Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 28-29 - budowa domu dzień po dniu. Murowanie działówek
#11
(09.08.2017, 21:06)tarkins napisał(a):
(09.08.2017, 19:59)gregorrek napisał(a):
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam

???? Ale przeciez wiazary juz maja wiec co ma piernik do wiatraka?? tzn przerwa technologiczna po zalaniu wienca?

Owszem, wiązary juz mają ale wieniec był zalewany 5 dni temu. No tak to się ma do tego wiatraka że przecież nie zrobią sobie kilka wolnego od zalania wieńca do czasu montażu wiązarów tylko biorą się za inną robotę, w tym przypadku działówki.
Odpowiedz
#12
Po co ta dyskusja co robią? Robią co im odpowiada. 
Generalnie robili by dach a dzialowki mieli by za sobą gdyby nie problemy Łukasza z wyjazdami albo problemy zdrowotne Kawy.
Życie jest jakie jest i chłopaki jadą dalej.
A dachu nie robią bo nie mają deski okapowej. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
(10.08.2017, 08:47)Sparrow napisał(a): Po co ta dyskusja co robią? Robią co im odpowiada. 
Generalnie robili by dach a dzialowki mieli by za sobą gdyby nie problemy Łukasza z wyjazdami albo problemy zdrowotne Kawy.
Życie jest jakie jest i chłopaki jadą dalej.
A dachu nie robią bo nie mają deski okapowej. 

Pozdrawiam

No o tym właśnie mówię Smile
Odpowiedz
#14
Łukasz gdzie nowy film?   Huh
Odpowiedz
#15
Z placu budowy będzie kilka dni pauzy. Wczoraj odwiedziło nas kilkanaście osób, i kamera z materiałem ze wczoraj pojechała w jednym bagażniku do Szklarskiej Poręby Big Grin
Już leci do mnie kurierem. Jutro chciałbym wrzucić materiał z podsumowania do wieńca budowy. W piątek powinno udać się wrzucić materiał z kamery, którą jutro będę miał a w niedzielę timelaps z montażu wiązarów.
We wtorek wracamy w normalnym wydaniu Smile
Dziś i jutro Kawulec z Kogutem kończą działówki, a ja druga kamerę zabrałem. W niedzielę ruszam z powrotem z deską czołową.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#16
Witam. U Huberta na podłodze sprytnie zrobione są przejścia i zawrotki na wzorze ( gres/panele?) między kuchnią a salonem i komunikacją a holem. Podoba mi się Smile
Odpowiedz
#17
(09.08.2017, 21:06)tarkins napisał(a):
(09.08.2017, 19:59)gregorrek napisał(a):
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam

???? Ale przeciez wiazary juz maja wiec co ma piernik do wiatraka?? tzn przerwa technologiczna po zalaniu wienca?

Jeśli wiazary stoją już na wiencu to chyba folia i kontrłata nie zrobi takiego obciążenia by się wieniec rozpadł. A jeśli chodzi o przerwę technologiczna tak jak piszesz to wypadało by nie mątować wiazarow.
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#18
(10.08.2017, 14:47)Łukasz napisał(a): Z placu budowy będzie kilka dni pauzy. Wczoraj odwiedziło nas kilkanaście osób, i kamera z materiałem ze wczoraj pojechała w jednym bagażniku do Szklarskiej Poręby Big Grin
Już leci do mnie kurierem. Jutro chciałbym wrzucić materiał z podsumowania do wieńca budowy. W piątek powinno udać się wrzucić materiał z kamery, którą jutro będę miał a w niedzielę timelaps z montażu wiązarów.
We wtorek wracamy w normalnym wydaniu Smile
Dziś i jutro Kawulec z Kogutem kończą działówki, a ja druga kamerę zabrałem. W niedzielę ruszam z powrotem z deską czołową.

No właśnie czekam na filmik, a kamerka pojechała sobie na wycieczkę Wink
Odpowiedz
#19
(11.08.2017, 05:39)fraczek84 napisał(a):
(09.08.2017, 21:06)tarkins napisał(a):
(09.08.2017, 19:59)gregorrek napisał(a):
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam

???? Ale przeciez wiazary juz maja wiec co ma piernik do wiatraka?? tzn przerwa technologiczna po zalaniu wienca?

Jeśli wiazary stoją już na wiencu to chyba folia i kontrłata nie zrobi takiego obciążenia by się wieniec rozpadł. A jeśli chodzi o przerwę technologiczna tak jak piszesz to wypadało by nie mątować wiazarow.

Ujmę to tak: załóżmy że firma buduje Ci dom, właśnie dzisiaj został zalany wieniec i wiadomo że przez kilka dni nie ma mowy o montażu wiązarów. Co robisz? a) dajesz robotnikom kilka dni wolnego, b) każesz w tym czasie wymurować działówki. Bez odpowiedzi. Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
(11.08.2017, 13:18)gregorrek napisał(a):
(11.08.2017, 05:39)fraczek84 napisał(a):
(09.08.2017, 21:06)tarkins napisał(a):
(09.08.2017, 19:59)gregorrek napisał(a):
(09.08.2017, 10:42)fraczek84 napisał(a): Chlopaki a taka sugestia czy nie lepiej było by ogarnąć dach zamiast ścianek działowych? Gdy będzie padać zawsze to pod dachem jest co robić i nie pada na głowę  Wink

Witam. Trochę brak logiki w Twoim pytaniu. Po zalaniu wieńca jest przerwa technologiczna którą to właśnie chłopaki poświęcają na wykonanie ścianek działowych. Gdyby nie różne po drodze perypetie ścianki postawione zostałyby przed położeniem wiązarów. W budowlance nie marnuje się czasu Smile Pozdrawiam

???? Ale przeciez wiazary juz maja wiec co ma piernik do wiatraka?? tzn przerwa technologiczna po zalaniu wienca?

Jeśli wiazary stoją już na wiencu to chyba folia i kontrłata nie zrobi takiego obciążenia by się wieniec rozpadł. A jeśli chodzi o przerwę technologiczna tak jak piszesz to wypadało by nie mątować wiazarow.

Ujmę to tak: załóżmy że firma buduje Ci dom, właśnie dzisiaj został zalany wieniec i wiadomo że przez kilka dni nie ma mowy o montażu wiązarów. Co robisz? a) dajesz robotnikom kilka dni wolnego, b) każesz w tym czasie wymurować działówki. Bez odpowiedzi. Pozdrawiam
Niema co się spierać to tylko sugestia! Sam nieraz kombinuje by znaleźć pracę dla kilku osób gdy pada deszcz na wolnej przestrzeni ciężko ogarnąć robotę jeśli jej niema za dużo
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu