Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drzwi wejściowe
#1
Witam,
szukam drzwi wejściowych do domu. Jakie macie doświadczenia? Metalowe czy drewniane? Jaki przedział cenowy? Mam katalog Mikea i tam drzwi metalowe kosztują około 5000 zł. Najbardziej odpowiadają mi, jeżeli chodzi o wygląd drzwi za 1500zł z OBI:

https://www.obi.pl/drzwi-zewnetrzne/pant.../p/1199843

Skąd takie różnice cenowe? Na co zwracać uwagę? Proszę o sugestie.
Odpowiedz
#2
(23.09.2017, 10:26)klonu1988 napisał(a): Witam,
szukam drzwi wejściowych do domu. Jakie macie doświadczenia? Metalowe czy drewniane? Jaki przedział cenowy? Mam katalog Mikea i tam drzwi metalowe kosztują około 5000 zł. Najbardziej odpowiadają mi, jeżeli chodzi o wygląd drzwi za 1500zł z OBI:

https://www.obi.pl/drzwi-zewnetrzne/pant.../p/1199843

Skąd takie różnice cenowe? Na co zwracać uwagę? Proszę o sugestie.

Witam. Dokonując wyboru drzwi zewnętrznych należy mieć na uwadze że powinny zabezpieczać nasz dom przed trzema czynnikami- włamaniem, hałasem i chłodem. No ewentualnie jeszcze jest trzeci czynnik- estetyczny. Mają być wizytówką naszego domu i pasować do elewacji Smile tu zaczyna się problem. Tanie nie będą ciepłe ani bezpieczne. Ładne nie będą tanie a bardzo bezpiecznie niekoniecznie będą ładne Smile  Najbardziej jednak zależy nam aby było w domu ciepło a zatem  bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe, jest ich współczynnik przenikania ciepła U. Określa on, ile ciepła uciekać będzie na zewnątrz przez zamontowane drzwi. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty ciepła. Wartość współczynnika nie powinna być mniejsza niż 2,6 W/m2K, przy czym wartość ta powinna określać całe drzwi, a nie ich poszczególne elementy. Na wspomniany współczynnik największy wpływ ma materiał z którego wykonane są drzwi. Z racj że w projekcie Łukasza wejście do domu nie jest zadaszone a jest jedynie w podcieniu dachu, odradzałbym chyba drzwi drewniane.

Różnice w cenie drzwi oferowanych na rynku biorą się z różnych względów. Klasa drzwi która nie powinna być niższa niż 3-4, marka i renoma firmy, solidność wykonania oraz zastosowane niekonwencjonalne materiały, design, izolacja akustyczna, wodoszczelność, odporność na włamania (klasa C) i wiele innych jak choćby dodatkowe wyposażenie, m.in. próg z przekładką termiczną, który dodatkowo ogranicza straty ciepła czy uszczelki – podwójne, a w strefie progowej – potrójne a w drzwiach z przeszkleniem, szkło ze współczynnikiem ciepła nie większy niż 1,1  W/m2K. Poza tym zamki, klamki, rygle, wizjery i inne bajery. Można zwariować Smile
Odpowiedz
#3
Teasumujac te z obi co kolega wyzej ma na oku to w sklai 1-10 ,1 slabe czy np. mocne 7?
Odpowiedz
#4
Ja ze swojej strony polecam zamówić drzwi z gór np . http://misiniec.pl/
W domu rodzinnym wymieniliśmy kilka lat temu . Jak dobrze pamiętam 1700 zł + koszty wysyłki kurierem .
Drzwi z drewna sosnowego ocieplone z szybą , dwa zwykłe zamki ( bez ryglów )
Drzwi przyszły na palecie firmą kurierską raben .Sąsiad zamawiał drzwi do całego domu z tej samej miejscowości ale innego producenta . Pamiętam że różnica kilka lat temu w porównaniu do sklepów w mojej miejscowości to 800 zł więc opłacało się dołożyć za transport ~~ 200 .
Odpowiedz
#5
(23.09.2017, 19:19)deeropolskie napisał(a): Teasumujac te z obi co kolega wyzej ma na oku to w sklai 1-10  ,1 slabe czy np. mocne 7?
Zaletą tych drzwi jest to że w całości produkowane są w Polsce. Niestety nie ma na stronie podanej ich szczegółowej charakterystyki ale można wyczytać miedzy innymi że jest to :
SYSTEM 55- grubość skrzydła 55 mm.
WYPOSAŻENIE - skrzydło, ościeżnica szybkiego montażu, 2 zamki w systemie jednego klucza, klamka z długim szyldem, szyld górny, 2 wkładki, próg.
WZMOCNIENIA- zawiasy trójdzielne, 3 bolce antywyważeniowe.wypełnienie ze spienionego polistyrenu o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych.
MATERIAŁY - skrzydło i ościeżnica wykonane z blachy, ocynkowanej stalowej, szyba zespolona, ramka czarna.
Poza tym zastosowanie powłoki nano (cokolwiek to znaczy) i autorski system frame click ułatwiający montaż. Ale najważniejsze są opinie użytkowników a te nie są niestety łaskawe dla tego produktu zakupionego w Obi. Głowne powody słabej opinii to źle wywiercone otwory na klamki i zamek (nie mozna zamocować osprzętu), szpary po zamontowaniu drzwi, przesuwająca się z czasem wkładka uniemożliwiająca włożenie klucza, zacinający się w zamku klucz. Ocena ogólna słaba.
Odpowiedz


#6
Jeśli mogę coś wtrącić,to brałbym pod uwagę montaż i gwarancję.Kupując w markecie tego nie masz.Kupiłem kilka lat temu w Obi drzwi.Co prawda była to tania chińszczyzna,ale powiedziałem sobie nigdy więcej.Problemy z regulacją itp itd.Na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać.Drzwiom markwtowym mówię NIE!!!
Odpowiedz
#7
Ja kupilem drzwi w firmir AFB z Krakowa, gr. 82 drewniane przenikanie ciepla UD 0.7

Szczerze polecam te drzwi. Wybrałem model z dostawka i antaba. 
Producent jest na tyle fajny ze zrobił nam drzwi wedlug naszego pomyslu nie trzeba wybierac nic gotowego ich wersji

   
Odpowiedz
#8
Można wiedzieć jaka cena tych drzwi. Szerokość drzwi to 130 ?
Odpowiedz
#9
(24.09.2017, 13:17)tomi99 napisał(a): Można wiedzieć jaka cena tych drzwi. Szerokość dr zwi to 130 ?

135 . 

6.5 tyś netto po znajomosci
Odpowiedz
#10
Mógł byś zrobić zdjęcie całego domu bo chciałbym zobaczyc jak wyglądają drzwi . Tez chce większe dac właśnie 130 i ciekawi mnie jak to będzie wyglądało
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu