Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia
#1
Big Grin 
Witam!
No i się zaczęło Smile  Wystartowaliśmy z budową. Dokładnie wczoraj tj.28.08.2017
Długi czas zastanawialiśmy się nad wyborem projektu, już było blisko domu drewnianego (kanadyjka) i zupełnym przypadkiem znaleźliśmy z żoną projekt Łukasza. Nie czekając długo zapadła decyzja Tak to jest to czego szukaliśmy!!!
Projekt na tyle nam przypasował, że jedyną zmianą jest rezygnacja z dodatkowych drzwi do kotłowni. Układ pomieszczeń, kąt nachylenia dachu, etc... bez zmian.
Póki co jestem pełen obaw jak to będzie ponieważ wszystkiego się uczę każdego dnia ale skoro innym się udało to czemu nie Ja  Big Grin

Poniżej kilka zdjęć działki i tego co do tej pory się udało zrobić.


.jpg   IMG_20170822_185848.jpg (Rozmiar: 117.53 KB / Pobrań: 3,312)

.jpg   IMG_20170822_185852.jpg (Rozmiar: 207.37 KB / Pobrań: 3,315)
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#2
Powodzenia w budowie ! Jesteśmy na tym samym etapie ;-)

Ile poszło Ci betonu na ławy, i dlaczego nie ściągałeś humusu ?
Małymi krokami, ale do przodu :-)
#3
(30.08.2017, 07:56)kuznia napisał(a): Powodzenia w budowie ! Jesteśmy na tym samym etapie ;-)

Ile poszło Ci betonu na ławy, i dlaczego nie ściągałeś humusu ?


Fundament zalany na 80cm i reszta z bloczka 4 do góry. Betonu poszło 22m razem z kominami.
Ziemię po wykopach i humus zbierze dziś. 
Miałem plan zbierać przed zalaniem ale dla pewności żeby wszystko trzymło się w kupie zostawiliśmy.
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#4
Czyli ten fundament nie będzie miał izolacji pionowej?
#5
(30.08.2017, 08:51)sawik14 napisał(a): Czyli ten fundament nie będzie miał izolacji pionowej?
Ja nie robiłem ławy fundamentowe tylko tradycyjny fundament.  
Teraz będzie murowane z bloczka i tu będzie izolacja pionowa.
No i wiadomo folia izolacyjna przed murowaniem, etc...
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...


#6
Big Grin 
Kolejny dzień za nami!
Z samego rana zabrana cała ziemia z wczorajszego kopania oraz zdarty humus.
Murarz po przyjechaniu na działkę zachwycony, bloczki rozstawione, teren czysty aby murować  Big Grin
Jutro planowany koniec murowania bloczków i na weekend zostanie malowanie Dysperbitem.
Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia:
   
   
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#7
dlaczego wybrałeś takie rozwiązanie na wykonanie fundamentu?? taniej czy szybciej??
#8
(01.09.2017, 10:38)aarek1404 napisał(a): dlaczego wybrałeś takie rozwiązanie na wykonanie fundamentu?? taniej czy szybciej??

W tym temacie murarz miał wygodę bo mniej roboty, zdałem się na niego także...
Odchodzi szalowanie deskami, etc.. i w 2 dni gotowe. 
Ponieważ działka jest równa,  nie muszę nadwozić ziemi a bloczki ocieple i też bedzie dobrze. 
Jeśli chodzi o koszty to też nie było dużo bo beton od mojego wujka coś około  160 zł za m3. z pompą.
Bloczki 440 szt i to z betonu B20 z wibratora nie wibroprasy też coś około 2,05 zł. 
Dziś pomaluje dysperbitem i po niedzieli zasypanie, hydraulika i chudziak.
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#9
Cześć,
no i pierwszy tydzień budowy za nami.
Niby fundamenty ale to już coś  Wink oby tak dalej.
Pomimo planowanych opadów deszczu, burz, itp. zdążyłem umalować bloczki 
Co za tym idzie, wszystkie założenia na ten tydzień udało się wykonać w 100%
   
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#10
muszę przyznac że wyglada to super




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu