Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jekie centrale rekuperacji polecacie
#11
Ja mam chińczyka. Dam znać jak wrażenia po tym jak go zainstaluje i uruchomie. Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze.
Odpowiedz
#12
Mógłbyś podać model? Chetnie się zainteresuję tematem. Kupowałeś w PL czy ściągałeś z chin?
Odpowiedz
#13
Opis modelu i linki znajdują się w moim dzienniku budowy (Baldowo k/Tczewa) -> dział KOSZTORYS zapraszam Smile
Odpowiedz
#14
Witam,
Miał ktoś z was styczność z rekuperatorami marki BARTOSZ lub ALNOR Ministair? Jeden instalator poleca mi bartosza ale jest drogi. Dostałem także ofertę na Alnora z kompletna instalacją i montażem na 16,000 zł netto z firmy SGKLIMA. Cena przystępna a pojęcia zielonego nie mam. Na rynku jest tego tak dużo, że już mnie głowa boli.
Odpowiedz
#15
ok 3500 materiał i z 5 tys reku reszta to robocizna- jakby co
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
A jak opinia na temat ALNOR Ministair?
Odpowiedz
#17
Tym instalatorom mózgi zżarło
Jak chcesz alnora to max 250m3 czyli ten HRU-MinistAir-W-250
Calkiem niezly ten Vent-Axia Kinetic B 250m3
Nasz dom potrzebuje max 80-120m3 wymiany (w zaleznosci od liczby mieszkanców)
Jak widzę kwotę 16tyś netto to żałuję że zostałem informatykiem, a nie instalatorem rekuperacji.
Odpowiedz
#18
(21.10.2018, 09:53)sierzant napisał(a): Tym instalatorom mózgi zżarło.
Jak chcesz alnora to max 250m3 czyli ten HRU-MinistAir-W-250
Calkiem niezly ten Vent-Axia Kinetic B 250m3
Nasz dom potrzebuje max 80-120m3 wymiany (w zaleznosci od liczby mieszkanców)
Jak widzę kwotę 16tyś netto to żałuję że zostałem informatykiem, a nie instalatorem rekuperacji.

Zawsze możesz się przebranżować i zostać instalatorem reku.
Trzeba uważać przy doborze fachowców.
U mnie rekordzistą był kierownik budowy który zażyczył sobie 9 tys zł oraz dekarz który przy dachu dwuspadowym chciał 110zł za metr plus obróbki.
Odpowiedz
#19
Dzięki za odpowiedź. A jaką macie Panowie opinie na temat rekuperatorów BARTOSZ? Może jesteście w stanie polecić reku na nasz domek z płynną regulacją? Ten Vent axia sprawdzę.

Ogólnie można zgłupieć. Tyle rekuperatorów na rynku. Podejrzewam, że nie ma co przepłacać. Faktycznie ciekawy ten Vent Axia i cenowo i funkcjonalnie.
Odpowiedz
#20
(21.10.2018, 09:53)sierzant napisał(a): Tym instalatorom mózgi zżarło
Jak chcesz alnora to max 250m3 czyli ten HRU-MinistAir-W-250
Calkiem niezly ten Vent-Axia Kinetic B 250m3
Nasz dom potrzebuje max 80-120m3 wymiany (w zaleznosci od liczby mieszkanców)
Jak widzę kwotę 16tyś netto to żałuję że zostałem informatykiem, a nie instalatorem rekuperacji.

Sierzant, czyli 250m3 wystarczy do naszego projektu ? Z kim nie rozmawiam(w sensie firmy od rekuperacji) to każdy twierdzi że 350m3 to minimum, co mi się wydało dziwne.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu