Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Dobrzejewice k/Torunia
#11
żywotność pompy jest dosyć krotka niestety
Odpowiedz
#12
Urządzenia grzewcze na paliwo stałe mają o wiele krótszą żywotność, moim zdaniem 10-25 lat to rewelacja (urządzenia całkowicie bezobsługowe). Nawet jeśli wymienię po 10 czy 25 latach np sprężarkę czy dowolnie inną część to będzie dalej działać.
Chciałbym żeby samochód mi tyle wytrzymał co PC Smile
Odpowiedz
#13
a ile jest w Polsce PC mających po 20 lat? żeby dziś wiedzieć że tyle wytrzyma?
Odpowiedz
#14
Nie wiem ile jest pomp, nie mam takich danych, natomiast agregaty chłodnicze (klimatyzatory) tyle wytrzymują a konstrukcje są bardzo zbliżone do siebie.
Odpowiedz
#15
25 lat to fantastyka. Mercedes juz zrobil taki samochod, i malo nie zbankrutowal. Żadna szanujaca sie firma na to nie pozwoli.
Odpowiedz


#16
To prawda...
Ocenimy za 10-20 lat
Odpowiedz
#17
Wybrałeś już może pompę. Bo przyznam że czekam na eksperta sam planuje pompę powietrze woda.
Odpowiedz
#18
Tak myślałem że znajdę na forum Smile Dziękuję za chwilę rozmowy dziś rano.
Jakim to trafem losu wpadłem na tą budowę Big Grin
Oby do przodu pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#19
to tak małego domu polecam folie grzejne, ewentualnie pompa panasonika 7kw nie ma sensu większej pompy

gdyby ktoś chciał to jestem w stanie załatwić taką pompę kompletną w cenie 15.000zł brutto
Odpowiedz
#20
To czy jest czy nie ma sensu zależy tylko i wyłącznie od zapotrzebowania energetycznego konkretnego budynku a to z kolei zależy w dużej mierze od dobranego ocieplenia i chociażby od zapotrzebowania na cwu. Więc cieżko tak jednoznacznie pisać w taki sposób.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu