Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiary kotłowni.
#11
Sierżant,u Ciebie będzie pompa?Jeśli tak to na jaką się zdecydowałeś,jakie w ogóle brałeś pod uwagę?
Odpowiedz
#12
Nooo z tej stronki fajnie widać... sam planuje już i widzę że węgiel w porównaniu z  pompa ciepła( powietrzna) będzie się mniej opłacać (tylko boje się tego rozwiązania)
Odpowiedz
#13
Mam to samo.Boję się:-)
Cyferki wyglądają fajnie.Gdyby mi ktoś zagwarantował,że nie będę marzł zimą i zmieszczę się w 4tys. za prąd rocznie,to biorę.
Odpowiedz
#14
Nie, ja gaz uskuteczniam. Pompy nie biore pod uwage. Za 5 tysi mam komletna kotlownie i serwisantow na kupy.
Pisalem juz o tym, ale co tam. Wymiana sprzetu co 10 lat. Niewazne: pompa czy kondensat. 10tys roznicy
nie zwroci sie nigdy. Mieszkajac na wsi musimy zwrocic tez uwage na mozliwe przerwy w dostawie pradu.
I co pompe mozna sobie w cztery litery wsadzic. A gaz pojdzie. Mam zasilacz awaryjny. I dobe wytrzymam
bez pradu z sieci. Gatki ze pompy sie nie psuja i 25 lat wytrzymuja mozna sobie pomiedzy bajki wsadzic.
Wszystko sie psuje, ale cudowne pompy nie. Znalezc dobrego serwisanta do pompy, to jak igle w stogu siana.
Kazda firma montuje bo hajs jest, ale serwis to juz inna bajka. A gazownik nawet w niedziele podjedzie i naprawi,
bo to proste urzadzenia.

Ps. Pompa ciepła to nic innego jak lodowka, gdzie odwrócono obieg termodynamiczny (w duzym uproszczeniu)
I teraz mi powiedzcie ze wasze nowe lodowki juz sie nie zdazyly popsuc.
Odpowiedz
#15
Gdybym miał gaz to decyzja byłaby prosta.Mimo,że z gazem.nie mam miłych wspomnień,ale to było w starej kamienicy,żadnej izolacji,więc rachunki były wysokie.Czymś grzać trzeba i zwrot inwestycji w tym przypadku w ogóle nie patrze.Z awaryjnością się zgodzę,bo teraz wszystko jest produkowane na kilka lat a nie na kilkadziesiąt.
Odpowiedz


#16
Hmm pięć na prąd kupimy za 2 tyś zostaje powiedzmy 20 tyś na opał Wink 10 lat grzania za darmo Smile
Odpowiedz
#17
Z treści wątku wynika, że przedstawiona w projekcie kotłownia nie spełnia wymagań prawa budowlanego. Moje pytanie. Dlaczego tak niezwykle istotna kwestia nie jest poruszona przez samego autora projektu?? Mam rozumieć, że projekt który zakupiłem jest niezgodny z polskim prawem budowlanym?
Odpowiedz
#18
Zajrzyj do wątku wymagania kotłowni na paliwo stałe.
Ogólnie to wygląda tak,że uda się albo się nie uda.Ja przynajmniej tak to rozumiem.Hubert nic nie zmianiał i jest ok.
Odpowiedz
#19
Hubert nie zmieniał bo były inne przepisy prawo nie działa wstecz
Odpowiedz
#20
(22.08.2017, 14:35)tomi8547 napisał(a): Zajrzyj do wątku wymagania kotłowni na paliwo stałe.
Ogólnie to wygląda tak,że uda się albo się nie uda.Ja przynajmniej tak to rozumiem.Hubert nic nie zmianiał i jest ok.

W przytoczonym wątku sprawa nie została do końca rozwiązana. Jak się uda przy odbiorach to ok. Co w przypadku gdy się nie uda? Kto poniesie koszty przerabiania kotłowni i pomieszczeń sąsiadujących? Autor projektu który ponoć jest zgodny z WT 2017 czy ja jako inwestor??? Proszę również o ustosunkowanie się do zaistniałego problemu autora projektu "Dom za 150tys.".
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu