Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia
#11
(02.09.2017, 23:45)tomi99 napisał(a): muszę przyznac że wyglada to super
Dzięki wielkie!
Plan na ten rok to wybudować i przykryć dach.
Jeśli zima będzie łagodna i zdążymy to okna i dalej w środku...

Czas pokaże  Wink
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#12
te 4 warstwy będziesz po ociepleniu obsypywał z zewnątrz ziemią?? tez myślałem żeby tak fundament zrobić ale u mnie sam piasek i pewnie wszystko by się oberwało jakbym zrobił tak jak Ty...
#13
(03.09.2017, 10:09)aarek1404 napisał(a): te 4 warstwy będziesz po ociepleniu obsypywał z zewnątrz ziemią?? tez myślałem żeby tak fundament zrobić ale u mnie sam piasek i pewnie wszystko by się oberwało jakbym zrobił tak jak Ty...
U mnie była taka glina, że ledwo koparka szła ale dzięki temu wszystko trzymało się.
Co do zasypania to zobaczymy jak wyjdzie bo wokół domu ułożymy opaskę z kostki brukowej więc podejrzewam, że 2 bloczki będą w zasypane w ziemi.
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#14
Kolejny tydzień budowy rozpoczynamy wprowadzeniem rury od wody i kanalizacji.
Piach nawieziony i nawet zdążyliśmy zagęścić Smile
Środa/czwartek rozłożenie hydrauliki i poniedziałek za tydzień chudziak.
Z niecierpliwością czekam na murowanie ścian żeby było widać gdzie są wydane pieniądze Smile  bo póki co śmieję się, że wszystko idzie w piach...
   
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#15
Super się prace do przodu posuwająSmile
Fajnie ze ktoś z okolic Radomia buduje.

Mam pytanie, jaki byl czas zalatwiania papierologii przed rozpoczęciem budowy?

Zastanawia mnie ile czasu mi zajmie od chwili kupna projektu do wbicia pierwszej łopatySmile


#16
(05.09.2017, 14:34)stachu121 napisał(a): Super się prace do przodu posuwająSmile
Fajnie ze ktoś z okolic Radomia buduje.

Mam pytanie, jaki byl czas zalatwiania papierologii przed rozpoczęciem budowy?

Zastanawia mnie ile czasu mi zajmie od chwili kupna projektu do wbicia pierwszej łopatySmile
Jeśli chodzi o papiery to zależy co masz na myśli.
Trochę czasu zajęła mi zmiana w warunkach zabudowy, przepisanie decyzji bo była na tatę, etc...
Ale jeśli chodzi o czas od kupna projektu do pozwolenia na budowę to dokładnie 3 miesiące, przy czym większość tego czasu to czekanie na mapy do celów projektowych.
Sama adaptacja projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę w tym czasie to około 2 tyg. 

Jeśli dobrze rozumiem to też jesteś z okolic Radomia?
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#17
Podoba mi się pokrycie dachu sąsiada-ta płaska blacha Big Grin Twoja budowa oczywiście też. Powodzenia!!
#18
(05.09.2017, 16:20)BFilip napisał(a):
(05.09.2017, 14:34)stachu121 napisał(a): Super się prace do przodu posuwająSmile
Fajnie ze ktoś z okolic Radomia buduje.

Mam pytanie, jaki byl czas zalatwiania papierologii przed rozpoczęciem budowy?

Zastanawia mnie ile czasu mi zajmie od chwili kupna projektu do wbicia pierwszej łopatySmile
Jeśli chodzi o papiery to zależy co masz na myśli.
Trochę czasu zajęła mi zmiana w warunkach zabudowy, przepisanie decyzji bo była na tatę, etc...
Ale jeśli chodzi o czas od kupna projektu do pozwolenia na budowę to dokładnie 3 miesiące, przy czym większość tego czasu to czekanie na mapy do celów projektowych.
Sama adaptacja projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę w tym czasie to około 2 tyg. 

Jeśli dobrze rozumiem to też jesteś z okolic Radomia?

Tak. Jestem z Radomia. Stoję przed wyborem, kupno mieszkania od dewelopera plus wykonczenie w kwocie 300 do 350tys zl, gdzie i tak musze czekac do sierpnia przyszlego roku na przekazanie mieszkania lub zakup dzialki i budowa domu. 

Tym projektem zainteresowalem sie jakis czas temu i widzac szereg konczonych realizacji oraz kwot w jakich te inwestycje udaje sie zamknac, coraz bardziej sie do niego przekonujeSmile

Jestem na etapie kalkulacji czasu potrzebnego od momentu zakupu działki do momentu uzyskania mozliwosci rozpoczecia budowy (zalatwienia calej potrzebnej papierologi).

Zadtanawiam sie czy jest mozliwe zaczynajac teraz, wprowadzic sie w orzyszlym roku na wrzesien.
#19
Według mnie załatwienie papierologii i wprowadzenie się w ciągu roku,w Polsce jest bardzo optymistycznym załeżeniem.
#20
(05.09.2017, 20:20)stachu121 napisał(a):
(05.09.2017, 16:20)BFilip napisał(a):
(05.09.2017, 14:34)stachu121 napisał(a): Super się prace do przodu posuwająSmile
Fajnie ze ktoś z okolic Radomia buduje.

Mam pytanie, jaki byl czas zalatwiania papierologii przed rozpoczęciem budowy?

Zastanawia mnie ile czasu mi zajmie od chwili kupna projektu do wbicia pierwszej łopatySmile
Jeśli chodzi o papiery to zależy co masz na myśli.
Trochę czasu zajęła mi zmiana w warunkach zabudowy, przepisanie decyzji bo była na tatę, etc...
Ale jeśli chodzi o czas od kupna projektu do pozwolenia na budowę to dokładnie 3 miesiące, przy czym większość tego czasu to czekanie na mapy do celów projektowych.
Sama adaptacja projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę w tym czasie to około 2 tyg. 

Jeśli dobrze rozumiem to też jesteś z okolic Radomia?

Tak. Jestem z Radomia. Stoję przed wyborem, kupno mieszkania od dewelopera plus wykonczenie w kwocie 300 do 350tys zl, gdzie i tak musze czekac do sierpnia przyszlego roku na przekazanie mieszkania lub zakup dzialki i budowa domu. 

Tym projektem zainteresowalem sie jakis czas temu i widzac szereg konczonych realizacji oraz kwot w jakich te inwestycje udaje sie zamknac, coraz bardziej sie do niego przekonujeSmile

Jestem na etapie kalkulacji czasu potrzebnego od momentu zakupu działki do momentu uzyskania mozliwosci rozpoczecia budowy (zalatwienia calej potrzebnej papierologi).

Zadtanawiam sie czy jest mozliwe zaczynajac teraz, wprowadzic sie w orzyszlym roku na wrzesien.

Proponuję abyś kupił działkę i wybudował dom, po pierwsze zapewnie mniej zapłacisz, po drugie brak sąsiadów pod, nad tobą itp.. po trzecie własną przestrzeń i ogród.

U mnie załatwienie wszystkich papierów zajęło 4 miesiące do projektu po wbicie 1 łopaty ;-)
 Więc jak byś zaczął teraz to prawdopodobne jest to że do września zdążysz :-)

Powodzenia!
Małymi krokami, ale do przodu :-)




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu