Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Troszkę więcej czasu i działam dalej. A tych którzy chcą zobaczyć jak wielki wyszedł strych. Między czasie okna zostały zamówione będą pod koniec stycznia koszt 16700 zł wraz z roletami i montażem. Kolor orzech, instalacja pod rolety wczoraj skończona będą się otworzyć zamykać z przycisku i dodatkowo wszystkie jednym


Załączone pliki Miniatury
                       
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Petarda ten strych. Też będę miał taki Smile
Odpowiedz
na czym stoją słupy ?
jaki koszt konstrukcji dachu (materiał plus montaz) ?
Odpowiedz
Drewno 8000+1800na strop, robota konstrukcji z laceniem 5000, resztę sam robiłem. blacha około 13 tys wraz z rynnami obrobkami itd. Mambrama i gwoździe ok 1450 troszkę się pogubiłem w tym szystkim wtedy ale w wcześniejszych postach pisałem. Słupy Na scianach działowych zmocnione wieńce
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Witam po przerwie świątecznej. Jeszcze na koniec roku małe zakupy czyli troszkę bezpieczników i wełna da cały dom


Załączone pliki Miniatury
   

.jpg   ursa-platinum-15cm.jpg (Rozmiar: 27.83 KB / Pobrań: 684)
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz


siema możesz opisać elektrykę co kupiłeś i do czego będzie użyte niedługo też będę zaczynał ale nie wiem w co wyposażyć skrzynkę
Odpowiedz
Więc tak główny bezpiecznik B25 bo takiego można zamontować najmocniejszego. B20 płyta indukcyjna, i przygotowanie pod garaż, B16 gniazdka, B10 światło. Ogranicznik przepięć 3fazy, różnicowoprądowy na każdej z faz. Na każdą z faz dodatkowo automatyczny przełącznik faz. By w razie zaniku którejś z faz zawsze było napięcie. Do tego lampki sygnalizacyjne przypuszczam że nic więcej tam nie będę wciskał.
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Super domek zrobiłeś kawał dobrej roboty
Odpowiedz
na wszystkie obwody będziesz dawał przełącznik faz czy tylko na najważniejsze obwody? jak dużą skrzynkę planujesz? w sumie jest trochę gratów nigdy nie upychałem kabli do skrzynki w sumie miejsca na ścianie jest i zastanawiam się czy nie dać skrzynki z dużym naddatkiem na przyszłość i dla wygody montażu
Odpowiedz
Hehe zaczekajmy aż skończę jeszcze skrzynki nie kupiłem automaty przepięciówki będą tylko na dom gdyż na garaż będzie osobny obwód w późniejszym czasie. Nie podłączam każdego gniazdka i pokoju osobno tylko np. 2 pokoje spiżarka z pokojem, 3 obwody w kuchni 1 łazienka światła 3 obwody, zewnętrzne oświetlenia, dzwonek sterowanie bramy to wszystko osobno kotłownia 2 obwody, rekuperacja 1 obwód, możliwe że odkurzacz centralny w moim osobistym wykonaniu. Wszystko to robię sam 1 raz ?
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu