Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszt ogrzewania domu z gazem płynnym
#11
teraz widziałem ze jest po 1,70 PLN.
w lato na miękko można kupić 1,30-1,40.
mając zbiornik na własność to już nie wychodzi chyba tak strasznie.
ja do siebie nie jestem w stanie podciągnąć gazu ziemnego, a chce mieć wygodnie i czysto.

dziwne ze nikogo tu nie ma co z takiego gazu korzysta. albo jest tak drogo ze nie chce się przyznać Smile
Odpowiedz
#12
Symulacja ogrzewania naszego domu
Masz tam roznice cenowe


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
(07.09.2017, 09:26)Psierzant napisał(a): Symulacja ogrzewania naszego domu
Masz tam roznice cenowe

Witam to jest symulacja projektu domza150tys .?
Odpowiedz
#14
Jacenty, tak domzy.
To koszty bez ciepłej wody.Samo grzanie.
Odpowiedz
#15
(08.09.2017, 08:26)sierzant napisał(a): Jacenty, tak domzy.
To koszty bez ciepłej wody.Samo grzanie.

Ile kW wyszło na ogrzewanie?
Odpowiedz


#16
Witam
Ja dalej szukam opcji ogrzewania. Mój architekt adaptujacy podrzucił mi temat ogrzewania Propanem.
Opcja w zasadzie najbardziej ekonomiczna to własny zbiornik. Koszt całej instalacji ok 5 -6 tyś zbiornik lpg. Podziemny od 2 tyś zł więcej.
Instalacja w granicach 3 -4 tyś zł.
Teraz w sezonie letnim Propan kosztuje Nawet w okolicach 1zl. Ale średnio przyjąć należy ze ok 1.3zl zatankujemy. 
Odłożyć na sezon trzeba 150zl na przeglądy co 2 rok i raz na 10 lat przegląd całościowy.

Przy tym projekcie spali się ok 2000l Propanu. 
Dużo czy mało to każdy indywidualnie sobie odpowie.
Odpowiedz
#17
(13.09.2017, 10:07)Sparrow napisał(a): Witam
Ja dalej szukam opcji ogrzewania. Mój architekt adaptujacy podrzucił mi temat ogrzewania Propanem.

Skoro Cię stać - twoja kasa Smile
Wybrałeś najdroższe z możliwch źródło ciepła.
Zobacz sobię tabelkę wrzuconą przez Sierżanta i sam wyciągnij wnioski.
Jeśli nie masz gazu ziemnego, nie chcesz powietrznej pompy ciepła, nie chcesz mieć w domu etatu palacza to już taniej wyjdzie Ci grzanie prądem - zarówno inwestycyjnie jak i w późniejszych rachunkach.
Odpowiedz
#18
Jeżeli 3500 to dużo to ja nic nie rozumiem. Za węgiel czy ekogroszek tez trzeba zapłacić.
Odpowiedz
#19
(13.09.2017, 14:24)slawosz napisał(a): Jeżeli 3500 to dużo to ja nic nie rozumiem. Za węgiel czy ekogroszek tez trzeba zapłacić.
Tak dużo!!!!! W tabelce masz węgiel i ekogorszek za 1200 i 1400PLN. Więc 3 razy drożej to dużo Smile
Ale jak pisałem - kto bogatemu zabroni.
Aaaaaaa i jeszcze jedno - podane koszty to tylko ogrzewanie. CWU może podwoić tę kwotę.
Odpowiedz
#20
Chyba ktoś spał na lekcjach Polskiego. I ma klapki na oczach. Ogrzewanie Propanem przy własnym zbiorniku jest tak samo drogie jak gazem. Ale przy własnym zbiorniku.
Gdy dzierzawisz zbiornik to płacisz średnio aż 3 zł za Litr. To jest najdroższe źródło Ciepła owszem. Ale nie gdy kupujesz gaz na wolnym rynku za 1.3zl albo i taniej. 

Jeszcze kwestia Pompy Ciepła. Inwestycja za 20 tyś zł. Za 15 lat kupujesz na nowo bo zaczyna się psuć i być mniej wydajna niż Nowa. Tak jak TV jak samochody. A przy gazie koszt to startowy zbiornik. A później tylko piec. Który później w zakupie kosztuje w granicach 4 tyś zł.
Zbiornik ma żywotność 30 lat nawet więcej.
A ja nie uwierzę że PC z zaawansowana elektroniką tyle wytrzyma! 
Nie ma szans. To nie jest stary Mercedes. ..

Co do węgla pelletów. Też przerabiam temat. Drogi jest piec w porównaniu z gazowym. Oraz konieczność kotłowni. Ja na Pelletową kotłownię dostałem wycenę 16 tyś zł. Do tego koszt pomieszczenia ok 15tys zł i mamy sumę. Gdzie Pellet nie jest tani.
Mamy nowoczesne kominki IwonnaPellet ok 16 tyś. Kotłownie w salonie i znowu zaawansowany kominek który po X latach też trzeba wymienić.

Konkurentem dla LPG jest dla mnie rano w zakupie piec na Prąd. Koszt ok 2tys zł. I jeszcze nad nim się zastanawiam.

Argumentem dla LPG jest to że ceny gazu spadają dzięki otwartemu rynkowi. Port w Świnoujściu się rozwija. USA pcha się żeby sprzedawać gaz. Możliwość odsprzedaży zbiornika w tedy tracę ewentualnie część pieniędzy. Oraz żywotność systemu. 
No i kalkulacja kosztów ogrzewania średni 3 tyś za sezon nie jest dla mnie wygurowaną cena. 
To moje zdanie każdy ma prawo do innej opinii.   

Edit:
Tabela kaloryczność LPG względem innych paliw. Nie widzę żeby trzeba było spalić np 3l Propanu a węgla 1kg aby uzyskać podobne parametry cieplne tylko to wychodzi ok 1kg węgla = 1.18l 


http://m.e-petrol.pl/wiedza-i-porady/lpg/nosnik-energii
Pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu