Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jekie centrale rekuperacji polecacie
#21
Tak cenią....
Ze 4 tys. za "dodatki", ze 4 za montaż i do tego rekuperator.... najczęściej 6-8 i wychodzi 14-16 netto.

Kwestia reku jest indywidualna. Można za 3 można za 10. Ale te 4 za montaż kłuje w oczy...

Ponoć montaż jest prosty. Ale w jaki sposób poradzić sobie z prawidłowym zbilansowaniem?
Zapłacić komuś za sam projekt?
Kto to ogarnie i za ile?
Odpowiedz
#22
(22.10.2018, 06:10)Michał G. napisał(a): Tak cenią....
Ze 4 tys. za "dodatki", ze 4 za montaż i do tego rekuperator.... najczęściej 6-8 i wychodzi 14-16 netto.

Kwestia reku jest indywidualna. Można za 3 można za 10. Ale te 4 za montaż kłuje w oczy...

Ponoć montaż jest prosty. Ale w jaki sposób poradzić sobie z prawidłowym zbilansowaniem?
Zapłacić komuś za sam projekt?
Kto to ogarnie i za ile?

Witam. 
Rekuperacja to bardzo posty temat. Większość z Was buduje dom własnymi rękoma, to jest dopiero sztuka! A reku to tylko parę rurek..
Końcowe zbilansowanie reku nie jest trudne, kręcimy anemostatami tak długo, aż osiągniemy odpowiednie wartości. Problemem może być anemometr który będzie potrzebny do pomiarów. Ja używam takiego za parę stówek i jest ok. 

Rekuperacji na plastikach jeszcze nie "projektowałem" ale nie jest to jakaś filozofia, szczególnie w tak małym, jednopiętrowym domku. Zrobiłem 10-15 domków, część sam projektowałem i nie miałem problemu z końcową regulacją. 

Ja montowałem głównie reku Vents`a, nie miałem z nim problemów więc mogę polecić. Wydaje mi się że to obrandowany chińczyk, ale jest raczej dobrej jakości. Ostatnio montowałem frapol onyx passiv 650 i byłem w szoku, jak dobrze wykonane było to urządzenie. Świetna charakterystyka i mega cicha praca. Produkt jest chyba Polski, robią wielkie centrale wentylacyjne na zamówienie, więc obstawiam że reku też sami składają. Minusem jest to że nie wiem czy taka sama jakość jest utrzymywana dla mniejszych jednostkach. 

Jakby ktoś chciał to napiszę jak ja bym to widział.
Odpowiedz
#23
Ja chcę Smile proszę napisz jak byś to widział.
Odpowiedz
#24
podłączam się do prośby Wink
Odpowiedz
#25
Zapewne każdy przeglądający ten wątek chciałby poznać Twoją wizje, a więc prosimy o więcej Wink
Odpowiedz


#26
Ja za projekt do pozwolenia na budowę płaciłem 500 zł, w projekcie wydajność rekuperatora oszacowana jest na 350 m3, z projektu wnioskuję że podane 350 jest ze sporym zapasem, ilość powietrza nawiewanego/wywiewanego 270/270m3
Odpowiedz
#27
....Sierzant, czyli 250m3 wystarczy do naszego projektu ? Z kim nie rozmawiam(w sensie firmy od rekuperacji) to każdy twierdzi że 350m3 to minimum, co mi się wydało dziwne.

Tak wystarczy. Kiedy realnie potrzebujesz rekuperacji?, zimą. I co będziesz ładował 350m3 powietrza na godzinę.Od razu kup nawilżacze, tak będzie sucho.
Bzdura, spokojnie wystarczy 100m3.
Latem więcej ale te 250m3 również wystarczy. Wymiennik jest efektywny tylko w pewnych zakresach(za żadne skarby nie należy go przewymiarować)
Inna sprawa to opory instalacji itd.Może boją się spierdo... , stąd zabezpieczenie(da się większe obroty i spokój)
Co ci proponują?
Odpowiedz
#28
Właśnie na innych forach polecali alnor ministair 250. A firmy polecały 450. Problem polegał na tym, że 450 ma sztywne 3 biegi i może być za mocny nawet na 1 biegu. Dla naszego domku przy rodzinie 2+2 wystarczy wymianą 100-120m3/h ... I nadal nie wiem co wybrać.
Odpowiedz
#29
Osobiście bałbym się montować coś, co ma na najniższym biegu więcej niż 100m3/h. To i tak bardzo dużo w porównaniu do tego co zapewnia wentylacja grawitacyjna ze szczelnymi drzwiami i oknami... Za sucho w domu też nie dobrze, a jak zjedzie się rodzinka i w domu jest nagle 15 osób to przecież żaden problem dać wyższy bieg, a to przecież sytuacja sporadyczna.
Odpowiedz
#30
Jeśli ze sprzedaży reku ma np 500 a z większego 800 to jak myślisz który będzie Ci polecał?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu