Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa)
#61
witam. Jaki to rodzaj rolet?? I od razu zapytam o rozmiar okien ( chodzi mi o wysokosc)
Odpowiedz
#62
(08.05.2018, 22:22)ph33ar napisał(a): Jest szansa podejrzec gdzies szczegolowy kosztorys? Wykonczenia planujecie we własnym zakresie?

Co do kosztorysu, to jeśli będzie wrzucony, to chyba, jak będę już tam mieszkał, bo cierpię obecnie na chroniczny brak czasu. Co do wykończenia, to oprócz struktury eszta we własnym zakresie własnymi "ręcami".

(10.05.2018, 16:23)ratek1987 napisał(a): witam. Jaki to rodzaj rolet?? I od razu zapytam o rozmiar okien ( chodzi mi o wysokosc)

Wymiary okien z projektu, poza kotlownią, gdzie okno jest 20cm niższe. Co do rolet, to mam nadstawne. I tutaj informacja dla osób chcących zamówić rolety z wbudowanymi  moskitierami - zapytajcie o ich wysokość. Ja tego nie zrobiłem i musiałem docinać dół otworów o 4cm niżej. Uwierzcie mi, że 100 razy łatwiej jest uciąć coś na stole, niż wmurowane i na dodatek jeszcze w poziomie.

Po niedzieli może wrzuce jakieś foto z postępów. Elektryka prawie skończona, tynki na ścianach, hydraulika gotowa. Obecnie leci styropian na chudziaka. Po nim wchodzą hydraulik z podłogówką (na całym domu) i posadzki z miksokreta. W drodze styropian na elewację i piec CO. Teraz przydałoby się z miesiąć urlopu i doba trwająca 36h.

Jeszcze taka mała informacja - jak ktoś chce zobaczyć budowę, to nie mam nic przeciwko, ale proszę o kontakt na PW. Ostatnio było kilka niekontrolowanych wizyt Angry
Odpowiedz
#63
Posadzka ma mieć grubość 24 cm, czyli tyle co wysokość jednego bloczka.
Ale ytong ma 20 cm wysokości.
Widzę, że pod drzwiami balkonowymi nie dokładałeś 4 cm drugiej warstwy.
Będziesz mieć mniej styropianu?

W drzwiach wejściowych nie ma wymurowanej pierwszej warstwy. Rozumiem, że została ominięta, żeby było się łatwiej poruszać i zostanie to 
domurowane w póżniejszym czasie?
Odpowiedz
#64
Polecam nie murować w żadnym otworze i dać poszerzenia systemowe
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#65
(18.05.2018, 05:14)maciej87 napisał(a): Polecam nie murować w żadnym otworze i dać poszerzenia systemowe

Polecam nie dawac poszerzen systemowych tylko np Klinaryt. Rozwiazanie lepsze i cieplejsze niz poszerzenie.
Odpowiedz


#66
Witam po dłuższej przerwie. Co do Waszej dyskusji, to ja wmurowałem w przejściach Ytongi 20cm wys., co razem z warstwą zaprawy daje niecałe 23cm. Podłoga ma mieć 24cm, ale zapominacie chyba o tym, że ok. 1cm odchodzi na płytki/panele, dlatego wylewka powinna iść do wysokości 23cm Wink 

Jutro od 6:00 chłopaki leją posadzki Big Grin 

Kilka fotek z postępów:

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 3][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 4.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen][Obrazek: 7.jpg?screen][Obrazek: 8.jpg?screen][Obrazek: 9.jpg?screen][Obrazek: 10.jpg?screen][Obrazek: 11.jpg?screen][Obrazek: 13.jpg?screen][Obrazek: 14.jpg?screen]
Odpowiedz
#67
(21.05.2018, 01:16)DAZ16 napisał(a): Pięknie wykonana hydraulika sami robiliście czy firma? sądząc po robocie robił ktoś kto się zna.
Planujemy z żoną budowę identycznego budynku z dachem dwuspadowym plus dobudowany garaż.
WIELKI PLUS ZA POMYSŁ!!!!

No akurat podłogówki, to bym się sam nie podjął. Robota, jak słusznie zauważyłeś, fachowców.
Odpowiedz
#68
Witam.jak prace? Mieszkacie?
Odpowiedz
#69
Witaj Smile
Powiem szczerze że Twoja wersja(z garażem) przerobionego projektu przemawia do mnie najbardziej chyba z wszystkich jakie znalazłem tutaj na forum Smile
Jestem też bardzo ciekaw jak potoczyły się dalsze prace wykończeniowe Smile
Jeśli znajdziesz chwilkę wolnego czasu to bylibyśmy wdzięczni za pochwalenie się efektamiSmile
PS. Jeśli również to nie problemem to pochwal się ile kosztowała Cię instalacja elektryczna, hydrauliczna,wodna, tynki i wylewka.

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#70
Witam. Jaki szeroki jest budynek wraz z garażem ? I jaka musi być minimalna szerokość działki na taki budynek wraz z garażem ? bo z tego co się orientuje to po 4 m trzeba zostawić z obu stron od granic działki prawda?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu