Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 30 - budowa domu dzień po dniu. W jaki sposób wyznaczyć deske czołową?
#1
W dniu dzisiejszym zaprezentowałem dokładnie sposób kotwienia konstrukcji wiązarowej do wieńca przy użyciu kotew metalowych rozporowych. Wytrzymałość tego rozwiązania.
Na materiale zaprezentowany sposób, w jaki możemy wyznaczyć wysokość deski czołowej. Wpływ na to ma kilka czynników, rodzaj zastosowanej wróblówki, sposób wykończenia podbitki.
Sposób jest sprawdzony, a zastosowanie deski czołowej umożliwia montaż doczołowych haków rynnowych, które są bardzo proste w montażu.
Bardzo istotnym elementem jest dokładne jej z wymiarowanie aby po drodze nie robić sobie dodatkowej roboty i przestojów. Jeśli po montażu deski uznacie, że jednak mogła by być wyżej, niżej to zaczynają robić się schody. O tyle o ile można  tego wybrnąć na kilka sposobów to nie będzie to już tak dokładne jak sobie zakładaliśmy. Również rodzaj zastosowanej wróblówki warto kreślić przed rozmierzeniem.
W tym wypadku deska okapowa będzie stanowiła jednocześnie element wykończenia okapu i zostanie pomalowana na kolor wybrany przez inwestorów.
W poniedziałek planujemy przygotować deskę czołową do montażu i zabieramy się za membranę. Wykombinowałem sposób, aby nawet w sytuacji gdzie nie będziemy mieli zamontowanej jeszcze deski możemy zaczynać z membraną.

W między czasie chłopaki zostali sami z działówkami. Celowa akcja na prośbę dyrektora Kawy, chciał po prostu zobaczyć, czy sam ogarnie kompletne działówki, więc okazja była niemalże idealna w tym przypadku i tak też się stało.

W dniu jutrzejszym wrzucę materiał w formie timelapsa z procesu montażu konstrukcji wiązarów na budowie, a w poniedziałek podsumowanie kosztów do wieńca (albo odwrotnie)

Pozdrawiam i zapraszam od wtorku na serial Smile






Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Jaki przekrój kołków? Sprawdziliśmy kołki rozporowe 6 x40 w betonie na wieszaku obrotowym pod płyty gipsowe 2 gości ok 190kg daje rade baz komentarza
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#3
(12.08.2017, 16:13)fraczek84 napisał(a): Jaki przekrój kotów?  Sprawdziliśmy fi 6 kółek rozporowe 6 x40 w betonie na wieszaku do obrotowym pod płyty gipsowe 2 gości ok 190kg daje rade baz komentarza
Małe sugestie:
1. Gdyby ta blacha okapowa drugi koniec [bo jeden jest nad rynną] miała zagiety ok 10mm pod kątem prostym w stronę wiązarów byłaby sztywniejsza [i miała gładką krawędz przy współpracy z membrana] bo między wiązarami jest duża przerwa bez podparcia i pracuje [gdyby to było na deskowaniu to nie ma tematu]. Wtedy koniec klinów musiałby być gruby na min. 10 mm2.
2. Szkoda bo można było zamówić deski okapowe od Burkietowicza razem z wiązarami i już by była [chyba że duża różnica była]
3. Dla inwestorów, moim zdaniem szkoda że deska okapowa nie będzie miała żadnego opierzenia [blacha lub te płytki ze struktonitu] bo z czasem od słońca zewnętrzna powierzchnia będzie "niszczeć" a malowanie tego nie zmieni. Taki konflikt między estetyką a funkcjonalnością.
Odpowiedz
#4
Czy w planach podbitki są widoczne krokwie? Czy może standardowe rozwiązanie tzn blacha drewno bądź plastik? Szczerze fajnie wypada podbitka na krokach z widocznymi krokwiami ale według uznania polecam blachę
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#5
Odnośnie "biznesmenów z drążkiem", cały patent polega na tym że drążek jest obrotowy.
Do tego jest zapis że musisz trzymać drążek obiema rękami tak samo, nachwytem lub podchwytem. Nie wolno Ci złapać jedną ręką nachwytem, a drugą podchwytem, bo wtedy równoważysz obrót drążka i spokojnie byś się utrzymał.
Dlatego nawet największe "karki" wymiękają Wink
Odpowiedz


#6
Panie Łukaszu będzie dzisiaj materiał z budowy? Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Jutro ok 9 rano będzie materiał z dziś. Łacenie dachu Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#8
(16.08.2017, 15:30)Łukasz napisał(a): Jutro ok 9 rano będzie materiał z dziś. Łacenie dachu Smile

Witam, czy w piątek będziecie pracować a jeśli tak to do której godziny planujecie być na budowie?
Pozdrawiam
Wojtek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu