Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprowadzenie komina z kotła kondensacyjnego
#1
Witam

Jak wiemy sposobów na wyprowadzenie rury dwuściennej z kotła kondensacyjnego jest kilka. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Skłaniałbym się do wyprowadzenia ponad dach (ewentualne kwaśne opary nie będą działały destrukcyjnie na podbitkę, elewację, itp.). Tutaj moje pytanie. Co sądzicie o systemowym rozwiązaniu przejścia dachowego od Creatona?
https://www.google.pl/search?q=Dach%C3%B...Dk6XKajGcM:
Odpowiedz
#2
Bardziej mi się to podoba niż wylot zrobiony w ścianie.
Odpowiedz
#3
Dużo estetyczniej będzie wyglądał komin wyprowadzony przez dachówkę, komin przez ścianę powinien mieć około 1m aby nie brudził ściany a to wygląda po prostu kiepsko.
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o odprowadzanie gazów z kotła przez ścianę to moim zdaniem, można taki sposób odprowadzenia spalin stosować ale jako alternatywne rozwiązanie przy braku możliwości pionowego odprowadzenia spalin z kotła. Estetyka też ma tutaj duże znaczenie i zastosowanie komina pionowego oraz dachówki przelotowej z kominkiem jest dobrym, szczelnym i mało rzucającym się w oczy rozwiązaniem.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#5
Mam komin systemowy zapel eco z wkładem ceramicznym pod paliwo stałe. Będzie jednak gaz i niestety czopuch jest za nisko dla kotła kondesacyjnego.
Mam dwie propozycje od hydraulika
1. Zaślepi czopuch , wytnie wyżej otwór i w niego wstawi rurę dla kondesatu a powietrze będzie brane z przestrzeni między ceramiką a wstawioną rurą, przynajmniej tak zrozumiałem.
2. Zostawienie komina, żeby go nie psuć, wrazie W będzie na podłączenie kotła na paliwo stałe i wyprowadzenie spalin rurą dwuścienna przez ścianę.

Nie chodzi o względy estetyczne bo kotłownia jest od strony działki , tylko o użytkowe. Ostrzega mnie , że na elewacji zrobią się z czasem odbarwienia i będzie brudno w tym miejscu bo para + kurz itd. , za to byłby cały komin.

Co radzicie ?
Odpowiedz


#6
(09.01.2018, 12:01)rustin napisał(a): Mam komin systemowy zapel eco z wkładem ceramicznym pod paliwo stałe. Będzie jednak gaz i niestety czopuch jest za nisko dla kotła kondesacyjnego.
Mam dwie propozycje od hydraulika
1. Zaślepi czopuch , wytnie wyżej otwór i w niego wstawi rurę dla kondesatu a powietrze będzie brane z przestrzeni między ceramiką a wstawioną rurą, przynajmniej tak zrozumiałem.
2. Zostawienie komina, żeby go nie psuć, wrazie W będzie na podłączenie kotła na paliwo stałe i wyprowadzenie spalin rurą dwuścienna przez ścianę.

Nie chodzi o względy estetyczne bo kotłownia jest od strony działki , tylko o użytkowe. Ostrzega mnie , że na elewacji zrobią się z czasem odbarwienia i będzie brudno w tym miejscu bo para + kurz itd. , za to byłby cały komin.

Co radzicie ?
1 - typowe rozwiązanie przy montażu pieców z zamknięta komorą spalania, łatwe w wykonaniu,szczególnie w nowych kominach. Uważam,ze najlepsze wyjście a w "razie W" wyciągniesz wkład (rurkę z kwasówki) i podłączysz kopciucha.
Odpowiedz
#7
Steve1234 Z tym psuciem estetyki tez bym nie przesadzał przez takie małe przejście w dachu, bo mi np proporcjami nie podoba się wysokość komina ponad dach jak to jest np w domu w Szczepidle.
Odpowiedz
#8
Easy Driver, mówisz że wyciągnie się rurę i podłączyć kopciucha, tylko czy ten nowy otwór nie będzie za wysoko? Czy zaslepiony drugi otwór będzie szczelny, w końcu to ceramika i pewnie hydraulik zaślepi taj aby zbytnio nie ciągnęło powietrza, kondensat i spaliny i tak będą w wykładzie. A czy takie zaślepienie będzie szczelne dla spalin z kotła stałego?
Odpowiedz
#9
Żaden problem przedłużyć stalową rurę z kopciucha i odpowiednio uszczelnić. Są do tego odpowiednie środki. Sam miałem przez lata rurę od kominka skutecznie uszczelnioną wokoło czymś, za bodaj 30zł, teraz może nieco drożej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu