Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiary kotłowni.
#21
Jak pisałem wcześniej,też bym nie chciał liczyć na łut szczęścia.
WT raczej dotyczą lepszej izolacji termicznej a nie wymiarów kotłowni.Ja bym się najpierw porozumiał z adaptującym.Wiesz jak w naszym kraju jest.Niby przepisy są wszędzie takie same,a tak naprawdę zależy od widzi mi się jakiegoś urzędnika.Ciekawe w sumie co na to Łukasz.
Z innej beczki.Rozważasz inne ogrzewanie niż groszek itp ?
Odpowiedz
#22
Kurcze, piec na ekogroszek do 10kw i po problemie.
Odpowiedz
#23
Albo pompaSmile))
Rozwiązań jest kilka :-)
Odpowiedz
#24
zastanawiam się nad wymiarami kotłowni. Jeśli chciałabym mieć piec na pellet o mocy wyższej niż 10 kw to jaki wymiar musiałaby mieć kotłownia? i czy ściana miedzy pokojem powiększona do pustaka 24 cm w zupełności  wystarczy, żeby nie słyszeć pieca? zastanawiam się czy nie zamienić w projekcie miejscami łazienki z pokojem na przeciw (sąsiadującym z kotłownią ).
Odpowiedz
#25
Trafiłem na temat i sie troche zmartwilem. Bo wstepnie zamowilem już projekt.
Odpowiedz


#26
Mateusz, nie ma sie czym martwic, dasz rade to ogarnąć.
czy ściana miedzy pokojem powiększona do pustaka 24 cm w zupełności  wystarczy...
Bedziesz go słyszał, wiec nie wystarczy.
Ten dom stworzony jest z racji wymiarow do pompy ciepła, lub ogrzewania gazowego.
I tylko te rozwiązania daja pełny komfort dzwiekowy (gazowe bedzie cichsze i niesłyszalne)
Odpowiedz
#27
Zamiast 24cm pustaka, lepiej np 10cm + 14cm materiału dźwiękochłonnego (wata lub płyty k-fonik) obłożonego regipsem lub
płyta wermikulitowa. Możliwości wiele..
Odpowiedz
#28
Dokładnie jak napisał Easy Driver bedzie zdecydowanie lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu