Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łączenie izolacji pionowej z poziomą
#1
Sad 
Mam zagwozdkę. Ława 50cm, ściana fundamentowa bloczek b15 24cm, a więc luzu na ławie jest 2x13cm. A styropian na ścianę fyndamentową zaprojektowali 15cm. Będzie odstawać dobre 4cm. I jak ty skutecznie połczyć izolacje pion/pozi.?
Odpowiedz
#2
(12.12.2017, 15:58)Rodman24 napisał(a): Mam zagwozdkę. Ława 50cm, ściana fundamentowa bloczek b15 24cm, a więc luzu na ławie jest 2x13cm. A styropian na ścianę fyndamentową zaprojektowali 15cm. Będzie odstawać dobre 4cm. I jak ty skutecznie połczyć izolacje pion/pozi.?

przy ławie 50cm możesz dać styro 10cm, jak chcesz koniecznie 15cm wylej ławe 60cm
Odpowiedz
#3
Myślę,że można też dać szerszą papę na ławę tak,żeby wystawała poza styropian.Na łączeniu papy ze styropianem dać grubo dysperbitu.
Odpowiedz
#4
przeciez ilzolacja przeciwwilgociowa a dokładnie jej połaczenie pionowej z pozioma jest w innym miejscu niz myslisz.
jest na styku papy na ławie i bloczka betonowego
Odpowiedz
#5
Wiem gdzie jest połączenie.
Nie zrozumiałeś mnie.
Odpowiedz


#6
(12.12.2017, 20:36)tomi8547 napisał(a): Wiem gdzie jest połączenie.
Nie zrozumiałeś mnie.

A jaki jest sens tam polaczenia?
Odpowiedz
#7
Tak jak piszą wyżej prawidłowe połączenie jest między bloczkiem a ławą, powinno robić się jeszcze fasetę taki klin 4x4 między ławą a bloczkiem ,aby było łagodne przejście. Nawet jak zrobisz ławę na 60 to musisz zrobić co do 1cm dokładnie, żeby mieć 2-3cm miejsca na posmarowanie. Pianka na dole między ławą a styro + klej na siatce i tak będzie to pracować wiec szczelne w 100% to połączenie nie będzie także nadwis 4cm będzie lepszym rozwiązaniem bo woda ci spłynie poza ławę. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#8
gdzie splynie poza lawe jak bedzie obsypane ?
Odpowiedz
#9
Jak na wysokości fundamentu i pod nim jest glina to jak obsypiesz paskiem do stanie na glinie a jak będzie piasek do spłynie w dół po foli kubełkowej i niżej w piach obok ławy. Zasada jest taka obsypujesz tym jaki masz grunt jak glina to gliną w przeciwnym razie drenaż. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu