Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa Ciepła LG 9kW Therma V
#11
Rekuperatory też montujesz ?

Jeśli tak to co polecasz dla naszego projektu  ?
Odpowiedz
#12
Bardzo dzięki za rzeczową odpowiedź. Jednym słowem najlepszy stosunek ceny do jakości daje Therma V.
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens puszczenie instalacji pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną na etapie budowy przez fundament? Czy też lepiej przez ścianę, jak na załączonych zdjęciach?
Odpowiedz
#13
(03.09.2017, 20:52)marcinur napisał(a): Bardzo dzięki za rzeczową odpowiedź. Jednym słowem najlepszy stosunek ceny do jakości daje Therma V.
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens puszczenie instalacji pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną na etapie budowy przez fundament? Czy też lepiej przez ścianę, jak na załączonych zdjęciach?

Przez fundament nie ma sensu, najlepiej przez ścianę w prostej linii, tak aby jak najkrótszy odcinek instalacji był na zewnątrz budynku.
Odpowiedz
#14
a czy ma znaczenie jak jest ustawiona jednostka zewnętrzna. U mnie może byc albo od wschodu lub północy.
Odpowiedz
#15
(03.09.2017, 22:25)Martyna napisał(a): a czy ma znaczenie jak jest ustawiona jednostka zewnętrzna. U mnie może byc albo od wschodu lub północy.

Nie ma to większego znaczenia, u mnie będzie od północy lub zachodu.
Wydaje się, że najlepszym miejscem jest strona południowa aby trochę słońce nagrzało, ale wówczas może się zdarzyć że czujnik temp. w agregacie może trochę przekłamywać, poza tym w zimę słońca jak na lekarstwo...
Odpowiedz


#16
Czy odległość jednostki zewn.od wewn.rzędu 8metrów daje jakieś mierzalne straty?
Jaki koszt z montażem Panasonica Aquarea 9kw 1f?
Odpowiedz
#17
(03.09.2017, 22:42)wind7 napisał(a): Nie ma to większego znaczenia, u mnie będzie od północy lub zachodu.
Wydaje się, że najlepszym miejscem jest strona południowa aby trochę słońce nagrzało, ale wówczas może się zdarzyć że czujnik temp. w agregacie może trochę przekłamywać, poza tym w zimę słońca jak na lekarstwo...
A nie jest problemem lokalizacja jednostki zewnętrznej od południowej strony? Wiadomo - zimą teoretycznie byłoby korzystniej ale podobno pompy mają jakieś zabezpieczenie i jak się za mocno nagrzeje latem to spężarka się wyłączy.
Odpowiedz
#18
Dzięki za wyjaśnienia.
Jeszcze jedno pytanie. Czy kotłownie można urządzić poniżej poziomu gruntu? Byłby to spory plus w stosunku do LPG.
Odpowiedz
#19
na allegro cnc ma tą pompę gołą za 15kpln + koszt montażu. Linka nie podaje ale znajdziecie.
Odpowiedz
#20
(04.09.2017, 12:03)graucho napisał(a): na allegro cnc ma tą pompę gołą za 15kpln + koszt montażu. Linka nie podaje ale znajdziecie.
Chyba się mylisz. On zastosował grę słówek, żeby przedstawić ofertę z niskim -8 % vatem.
Zresztą dla mnie ten zapis jest jasny: "CENA ZA POMPĘ CIEPŁA 9kW 14774zł brutto (8%VAT) - taka cena tylko z montażem przez naszą firmę."
Oczywiste jest, że sprzeda za taką cenę pod warunkiem, że weźmiesz u niego montaż - za który oczywiście osobno zapłacisz.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu