Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa Ciepła LG 9kW Therma V
(03.12.2017, 09:59)hydraulik napisał(a): wszyscy zapominaja o tym ze montujac pompe ciepla musimy wygospodarowac pomieszczenie kilku metrow kwadratowych na pompe oraz zasobnik ktore to metry mozemy wykorzystac na cele mieszkalne liczac ze minimalnie takie pomieszczenie bedzie mialo 6m2 to juz jest w koszcie budowy 12000 liczac po 2000 za m2 no a przeciez dom nie nalezy do duzych wiec kazdy metr sie przyda

Sama pompa zajmuje podobnie miejsca jak i piec gazowy, przepływowy podgrzewacz gazu miałem okazję użytkować i jakoś mnie nie zachwycił - i tak decydowałbym się na zasobnik. Tym pomieszczeniem z pompą jest kotłownia, która bedzie słuzyć również za pralnie, suszarnię i przechowywalnie gratów - byłoby tak czy inaczej więc mnie nie boli, że stracę cenne m2

(03.12.2017, 09:59)hydraulik napisał(a): na koniec napisze
ze prad bedzie drozal szybciej niz gaz
elektrownie chodza na wegiel a polityka europejska promuje odejscie od wegla zwiekszajac
oplaty za produkcje CO2
a atomowek jak nie ma tak nie ma
A ja napiszę, że zawsze możesz sobie zrobić instalację fotowoltaniczną i mieć prąd za free - nie tylko do ogrzewania. Tak wiem - jest to w tej chwili średnio opłacalne. Tylko jak unia przyciśnie z CO2, to zaczą się dopłaty do instalacji, i wtedy za 30-40% ceny będzie to miało sens.
A gazu sobie nie naprodukujesz...

(03.12.2017, 10:23)Sly12344 napisał(a): Dolicz jeszcze oplaty stale za gaz .
Opłaty stałe + coroczne przeglądy gazu, kominów itp. Z drugiej strony większość producentów pomp też wymaga przeglądów do zachowania gwarancji.
Odpowiedz
napisał(a):
1/Opłaty stałe + coroczne przeglądy gazu, kominów
2/przepływowy podgrzewacz gazu miałem okazję użytkować i jakoś mnie nie zachwycił - i tak decydowałbym się na zasobnik
3/która bedzie słuzyć również za pralnie, suszarnię

ad1/jakie oplaty stale ?
przyjmujesz ze m3 to 2.2zl im wiecej zuzyjesz tym nizsza srednia Ci wychodzi
jakie przeglady komina jesli jest niepotrzebny
piec gazowy dwufunkcyjny to okolo 70cmh 44cm szer 35cm gleboki
w zasadzie nieslyszalny za szafka
ad2/owszem zgodze sie ze nie zachwyca przy dwoch lazienkach przy jednej bez roznicy chyba ze piec znajduje sie 7m od ujecia goracej wody w naszym projekcie to nie ma znaczenia bo kuchnia z lazienka sasiaduje
i w obu ujeciach woda goraca pojawi sie w zasadzie po 5/10sekundach

ad3/ pralke mozna postawic w ciagu kuchennym obok zmywarki co daje tania instalacje wod -kan
a ten projekt tworzony jest pod katem wlasnie taniosci budowy
Odpowiedz
(03.12.2017, 12:36)Nurek_ napisał(a): A ja napiszę, że zawsze możesz sobie zrobić instalację fotowoltaniczną i mieć prąd za free - nie tylko do ogrzewania. Tak wiem - jest to w tej chwili średnio opłacalne. Tylko jak unia przyciśnie z CO2, to zaczą się dopłaty do instalacji, i wtedy za 30-40% ceny będzie to miało sens.
A gazu sobie nie naprodukujesz...
Jeżeli mamy trochę pojęcia o elektryce i trochę chęci do samodzielnej pracy to można to ogarnąć w niewielkich kosztach.
Wstępnie oszacowałem, że na taki domek, żeby zapewnić prąd bytowy oraz zasilić pompę ciepła, powinna wystarczyć instalacja o mocy ok 8kW.
Taką instalację myślę, że samodzielnie możemy zrobić na używanych panelach za jakieś 15-16k PLN. Biorąc pod uwagę, że taka instalacja wyprodukuje 8000 kWh rocznie, licząc przy płaskiej taryfie roczna oszczędność wyniesie 4800PLN. Czyli zwrot inwestycji 3-4 lata. Wg mnie bardzo szybko.
Odpowiedz
Ile zatem kosztuje zainstalowanie i uruchomienie całej instalacji grzewczej opartej o piec kondensacyjny dobrej klasy 21kW (nie licząc kosztów wykonania podłogówki bądź grzejników) ?

Proszę o całkowity koszt wykonania przez profesjonalną firmę z certyfikatem producenta, która udzieli gwarancję na urządzenie.
- montaż i uruchomienie pieca
- podłączenie pieca do instalacji grzewczej i CWU
- podłączenie pieca do przyłącza gazowego (jest przy ogrodzeniu oddalone o jakieś 10-12m od budynku)
http://www.rasterm.pl
http://www.heat-cool.pl

punkt pierwszy jest zwiazany z punktem 2 +800-1200 zaleznie od stopnia trudnosci i stopnia zaawansowania wykonania instalacji grzewczej i CWU
rozumiem ze przy ogrodzeniu jest skrzynka z licznikiem bo roznie ludzie to okreslaja (czasem tylko idzie rura bez galazki przylacza ;-) )
jesli jest to 400 za przylacz i 60zl za metr wykopu
Odpowiedz
W temacie pomp itp
"Najnowsza edycja EKOkredytu Prosument, podobnie jak i poprzednia, skierowana jest do klientów indywidualnych oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Większe są natomiast możliwości związane z wyborem instalacji. Obecnie sfinansowanie zakupu ___pompy ciepła___ czy kolektorów słonecznych nie musi być związane z jednoczesnym montażem instalacji elektrycznej, np. paneli fotowoltaicznych"
Ktoś może korzystał? Kredyt z oprocentowaniem 1% Smile
Odpowiedz


Witam. Pytanie do autora tematu. Czy montujesz pompy na Lubelszczyznie?
Jaki byłby koszt dla takiego domu https://www.extradom.pl/projekt-domu-ewa...le-WRD2263
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e3e
W domu tylko podłogowe ogrzewanie
Odpowiedz
(15.12.2017, 16:43)rustin napisał(a): Witam. Pytanie do autora tematu. Czy montujesz pompy na Lubelszczyznie?
Jaki byłby koszt dla takiego domu https://www.extradom.pl/projekt-domu-ewa...le-WRD2263
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e3e
W domu tylko podłogowe ogrzewanie

Witaj, niestety na Lubelszczyźnie nie montuję, za daleko. Ale poszukaj w swojej okolicy, na pewno znajdziesz fachowca. Pamiętaj, że instalator co roku musi przyjechać na serwis gwarancyjny.
Odpowiedz
Szukałem , ceny jakieś chore. Najtańsza pompę ciepła jaką mi zaproponowano , oczywiście powietrzną to był koszt prawie 30 tys. Już robi się przyłącze gazu.
Odpowiedz
Rustin to jakoś słabo szukałeś. Tak się składa że ja też zaczynam budowę według naszego projektu i też mam zamiar zainstalować pompę ciepła wraz z rekuperacją a to wszystko połączone z panelami fotowoltaicznymi. Wybór firm które instalują w Lublinie i okolicy jest duży,dla przykładu masz Ecohvac w Gali, masz oxywent itd itp. Nie chcę reklamować firm ale wystarczy poszukać. Co do pompy to ja najprawdopodobnie założę LG Thermę, nie wybrałem jeszcze rekuperacji.
Odpowiedz
Jak się sprawuje ta pompa ? zastanawiam się pomiedzy LG thermą 9 a Panasonicem 7kw ( lg będzie ok 3tyś tańśza)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu