Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacja projektu
#21
Easy Driver: Przy moim rozkładzie masz jedna ścianę bez okien, może cie to zainspiruje i coś dopasujesz do działki.
Odpowiedz
#22
Powiem tak sierzant...u ciebie fajny uklad ale adaptator ladna sumke sobie doliczy okolo 1 kola za to...luksfery dobry pomysl tylko ze dzialka obok jest juz zabudowana i jest na sprzedaz...nie wiadomo co nowy wlasciciel...wiec najprosciej i chyba najlepiej pozmieniac kotlownie na pokoik...ale teraz mysle ze bednarka takze by musiala byc przesunieta...do kotlowni
Odpowiedz
#23
bedmundo: za co sobie doliczy? To zmiany nieistotne,nie robi tego projektant, tylko kierownik budowy wpisem w książce budowy.
Podaję ci koszt takiej zmiany 0zł (zero złotych) Jesli to drogo to przepraszam.
Odpowiedz
#24
To musze zmienic kierownika bo on nie chce zrobic.
Odpowiedz
#25
(25.10.2017, 22:14)sierzant napisał(a): Przede wszystkim konstrukcja dachu.Nie mógł pojąć ze nie ma w nim żadnych obliczeń obciążenia dachu.
Potem brak instalacji grzewczej. Nie było do czego podłączyć pieca gazowego.Tylko od pani od elektryki
nie usłyszałem złego słowa o projekcie. Reszta narzekała ze bardzo ogólny "taki do pozwolenia" a nie do budowania.
A że kolega architekt, a jego rodzice konstruktorzy , trochę podrobili ,uzupełnili i poszło. Tłumaczył mi żę to on przejmuje
odpowiedzialność za projekt i takiej bidy nie wypuści.

Ale przeciez schematy instalacji sa niepotrzebne bo kazdy i tak moze to zrobic wedlug wlasnego uznania
Tak myslisz, to zycze powodzenia przy odbiorze budynku.

ja mam to samo .brak instalacji grzewczej. Nie było do czego podłączyć pieca gazowego itp.
Odpowiedz


#26
I tak trzeba robić projekt każdej z instalacji ( woda, kanalizacja, prąd oraz ewentualnie gaz) za każde z tych projektów minimum 500 za sztukę przy adaptacji.
Odpowiedz
#27
W projekcie niech będą taki ogólne minimów wymogów, a te właściwe potem przed odbiorem
Tak mam teraz z dachem, a i przy pozwoleniu ogrzewanie miałem na paliwo stałe, a będzie pompa
Odpowiedz
#28
Ja mam adaptację w trakcie, architekt narazie nie ma żadnych uwag. Do uzyskania pozwolenia pozostaje praktycznie wszystko bez zmian (zależy mi na czasie). Będę miał ogrzewanie gazowe - muszę dołączyć projekt instalacji i dołączyć w formie aneksu - koszt całości to jakieś 500zł. Dach - tu w zasadzie ostateczny projekt dachu robi firma która dostarczy wiązary - też architekt nie widział problemu ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu