Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działka.
#1
Może  ktoś mi pomoże.Są dwie działki sąsiadujące ze sobą.Od frontu(wjazdu)każda ma 17,5m szerokosci.Długość 45m.Moje pytanie,czy jeśli się dogadam z właścicielami tych działek (są rodzeństwem)to,czy jest możliwe,żeby te działki podzielić wszerz?Wtedy powstaną dwie działki o wymiarach 35m/22,5m każda.
Odpowiedz
#2
To zależy MPZP lub WZ. Pytanie czy tez będzie to Ci się opłacać czy nie lepiej kupić po prostu działki gotowej. Zajmie to tez sporo czasu
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Ceny działrk w tej okolicy zaczynają się od 200pln/m2.Tak,czy siak tanio nie będzie.Czyli najlepiej najpierw sprawdzić MPZP?
Odpowiedz
#4
Oj i kosztowna byłaby taka zmiana.
Podejrzewam, że połączenie, a następnie podzielenie tej działki to koszt ponad 5tys.zł
Odpowiedz
#5
Kwota ok.5tys. jest dla mnie do przyjęcia.Jak znam życie wyjdzie więcej.
Odpowiedz


#6
(31.10.2017, 08:16)tomi8547 napisał(a): Kwota ok.5tys. jest dla mnie do przyjęcia.Jak znam życie wyjdzie więcej.

Pierwsze kroki to sprawdzenie MPZP. Druga sprawa-geodezyjny podział działki jest uwarunkowany konkretnymi przepisami które to przepisy decydują co, jak, kiedy i dlaczego można podzielić. Albo dlaczego dzielić nie można. I choć teoretycznie działkę można dzielić wielokrotnie to w rzeczywistości jest troszkę inaczej. Nie każdą działkę można niestety podzielić ze względu właśnie na powyższe przepisy. Są określone wymogi, przykazy, nakazy i uwarunkowania, które pewne pomysły podziałów działek mogą zmienić, a nawet uniemożliwić. Tym samym spowodować, że pewnych działek jak wspomniałem podzielić się nie da a już z pewnością nie w każdy sposób w jaki byśmy chciieli, No i sprawa ostatnia, jest to dosyć czasochłonna procedura. ale kto wie jak jest w Twoim przypadku? Smile Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#7
tak, to prawda, jeśli sie zgodzą to koszty beda podziału ponownego działek...;/
Odpowiedz
#8
(30.10.2017, 21:48)tomi8547 napisał(a): Ceny działrk w tej okolicy zaczynają się od 200pln/m2.Tak,czy siak tanio nie będzie.Czyli najlepiej najpierw sprawdzić MPZP?

A co to za okolica, jeśli to nie tajemnica? A działkę można w drugą stronę podzielić, wymaga to jednak wytyczenie drogi do działki tylnej i po problemie?Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu