Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierologia
#11
(21.11.2017, 12:22)gregorrek napisał(a): Po wypełnieniu załączonego formularza (ja proponuję jednak udać się do punktu obsługi klienta) i podpisaniu umowy na dostawę, przyjdzie zwrotka umowy zawierająca warunki, termin i koszt przyłączenia

Tak też zrobiłem, byłem w punkcie obsługi ale powiedziano mi, że mam się zgłosić dopiero aż uzyskam pozwolenie na budowę i będę miał mapę z lokalizacją budynku na działce. Trochę mnie to zamartwiło bo jak pisałem wyżej miałem nadzieję, że po uzyskaniu pozwolenia na budowę będę mógł zaczynać pełną parą a nie jeszcze czekać miesiącami na wykonanie przyłącza i skrzynki.
Odpowiedz
#12
Możesz wnioskować o wykonanie przyłącza w celu "zagospodarowania działki" (przynajmniej tak jest w Enea). Skrzynkę tak czy siak będziesz miał przy granicy, a od skrzynki do prowizorycznego gniazdka / docelowej instalacji prowadzisz we własnym zakresie...
Odpowiedz
#13
(21.11.2017, 18:25)retronora napisał(a):
(21.11.2017, 12:22)gregorrek napisał(a): Po wypełnieniu załączonego formularza (ja proponuję jednak udać się do punktu obsługi klienta) i podpisaniu umowy na dostawę, przyjdzie zwrotka umowy zawierająca warunki, termin i koszt przyłączenia

Tak też zrobiłem, byłem w punkcie obsługi ale powiedziano mi, że mam się zgłosić dopiero aż uzyskam pozwolenie na budowę i będę miał mapę z lokalizacją budynku na działce. Trochę mnie to zamartwiło bo jak pisałem wyżej miałem nadzieję, że po uzyskaniu pozwolenia na budowę będę mógł zaczynać pełną parą a nie jeszcze czekać miesiącami na wykonanie przyłącza i skrzynki.

To mnie zdziwiłeś tą informacją i to bardzo bo prąd i woda (przynajmniej promesa) do niedawna były przecież  warunkiem aby uzyskać pozwolenie na budowę. Idealnie wręcz jest gdy zaczynamy budowę mając te wszystkie media. Ja nie miałem żadnego pozwolenia na budowę a jedynie mapkę i notarialny akt własności działki. Po uzyskaniu warunków (Enea) podpisałem umowę na dostawę energii gdzie umowa zawierała takie dane jak moc przyłącza, przybliżony czas realizacji oraz koszt. Pani mnie nieoficjalnie poinformowała że gdy już mnie podłączą a w razie gdybym przez dłuższy czas nie mógł rozpocząć budowy z różnych przyczyn to aby uniknąć kosztów mogę zgłosić się do biura obsługi z wnioskiem o zdjęcie licznika. Druga opcja jest taka jak wspomniał tu kolega że można wnioskować o przyłącze celem zagospodarowania działki czy też jako do działki rekreacyjnej itd. Wiem że takie obejście jest możliwe.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#14
Dzięki za informację, uderzę jeszcze raz do punktu obsługi klienta PGE no i może uda się jakoś sprawę rozwiązać.
Odpowiedz
#15
(22.11.2017, 17:22)retronora napisał(a): Dzięki za informację, uderzę jeszcze raz do punktu obsługi klienta PGE no i może uda się jakoś sprawę rozwiązać.

Daj znać co tam się urodziło w tej sprawie Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#16
(20.11.2017, 17:19)rafallk napisał(a):
(20.11.2017, 16:27)retronora napisał(a): Jako laik potrzebuje informacji jak w rzeczywistości wygląda kolejność papierkologii bo na portalach budowlanych informacje spotykam różne.

- działkę mam, jestem jej właścicielem, ma zjazd na drogę powiatową,
- wystąpiłem o zapewnienie dostaw energii elektrycznej i dostałem ocenę pozytywną,
- wystąpiłem o wydanie warunków zabudowy i otrzymałem je (brak miejscowego planu zagospodarowania)
- plan posiadam w wersji podstawowej

I co teraz? Z planem i warunkami mam się udać do architekta celem adaptacji, czy coś jeszcze muszę zrobić wcześniej? Byłem u elektryków PGE bo myślałem, że mogę podpisywać z nimi umowę aby robili przyłącz i skrzynkę ale oni stwierdzili, że muszę mieć pozwolenie na budowę wtedy dopiero się mam do nich zgłosić. Tak to wygląda? Bo dla mnie jako laika to trochę dziwne bo myślałem, że jak dostanę pozwolenie to będę już mógł zaczynać a tutaj jeszcze trzeba czekać pewnie miesiącami na zrobienie przyłącza, skrzynki itd?

Prosiłbym o rozjaśnienie przez kogoś kto to już przechodził.

U mnie wyglądało to tak, że w pierwszej kolejności zakup projektu (akcja promocyjna Łukasza) Później zakup odpowiedniej działki. Następnym krokiem było udanie się do projektanta adoptującego, żeby ponanosił zmiany oraz umieścił na mapie nasz dom w międzyczasie zrobiłem sobie badania geotechniczne - nie wiem czy wymagane, oraz mapkę do celów projektowych, udajesz się do geodety i się z nim umawiasz i robi ci mepkę. W tym momencie nie jest wymagane do wydania pozwolenia na budowę warunki przyłączeniowe prądu, wody, gazu ale już teraz warto napisać o warunki przyłączeniowe. W warunkach będziesz miał podaną cenę podłączenia oraz termin przyłączenia. W moim przypadku papiery o przyłącze składałem w zeszłym miesiącu i na prąd dostałem odpowiedź, że będę przyłączony w lipcu 2018 roku, na gaz że 24 miesiące od podpisania umowy, Wodę akurat miałem. Dalsze czynności prowadził mi projektant adoptujący i w zeszłym tygodniu złożył podanie o pozwolenie na budowę. Wszystko to trwało ok 2 miesiecy.
Odpowiedz
#17
badania geotechniczne - nie wiem czy wymagane Nie wymagane.
Odpowiedz
#18
Witam
Może któryś z was mi powie czy projekt Łukasza będzie ok na moja działkę.
Kupiłem działkę i dostałem od poprzedniego właściciela takie o to warunki plus eee wniosek

http://194.28.32.6/owncloud/index.php/s/AxWhakrWZoJaiDv#

Ktoś mi mówił że nie powinno być problemów z projektem Łukasza, ale jak patrze na te papierki które dostałem to się już pogubiłem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Podstawowe warunki ok, reszty nie chciało mi się czytać
Odpowiedz
#20
(26.11.2017, 15:27)sierzant napisał(a): Podstawowe warunki ok, reszty nie chciało mi się czytać

Czyli o co chodzi z tymi "analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowywanie ternu wraz z wynikami" pisze że szerokość elewacji frontowej to 13m  to można zmienić jak jest na projekcie Łukasza ??

a i co najważniejsze widzę w warunkach o zabudowę "liczba kondygnacji: dwie kondygnacje naziemne, w tym poddasze użytkowe" a w projekcie Łukasza poddasze to tylko strych, czy to też zalicza się do użytkowego ?Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu