Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto dopłacić do okapu prostego w wiązarach
#1
Witam.

Otrzymałem oferty na wiązary z klilku firm (lokalna, Burkietowicz, WPW) i mam w związku z tym pytanie czy z waszych doświadczeń opłaca dopłacić do konstrukcji wiązara z płaskim/prostym okapem (podbitka montowana bezpośrednio do wiązara)

[Obrazek: ?ui=2&ik=ab8a36e407&view=fimg&th=1602738...&zw&atsh=1]
Przykładowo WPW dało mi ofertę na standardowy okap (skośny) i prosty i ten drugi jest 2300 netto droższy (nie wiem z czego to wynika). Jeste pytanie czy warto za to dopłacać. Początkowo myślałem że to żadna róznica w cenie ale jednak jest. Myślałem o tej konstrukcji żeby ułatwić później robotę z podbitką.

Ew. czy możecie podzielić się własnymi dośwadczeniami i czy będziecie u siebie robić okap płaski ze skośnym wiązarem (podparcie na ścianie) czy skośny. Być może to gra nie warta świeczki i kolejna kasa którą można sporzytkować na inne koszta budowlane...

z góry dzięki za sugestie

pozdrawiam
graucho
Odpowiedz
#2
Dla tak prostego okapu zrobienie podbitki odrazu do okapu czy tez nie raczej nie stanowi problemu. Zalezy co sie komu podoba, ale ja wole skosny/opadajacy. Chyba lepiej to wyglada
Odpowiedz
#3
Ja też, mimo tego że na prostym łatwiej by było zrobić podbitkę.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
Mnie również się wydaje że dom z okapem opadającym wygląda ładniej, ale dalej nie rozumiem skąd bierze się różnica w cenie? Czym jest to uzasadnione? Łukasz, masz tam wtyki u Burkietowicza to może dryndniesz do nich niech nas oświecą? Smile  Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#5
Ja tam wolę okap płaski, po pierwsze dla mnie to lepiej wygląda, a po drugie zyskuje na tym wysokość pomieszczenia na strychu gdzie będę adaptował na sypialnię.

Koszt wiązarów ten sam.

[Obrazek: Screensho_qxehxhn.png]
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz


#6
Ja zamówiłem prosty. O koszta nie pytałem jaka różnica.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
tez wole prosty
mozna latwo zabudowas podswietlenie z oczek
Odpowiedz
#8
Jakie wiazary beda zamiowne nie ma roznicy z skosnych tez mozna bez problemu zrobim plaski okap


U mnie wyszedl tak


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Nikt nie mówi że nie można tylko łatwiej na takich wykonać
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
(07.12.2017, 18:42)tarkins napisał(a): Jakie wiazary beda zamiowne nie ma roznicy z skosnych tez mozna bez problemu zrobim plaski okap


U mnie wyszedl tak

Witam
Kolego Tarkins a jakiej wielkości jest tarasik. 
Wygląda super.  Rolleyes
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu