Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyłączenie wody - na jakim etapie?
#1
- Działka kupiona
- Warunki zabudowy przepisane ze sprzedającego
- Złożone zgłoszenie o warunki przyłączenia prądu
- Warunki przyłączenia wody - wydane w ciągu 1 dnia Smile

W chwili obecnej pozostaje zakup projektu (obecnego na forum) i dalsze kroki. Pytanie mam odnośnie wody.
Czy na tym etapie już podłączać wodę - jeżeli tak jak to powinno wyglądać po uzyskaniu?

Budować będę w miejscu w którym nie znam sąsiadów i dostęp do wody muszę raczej  zapewnić samodzielnie już od początku budowy (chociażby na potrzeby ogrodzenia).

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Odpowiedz
#2
Znajomy jak budował to kupił taki wielki zbiornik z kranem i postawił go na paletach. Nie wiem ile to miało litrów ale wiem że baniakami 30l wode woził na początku, a potem jak mu wykopali studnię to napełnił pompą go i tyle. Może uda się zagadać z którymś sąsiadem żeby zalał taki zbiornik do pełna za parę złotych? Nie wyobrażam sobie budowania na ułożonym rurociągu, to się chyba robi najwcześniej po zrobieniu poziomu zera.
Odpowiedz
#3
(02.08.2017, 11:07)pawelwr napisał(a): - Działka kupiona
- Warunki zabudowy przepisane ze sprzedającego
- Złożone zgłoszenie o warunki przyłączenia prądu
- Warunki przyłączenia wody - wydane w ciągu 1 dnia Smile

W chwili obecnej pozostaje zakup projektu (obecnego na forum) i dalsze kroki. Pytanie mam odnośnie wody.
Czy na tym etapie już podłączać wodę - jeżeli tak jak to powinno wyglądać po uzyskaniu?

Budować będę w miejscu w którym nie znam sąsiadów i dostęp do wody muszę raczej  zapewnić samodzielnie już od początku budowy (chociażby na potrzeby ogrodzenia).

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Witam. jak wiadomo bez prądu i wody nie ma budowy (bez prądu szczególnie). Inwestycję zawsze należałoby zacząć od zapewnienia źródła zasilania i bieżącej wody. Z przyłącza wody można korzystać już w trakcie budowy, pod warunkiem, że mamy już podpisaną umowę i założony licznik. Jeżeli jednak z różnych powodów decydujemy się rozpocząć budowę gdy nie mamy jeszcze tych mediów to można w początkowej fazie sobie jakoś poradzić. Standardowy zbiornik z tworzywa na palecie w koszu metalowym ma pojemność 1000 litrów. Można go kupić za parę zł np. za pośrednictwem olx. Pozostałoby jedynie skorzystać z życzliwości sąsiadów aby go napełnić, jak wspomniał kolega wyżej lub niestety wozić wodę w bańkach ale i to da się zrobić. Większość prac przy stanie surowym wymagających uzycia prądu możemy wykonać używając agregatu. Powodzenie, pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#4
Możesz wykonać docelowe przyłącze od studzienki wodomierzowej a potem ze studzienki już na gotowo do domu.
Odpowiedz
#5
Dzięki wszystkim za informację.

@KrzysztofKAN - czy mocno podnosi to koszty budowy? W sensie czy nie wykonujemy w tym przypadku dwa razy tych samych prac?
Odpowiedz


#6
(02.08.2017, 13:11)gregorrek napisał(a):
(02.08.2017, 11:07)pawelwr napisał(a): - Działka kupiona
- Warunki zabudowy przepisane ze sprzedającego
- Złożone zgłoszenie o warunki przyłączenia prądu
- Warunki przyłączenia wody - wydane w ciągu 1 dnia Smile

W chwili obecnej pozostaje zakup projektu (obecnego na forum) i dalsze kroki. Pytanie mam odnośnie wody.
Czy na tym etapie już podłączać wodę - jeżeli tak jak to powinno wyglądać po uzyskaniu?

Budować będę w miejscu w którym nie znam sąsiadów i dostęp do wody muszę raczej  zapewnić samodzielnie już od początku budowy (chociażby na potrzeby ogrodzenia).

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Witam. jak wiadomo bez prądu i wody nie ma budowy (bez prądu szczególnie). Inwestycję zawsze należałoby zacząć od zapewnienia źródła zasilania i bieżącej wody. Z przyłącza wody można korzystać już w trakcie budowy, pod warunkiem, że mamy już podpisaną umowę i założony licznik. Jeżeli jednak z różnych powodów decydujemy się rozpocząć budowę gdy nie mamy jeszcze tych mediów to można w początkowej fazie sobie jakoś poradzić. Standardowy zbiornik z tworzywa na palecie w koszu metalowym ma pojemność 1000 litrów. Można go kupić za parę zł np. za pośrednictwem olx. Pozostałoby jedynie skorzystać z życzliwości sąsiadów aby go napełnić, jak wspomniał kolega wyżej lub niestety wozić wodę w bańkach ale i to da się zrobić. Większość prac przy stanie surowym wymagających uzycia prądu możemy wykonać używając agregatu. Powodzenie, pozdrawiam Smile

Nie opłaca się podłączać prądu z energetyki na cele budowlane. Przelicz sobie. Ja to zrobiłem. Taniej wyjdzie prąd z agregatu niż taryfa budowlana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu