Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XIV do XVIII - ŚCIANY DZIAŁOWE, WIENIEC,KOMINY, WIEŹBA DACHOWA,DESKOWANIE
#1
Witamy Big Grin ,

Dawno już nic nie pisaliśmy, z uwagi na to iż byliśmy zajęci pracą oraz obowiązkami dnia codziennego.
Przez ten czas udało nam się wykonać kilka etapów:
XIV - ściany działowe
XV- górny wieniec
XVI- dwa kominy
XVII - więźbę dachową ( zamówiona w firmie "Szuwała Wiązary" )
XVIII - Deskowanie

Obecnie jesteśmy na etapie zamawiania okien, zastanawiamy się nad kolorem: orzech czy antracyt....

Poniżej trochę zdjęć

Pozdrawiamy

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

cd.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
jakaś mała ta murłata albo tak na zdjęciach wygląda... wiązary do murłaty mocowane czy do szpilek? ile kosztowała więźba? czy były większe przekroje wiązarów ze względu na pełne deskowanie? ile drożej wyszło z deskowaniem? blachodachówkę robisz czy dachówki ceramiczne/betonowe?
Odpowiedz
#3
Dlaczego nie chciałeś zasypać wcześniej piwnicy z zewnątrz? Tam gdzie zejście to wiadomo - lałeś słupy. Ale inne miejsca chyba lepiej po zakończeniu prac zasypac, żeby nie niszczyć termoizolacji Smile
Poza tym świetna robota!!! Gratuluję wyboru materiału na ściany Smile
Odpowiedz
#4
(10.09.2017, 22:43)aarek1404 napisał(a): jakaś mała ta murłata albo tak na zdjęciach wygląda... wiązary do murłaty mocowane czy do szpilek? ile kosztowała więźba? czy były większe przekroje wiązarów ze względu na pełne deskowanie? ile drożej wyszło z deskowaniem? blachodachówkę robisz czy dachówki ceramiczne/betonowe?

Murłata grubość 5 cm, sam myślałem że będzie grubsza, wystawiłem szpilki na 14 cm a tu taka "cienizna" no ale cóż takie stosują i niby są policzone wytrzymałościowo, wiec chyba OK.
Wiązary mocowane do murłaty.
Za więźbę dałem 18 tys. brutto.
Przekroje wiązarów te same, deskowanie w celu usztywnienia konstrukcji gdyż chcemy dać dachówkę ceramiczną - holenderską ? taką płaską.  Ponoć wszystkie nierówności dachu widać a z pewnością by się ugięła w miejscu gdzie są szeroko rozstawione legary ( tam gdzie wychodzi komin z wentylacjami) 120 cm
Dodatkowo kończą się powolutku nam fundusze.  I na dachówkę raczej nie starczy, a musi przezimować - dlatego chce ją jeszcze tylko zaimpregnować i membraną papową pokryć.
A wtedy spokojnie (w oczekiwaniu na kredyt) zająć się wnętrzem ( elektryka, tynki i być morze ogrzewanie)
Deskowanie nie wiem ile drożej, gdyż dużo drewna mi pozostało z szalowania dokupiłem ok 4 kubki czyli ok 2 tyś dodatkowo jednak z 1 kubik mi pozostał - będzie na kolejna budowę (garażu) ;D.

(10.09.2017, 23:25)deeropolskie napisał(a): Kawal roboty za wami! Ile wam zeszlo czasu z deskowaniem i czy mlotek, wkretarka , czy gwozdziarka? Deskowanie to jest to!!! Pozdrawiam

2 dni od rana do wieczora we trzech plus 2 dni sam
Tradycyjnie gwoździe 3 calowe i młotek - da się odczuć....

(11.09.2017, 07:04)pstawik napisał(a): Dlaczego nie chciałeś zasypać wcześniej piwnicy z zewnątrz? Tam gdzie zejście to wiadomo - lałeś słupy. Ale inne miejsca chyba lepiej po zakończeniu prac zasypac, żeby nie niszczyć termoizolacji Smile
Poza tym świetna robota!!! Gratuluję wyboru materiału na ściany Smile

Dla mnie zasypanie tego jest priorytetem, ale tak to jest po znajomości.. długa historia
w skrócie sąsiad był zainteresowany tą robotą (bo ma sprzęt) wiec czekałem tak jak obiecałem mu na niego on obiecał mi najpóźniej pod koniec sierpnia zasypywać ale że się nie zjawił to teraz udałem się do drugiej osoby -  znajomy z rodziny no i wyszło tez na to że wpadnie zobaczyć co i jak bo teraz mokro itp. i da znać kiedy się zjawi ze sprzętem.
A szczerz chciałbym już to jak najszybciej zasypać, tylko głupio teraz odmawiać;/ Mam nadzieje że będzie to na dniach.
Odpowiedz
#5
Gratuluję postępu.

Ciężko muruje się z silikatów? Sam mam ochotę wybrać ten materiał, ale boję się, że nie dam rady samodzielnie.
Odpowiedz


#6
(11.09.2017, 18:27)Gniewko napisał(a): Gratuluję postępu.

Ciężko muruje się z silikatów? Sam mam ochotę wybrać ten materiał, ale boję się, że nie dam rady samodzielnie.

Nie jest źle. Jak widać na zdjęciach z poprzedniego wątku moja żona nawet kilka warstw położyła. Problemem jest tylko waga. No i że byle kawałkiem blachy z zębami tego się nie potnie jak w przypadku betonu komórkowego. Wiec o ile ściany nośne to w miarę spoko się układa o tyle działówki już ciężej ze względu na liczne cięcia. Dam Ci kilka rad ode mnie:
1) Pamiętnej że przy murowaniu z silikatu zaczynamy każdy róg domu od połówki* silikatu ( inaczej nie da radu zrobić sensownego zakładu na kolejnej warstwie)
*połówki - w przypadku gr. 24 cm są to bloczki 12 cm jak do ścian działowych.
2) Nie skupiał bym się aby dokładnie w miejscu gdzie występuje okno w projekcie ciąć bloczek. Lepiej przesunąć lub cofnąć te kilka cm - zaoszczędzi Ci to sporo czasu i kurzu podczas murowania.
3) Pierwsza warstwa idealnie równo na poziomice bo jest stawiana na zaprawie cemnetowo-wapiennej, reszta na klej i już gorzej się poziomuje.
Odpowiedz
#7
Z cyklu znalezione na końcu internetu ;D

https://youtu.be/sKHP9SAiO80?t=4m7s

3 kondygnacje bez zaprawy ;O To dopiero hard-core
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu