Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XIX - OKNA
#1
Cześć wszystkim Big Grin

Od ostatniego wpisu trochę minęło a to dla tego, że czekaliśmy na wstawienie okien. Trochę wydłużył się nasz czas oczekiwania, ponieważ w firmie mieli problem z dźwigiem a do tego jedne drzwi tarasowe zostały zrobione w złym wymiarze. I tak oto zamiast końcówki października mamy połowę listopada Tongue 

Okna na jakie się zdecydowaliśmy to :

- 7 komorowe
- profil 81 mm [DECCO 83]
- Uw=0,57 W/m2K
- szyby zespolone – pakiet 3 szybowy z Ug=0,5 i ciepła ramką w kolorze szarym –ciemny
- okucia systemowe WINKHAUS
- montaż ciepły (taśmy paro-szczelne, paro-przepuszczalne)
- rolety nadstawne i natynkowe (okno rogowe): sterowanie elektryczne (włączniki oraz pilot)
- kolor antracyt obustronny
- wszystkie okna są rozwierano-uchylne
- drzwi tarasowe są dodatkowo ze słupkiem ruchomym
- listwy podokienne oraz poszerzenia pod balkony



Koszt: 21 500 zł



Zmiany:
-okno rogowe zostało powiększone o około 15 cm wys., ponieważ nie ma możliwości zamontowania rolet nadstawnych a nie chcieliśmy kombinować z wypełnianiem powstałej luki. Jego wymiary to: szer. 1500 x wys. 1650
-okno jadalniane zamieniliśmy na drzwi (w planach mamy dobudowanie z tej strony ogrodu zimowego) a więc jego szerokość nie uległa zmianie jedynie wys.
-całą reszta bez zmian




P.S. W między czasie udało nam się obsypać dom (fundamenty) i wyrównać trochę teren. Dodatkowo zakonserwowaliśmy lepikiem pokrycie dachu (zostały zasmarowane lepikiem wszystkie złącza papy jak i gwoździe), wykończyliśmy ścianki działowe i zrobiliśmy większą część elektryki (ale o tym w następnym poście - po zakończeniu prac).


Poniżej kilka zdjęć Cool

     
   
   
   
Odpowiedz
#2
Na zdjeciach okna sa juz na gotowo czy w trakcie prac bo mnie by martwil tak wykonany montaz tasm jaki widac na zdjeciu w kuchni. Otwory byly jakos przygotowane pod montaz tasm?
Odpowiedz
#3
(18.11.2017, 17:23)spedek1 napisał(a): Na zdjeciach okna sa juz na gotowo czy w trakcie prac bo mnie by martwil tak wykonany montaz tasm jaki widac na zdjeciu w kuchni. Otwory byly jakos przygotowane pod montaz tasm?

Taśmy celowo zostały jeszcze nie przyklejone, ponieważ chcemy dobrze oczyścić ściany wokół okien z pyłu i innych zabrudzeń. Jak przygotujemy dobrze podłoże taśmy zostaną przytwierdzone. Na razie taśmy posiadają jeszcze warstwę zabezpieczającą przed przyklejeniem Wink
Odpowiedz
#4
(18.11.2017, 17:41)Leszek85 napisał(a):
(18.11.2017, 17:23)spedek1 napisał(a): Na zdjeciach okna sa juz na gotowo czy w trakcie prac bo mnie by martwil tak wykonany montaz tasm jaki widac na zdjeciu w kuchni. Otwory byly jakos przygotowane pod montaz tasm?

Taśmy celowo zostały jeszcze nie przyklejone, ponieważ chcemy dobrze oczyścić ściany wokół okien z pyłu i innych zabrudzeń. Jak przygotujemy dobrze podłoże taśmy zostaną przytwierdzone. Na razie taśmy posiadają jeszcze warstwę zabezpieczającą przed przyklejeniem Wink

Czyli robisz robote za montazystow ale wiem ze czasami tak lepiej ;-) odpyl dobrze powierzchnie jesli nie jest rowna (uskoki itp) wyrownaj klejem do styropianu (lepiej gdyby to bylo zrobione przed montazem okna) posmaruj jakims primerem wtedy tasmy lepiej trzymaja.
Odpowiedz
#5
(18.11.2017, 17:20)fastplayer napisał(a): Na BogatoSmile

Zaoszczędziliśmy dość sporo budując samemu a więc mogliśmy sobie pozwolić na wyższy standard okien Wink
Mamy nadzieję, że przełoży się to na późniejsze oszczędności w ogrzewaniu i udogodnienia w użytkowaniu Big Grin

(18.11.2017, 17:46)spedek1 napisał(a):
(18.11.2017, 17:41)Leszek85 napisał(a):
(18.11.2017, 17:23)spedek1 napisał(a): Na zdjeciach okna sa juz na gotowo czy w trakcie prac bo mnie by martwil tak wykonany montaz tasm jaki widac na zdjeciu w kuchni. Otwory byly jakos przygotowane pod montaz tasm?

Taśmy celowo zostały jeszcze nie przyklejone, ponieważ chcemy dobrze oczyścić ściany wokół okien z pyłu i innych zabrudzeń. Jak przygotujemy dobrze podłoże taśmy zostaną przytwierdzone. Na razie taśmy posiadają jeszcze warstwę zabezpieczającą przed przyklejeniem Wink

Czyli robisz robote za montazystow ale wiem ze czasami tak lepiej ;-) odpyl dobrze powierzchnie jesli nie jest rowna (uskoki itp) wyrownaj klejem do styropianu (lepiej gdyby to bylo zrobione przed montazem okna) posmaruj jakims primerem wtedy tasmy lepiej trzymaja.
Dzięki za rady  Smile  Właśnie tak miałem zamiar to zrobić. Czasami lepiej samemu coś zrobić i wiedzieć, że jest porządnie niż zdać się na montażystów, którzy przeważnie chcą swoje odbębnić i iść do domu Wink
Odpowiedz


#6
Cześć! Czy możesz podać ile kosztowały same rolety i system sterowania nimi? Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Poniżej wycena rolet Smile

.pdf   wycena_o_0060400-2017 (2).pdf (Rozmiar: 118.77 KB / Pobrań: 261)

a tutaj okien:

.pdf   -OFR17-0871-.pdf (Rozmiar: 137.11 KB / Pobrań: 203)

Co prawda w wycenie jest okno balkonowe o szer. 1480 i 1470 [mm] ale to błąd ze strony dokonanych pomiarów przez instalatora.
Rzeczywiście zamontowane są okna o szer. 1470 i 1800 [mm] - jako że to błąd nie wynikał z naszej strony to finalna cena nie uległa zmianie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu