Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Dobrzejewice k/Torunia
#1
Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

Już od dłuższego czasu obserwuję to forum i z wielką frajdą oglądam Wasze domki, które budujecie Smile
Dzięki uprzejmości Pana Łukasza, który udostępnia ZA DARMO niesamowicie dobre i rzetelne materiały szkoleniowe postanowiłem również rozpocząć budowę domu 106m2. Przyznam się, że nie miałem wcześniej żadnej wiedzy ani doświadczenia w budownictwie. Chciałbym jak najwięcej prac wykonać we własnym zakresie - chęci są, tylko czasu trochę brakuje, ale zobaczymy...

Dom będzie w wersji standardowej z poniższymi zmianami:
  1. Rezygnacja z drzwi zewnętrznych do kotłowni
  2. Rezygnacja z kominów
  3. Rekuperacja
  4. Zamiast ekogroszku będzie powietrzna Pompa Ciepła 9kW

Projekt kupiony
Jest już działka, powierzchnia ok 1000m2




[Obrazek: 1dzialka.jpg]

[Obrazek: 2dzialka.jpg]


Geodeta wyznaczył już miejsce dla koparki oraz przy drugim przyjeździe wyznaczył 4 osie budynku i poziom zero:

[Obrazek: 3dzialka.jpg]

Koparka pracowała 5h:

[Obrazek: 4koparka.jpg]

[Obrazek: 5geodeta.jpg]
Odpowiedz
#2
Fajna działeczka "w kukurydzy" :-) Powodzenia!
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#3
Extra miejscówka Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
Dzięki
Odpowiedz
#5
(13.08.2017, 11:15)wind7 napisał(a): Dzięki

Witam. Czy można wiedzieć na jaką pompę padł Wasz wybór i jaki będzie orientacyjny koszt kompletnego zestawu (zasobnik cwu itd.) wraz z montażem ? Rozważam także zmiany w projekcie  (likwidacja komina, przeniesienie kotłowni do doprojektowanego garażu) pod instalację pompy ciepła. Dzięki za każde pomocnie info. Pozdrawiam
Odpowiedz


#6
gregorrek - Pompa będzie Panasonic lub LG, jestem instalatorem takich pomp, więc z chęcią pomogę jeśli masz pytania, ale chyba lepiej zrobić nowy wątek w dziale "OGRZEWANIE" aby nie zaśmiecać forum lub po prostu pisz na priv.
Odpowiedz
#7
Możecie napisać tutaj o tej pompie też jestem ciekaw Wink
Odpowiedz
#8
Rozsądnym rozwiązaniem jest moim zdaniem kotłownia pani Dominiki, pompa a zarazem komin w razie W, w razie awarii. Nigdy nie wiadomo co bedzie za 15 lat. To tak jak z autami - musiały by być wieczne.
Odpowiedz
#9
Jak oceniasz żywotność tej pompy?Ile lat gwarancji i na co dokładnie?Jak pompa się sprawuje gdy np.przez trzy dni jest -25st?Jakie zużycie prądy szacujesz dla tego domu i ile wyniósł całkowity koszt pompy z montażem?
Odpowiedz
#10
(02.09.2017, 11:16)tomi8547 napisał(a): Jak oceniasz żywotność tej pompy?Ile lat gwarancji i na co dokładnie?Jak pompa się sprawuje gdy np.przez trzy dni jest -25st?Jakie zużycie prądy szacujesz dla tego domu i ile wyniósł całkowity koszt pompy z montażem?

Żywotność Pompy ciężko jest ocenić, ale realny zakres to 10-25lat. Gwarancja to na ogół 2-3lata.
Przy większości urządzeniach podczas 3-dniowej temp. -25st.C w pompie spada wydajność grzewcza i włączają się automatycznie wbudowane grzałki wspomagające pracę sprężarki. Natomiast dobrze dobrany Panasonic T-CAP może nawet nie włączyć grzałki w takich warunkach i działać cały czas efektywnie tylko na sprężarce (na ale moc musi być dobrana do niskich temperatur).

Gdyby ktoś miał jakieś pytania do Pomp Ciepła to właśnie napisałem nowy post w dziale "Ogrzewanie":
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...ml#pid6576
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu