Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszt ogrzewania domu z gazem płynnym
#1
Witam. Mam do was prośbę... Chciałbym założyć ogrzewanie , który będzie zasilane gazem płynnym.(propan)
Moje pytanie- jaki jest średni koszt utrzymania domu w okresie całorocznym,(ogrzewanie plus ciepła woda) jak możecie napiszcie proszę metraż domu i ilość osób w rodzinie .
Nie interesują mnie inne opcje ogrzewania, ale chciałbym podjąć świadomą decyzje.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jak wprowadzałem się do domu to przez 2 lata miałem butlę, a teraz mam ziemny - różnica w cenie to dobre 2 x więcej za gaz przez cały rok (wiedząc, że będę miał na 2 lata brałem jakąś promocję z shella - nie płaciłem dzierżaw zbiornika itd.). Jak podpisywałem umowę to przy domu 130 m. naganiacz z shella nie ściemniał i stwierdził że ok 1,5 zbiornika na sezon będzie potrzebne. Tak, że wychodzi drogo, ale 18 lat temu nie było dobrej alternatywy, tym bardziej, że robiłem to przejściowo na 2 lata. Tak jak ty grzanie domu i ciepła woda (zasobnik 75 l.)
Odpowiedz
#3
Rozumiem. Nikt na forum nie posiada ogrzewanie z tym system?
Odpowiedz
#4
(28.08.2017, 12:41)adambandit napisał(a): Rozumiem. Nikt na forum nie posiada ogrzewanie z tym system?
Nie posiada bo to jest bez sensu. 
Ekonomicznie taniej wyjdzie grzać czystym prądem w 2 taryfie, nie mówiąc już o pompie ciepła. 
Dlaczego nie dopuszczasz innych źródeł ogrzewania?
Odpowiedz
#5
Planuje budowe malego domku dla matki. 9x8m parterowy. wiem ze cała instalacja jest droga . chce kupic na własnosc butle. 
tak się zastanawiam czy na jedna osobę  i przy takim metrażu wystarczy 2.500 zl na rok??
Odpowiedz


#6
Myślę, że 2500-3000 może wyjść na sezon. Pomyśl nad grzeniem prądem z buforem w II taryfie. Maty grzewcze też byłyby ok. Wyjdzie taniej i bardziej bezobsługowa niż gazem z butli.
Odpowiedz
#7
Na sezon do 3 tys. złotych to chyba nie jest drogo. To ledwie 3 tony węgla i coś na drewno zostaje, przy piecu - nazwijmy go - klasycznym. I też tyle to na sezon kosztuje. Do tego masa roboty. Wiem bo co roku mnie to męczy.
Odpowiedz
#8
własnie dlatego szukam kogoś kto sie podzieli wiedza jak jest w praktyce
Odpowiedz
#9
Masz tu średni przelicznik - tak jak pisałem wcześniej cena jest 2x wyższa od ziemnegi
Gaz ziemny kosztuje ok. 2,2 zł/m3, wraz z opłatą stałą i sieciową. Jest to opłata w taryfie W-3, stosowanej przy ogrzewaniu domu, ciepłej wody użytkowej i przygotowywaniu posiłków. Propan kosztuje ok.2,9 zł/l. Przeliczając to na jednostkę ciepła, okazuje się, że za jeden MJ energii cieplnej uzyskanej ze spalenia gazu ziemnego zapłacimy 0,078 zł, a za taką samą ilość ciepła osiągniętą po spaleniu propanu – 0,123 zł. To daje mniej więcej wyobrażenie o proporcji cenowej obu paliw
Odpowiedz
#10
Kolega w wakacje tego roku płacił za litr gazu ok 1,30 PLN. Nie dzierżawi butli.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu