Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dachowka plaska
#11
Hmm. Teraz to juz sam nie wiem :/ wiadomo ze w kazdej palecie moga byc jakies buble ale z tego co mi tu pokazujecie wyglada to bardzo dobrze. Mam nadzieje ze na zywo jeszcze lepiej Smile dzieki za foty i opinie
Odpowiedz
#12
Moim zdaniem te płaskie dachówki układane na wiązarach wyglądają bardzo dobrze, nie to co na tradycyjnych więźbach (tam widać klawiszowanie itd) co do układania z przesunięciem to u mnie dekarze ułożyli na próbę kilka m2 z przesunięciem i mi osobiście się nie podobało jak dla mnie wtedy traciła ten swój urok prostych linii ale wiadomo, kwestia gustu.
Odpowiedz
#13
Masz racje. Mozna ulozyc na probe kilka m2 i zobaczyc jak sie prezentuje.
Odpowiedz
#14
(25.11.2017, 19:46)ziembol007 napisał(a): Moim zdaniem te płaskie dachówki układane na wiązarach wyglądają bardzo dobrze, nie to co na tradycyjnych więźbach (tam widać klawiszowanie itd) co do układania z przesunięciem to u mnie dekarze ułożyli na próbę kilka m2 z przesunięciem i mi osobiście się nie podobało jak dla mnie wtedy traciła ten swój urok prostych linii ale wiadomo, kwestia gustu.
Tak jeśli wiązary są z dokładnością do 2-5 milimetrów i łaty są jednakowej grubości, co na wieźbie tradycyjnej jest też do osiągnięcia. Na mijankę to kwestia gustu jak komu się podoba, a przy dachu dwuspadowym dochodzą jeszcze dachówki połówkowe przy krawędziach co też podnosi koszty. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#15
Ja zrezygnowałem z dachówki płaskiej... Na folderach wygląda pięknie, ale jak zobaczyłem kilka domów i nierówności, to dałem sobie spokój (widziałem jeden dom z drogą dachówką Meyer-Holsen i tam było świetnie). Miejcie na uwadze, że dachówka pracuje jeszcze długo po ułożeniu i to, że jest równo jak dekarz schodzi z dachu nie oznacza, że tak samo będzie po roku.
Ja się zdecydowałem na dachówkę typu reńskiego albo bogen reform, albo braas topas.
Odpowiedz


#16
Dzieki za info. Tez powoli mnie odchodzi juz ta plaska dachowka. Zobaczymy na zywo z zona jakies inne z mala fala. Napewno bedzie prosciej i szybciej ulozyc a to dla mnie tez wazne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu