Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiekszony dom - podjal sie ktos wyzwania ?
#11
Projekt który pokazałem wyżej kosztował mnie 3500zł. Wielkopolska
Odpowiedz
#12
Może komuś pomoże. Ja bazowałem na projekcie kolegi Marudaa i wyszło coś takiego. delikatnie powiększony(na zdjęciu ściany z styropianem15cm) i dodany garaż z płaskim dachem taki jak w propozycji Łukasza. Nie przeliczałem dokładnie o ile wzrosną koszty ale na pewno ok 200tyś. Zmiany będą nanoszone chyba podczas adaptacji projektu.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
(31.08.2017, 20:27)ziembol007 napisał(a): Projekt który pokazałem wyżej kosztował mnie 3500zł. Wielkopolska

I to pokazuję jaka może być różnica bo niektórzy wołają tyle za adaptację
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#14
(31.08.2017, 19:45)Michao napisał(a): Tak dokladnie chodzi o powiekszenie kuchni i salonu , lekkie przestawienie spizarni i zrobienie na scianie w sypialni miejsca na szafe (zabudowana)oraz kosmettcznie zmiana okien na wieksze.

My okna pozmienialiśmy również, w salonie na narożne w kuchni panoramiczne, dodaliśmy dwa metry czyli mamy te 10x14,5m 
za całą adaptacje z szambem zapłaciliśmy 2200 jak dobrze pamiętam, albo 2700 mam zapisane ,ale nie dopisałam czy to z zaliczką już było. 
A i spiżarnię też zrobimy większą bo w obecnej kuchni się nie mieszczę i wiem że jest mi potrzebna.
Odpowiedz
#15
No to jak to jest koszt rzedu 2700 zl to bardziej sie oplaci kupic projekt Lukasza i zrobic adaptacje niz kupic inny i rowniez trzeba poddac go adaptacji.

Masz Martyna moze gdzies rzut jak to u Ciebie teraz wyglada ?
Odpowiedz


#16
(31.08.2017, 21:49)Michao napisał(a): No to jak to jest koszt rzedu 2700 zl to bardziej sie oplaci kupic projekt Lukasza i zrobic adaptacje niz kupic inny i rowniez  trzeba poddac go adaptacji.

Masz Martyna moze gdzies rzut jak to u Ciebie teraz wyglada ?

JeŻeli chodzi Ci  okna to projektant okno w kuchni źle narysował. W środku nie prosiłam o wyrysowanie tego co chce bo nie byłam pewna. A pewnie i tak ostateczna decyzje podejmę jak staną mury wiec po prostu dorysowal dwa metry w prawo. My mamy lustro.

Mamy 125 użytkowej. Dorysowal jeszcze tarasy.
Odpowiedz
#17
(31.08.2017, 18:16)Łukasz napisał(a): Hej. Tak, dom, który zaczynamy lada tydzień jest powiększony właśnie.
Jeśli jednak myślisz o powiększeniu przed zakupem projektu proponuję kupić z jakiegoś biura już dopasowany do Twoich potrzeb Smile
Pozdro

Cześć, ja koniecznie chcę budować dom oparty na Twoim projekcie. Problem w tym, że z różnych względów muszę go powiększyć do około 120~130 m2. Śledzę forum i kanał YT od dłuższego czasu i wydaje mi się, że jest zainteresowanie taką opcją. Czy istnieje zatem możliwość zakupu od Ciebie projektu "powiększonego"? Już wyjaśniam - koszty adaptacji polegającej na zwiększeniu kubatury budynku są wysokie i do tego wahają się strasznie w zależności od biura projektowego/miasta lub części Polski (widzę to po wpisach ludzi którzy zajmowali się tematem oraz z bezpośredniego rozpoznania u różnych architektów w mojej okolicy). Często koszty zbliżone są do projektu indywidualnego - a przecież nie o to chodzi w tej zabawie. Drugi powód - jeszcze nie spotkałem projektu gotowego, który by mi bardziej pasował niż Twój. Reasumując byłbym bardzo zainteresowany w zakupie u Ciebie projektu w wersji powiększonej. Rozumiem że cena byłaby wyższa od standardowej, ale podejrzewam że wszystkim nam się to opłaci Smile  

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#18
Jak tylko chcesz powiększyć dom poprzez przesunięcie ściany o metr czy dwa, to możesz to zrobić na etapie adaptacji, powinno być taniej niż zrobienie projektu indywidualnego, tylko nie każdy architekt chce się takiej adaptacji podjąć.
Odpowiedz
#19
Nasz Architekt nie ucieszył się że przyszliśmy z gotowym projektem, ale chyba tylko dlatego że on sprzedając projekt u siebie ma z tego profity.

Ja też uważam że jak ktoś myśli tylko o powiększeniu budynku, a nie przenoszeniu pokoi, kotłowni, łazienek itd to Łukasza projekt jest super.
Oczywiste trzeba tylko spojrzeć czy dom pasuje do kierunków świata.
Odpowiedz
#20
Ja robiłem taką zmianę i cała adaptacja kosztowała mnie 2200zł. Ja poszerzyłem dom o 1,4m i dołożyłem jeden pokój.
Chciałem go wydłużyć, a nie poszerzać, ale wtedy projektant mówił, że wyrzuci w takim razie ten projekt i zrobi cały nowy. Spowodowane jest to tym, że przy wydłużaniu trzeba od nowa obliczać wiązary, bo zwiększa się rozpiętość, zaś przy poszerzeniu dochodzi tylko więcej elementów. Zostałem więc przy opcji z poszerzeniem i niebawem startujemy. Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu