Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrót sso
#1
Photo 
Dzień dobry.Dawno nic nie dodawałem.Jakoś nie było czasu a czasami chęci na relacje.Stan surowy mam.Było tylko dwie ekipy na budowie:dach 25 zł m i ściany zewnętrzne same mury 3600.I oczywiście wiązary ale tego nie liczę.


Załączone pliki Miniatury
                                                                   
Odpowiedz
#2
Dlaczego nie zdecydowałeś się "pociągnąć" szczytów murowanych ?
Odpowiedz
#3
(07.12.2017, 20:13)fastplayer napisał(a): Dlaczego nie zdecydowałeś się "pociągnąć" szczytów murowanych ?

Właśnie miałem o to samo pytać. U Burkietowicza STANOWCZO odradzają stawianie ścian szczytowych z konstrukcji drewnianych przy wiązarach. Na pewno zastosowanie konstrukcji drewnianej ma uzasadnienie ekonomiczne.
Konstrukcję na szczyty masz od producenta wiązarów? Z ciekawości - jak wypadło to cenowo?
Odpowiedz
#4
Dlaczego tyle trzpieni?
Odpowiedz
#5
Hm, może z jakiś szczególnych powodów, dotyczących tego projektu,u Burkietowicza odradzają szczyty drewniane? Widziałem sporo szkieletowców z wiązarami z dachem dwuspadowym i z takimi szczytam, a co dopiero murowany?
Soviet - jaki masz kąt nachylenia dachu?
Odpowiedz


#6
wyszly duze okapy mozna wiedziec ile cm?
Odpowiedz
#7
Kat jak w projekcie 25.Wiązary są wysunięte o 95 cm plus deska i rynna (ciągła bez łączeń z aluminium).Ściana szczytowa z płyty szybciej i taniej nie trzeba też jej całej docieplać.Drewno 880 zł chyba plus płyty z 400 i robocizna.Dogadałem się z monterami wiązarów zrobili to jako fuchę.Ściana była zbijana w całości na ziemi później dźwig dokręcenie do wieńca a na tym konstrukcja wiązarowa.W budynkach szkieletowych zawsze są takie szczyty.O słupach już chyba było mówione moim zdaniem ostrożność adaptatora projektu.
Odpowiedz
#8
Witam super wygląda domek też zmieniłem na dwuspadowy dach jaka cen wiazarow jak można wiedzieć? Ja dopiero otrzymałem pozwolenie na budowę i ruszam w kwiecień maj pozdrawiam
Odpowiedz
#9
15 z montażem i materiałem na ścianki szczytowe bez ich montażu.Tylko to cena z tamtej zimy od Sawe.Sory 14 plus montaż ścianek 800 i płyty na ścianki z 400
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu