online pracy pomp, ile ciągną prądu. OK, fajne jak jest koło zera stopni, ale poniżej, grzałki swoje ciągną. Zim nie ma... OK, ale kto mi zagwarantuje, że nie będzie? Może, gdybym miał kominek jako zabezpieczenie (ale nie mam zamiaru, bo miałem przez 25lat i wystarczy Big Grin)  gdyby mnie było stać na płytę grzewczą, to bym przymknął oko na dwuletnią gwarancję urządzenia, które kosztuje kupę pieniędzy,pracuje na dworze...może Wink

PS..przy pompach gruntowych problem dogrzewania grzałkami raczej nie istnieje (?) więc niska temperatura nie ma takiego wpływu na większe 'spożycie' energii.

Mój zapał co do pomp, niestety znacznie przygasł, aczkolwiek, montując instalacje C.O. będę zostawiał sobie odpowiednie przyłącza, bo kto wie, co będzie za lat kilka ?
Odpowiedz
#82
(10.01.2018, 14:31)marcinur napisał(a):
(10.01.2018, 14:06)rustin napisał(a): Jeżeli naprawdę masz pompę za 20 tys która jest dobra i będzie dość mocna to myślę że bym ją brał. Ja nie znalazłem taniej jak 30tys
O ile dobrze pamiętam to chyba coś kiedyś pisałeś chyba że już rozmawiałeś z CNC
Czy LG Therma V z tej promocji za 22k nie będzie ok? http://cncpompyciepla.pl/promocyjne-zestawy/

Tak, ale też pisałem że ta pompa jest za słaba jak sam napisał i już nie pamiętam czy i tak nie montuje tak daleko?
Odpowiedz
#83
(15.12.2017, 22:13)hydraulik napisał(a): dobry wybor
ke vaillant / vissman / worcester

Dostałem propozycję dwufunkcyjnych z wbudowanym zasobnikiem firmy DE DIETRICH oraz FERROLI.  Co o nich powiesz  ?
Odpowiedz
#84
Podpinam się do pytania na temat firmy FERROLI Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu