Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OKNO NAROZNE / INSTALACJA SMART DOM / TARAS
#11
Witam.
Można wiedzieć jaki ma rozmiar/wymiar to okno narożne w kuchni
Odpowiedz
#12
(27.07.2017, 12:57)luix111 napisał(a): Witam.
Można wiedzieć jaki ma rozmiar/wymiar to okno narożne w kuchni

nie pamietam z glowy ale wysokosc niecale 1,5m i szerokosc 1,5 m
Odpowiedz
#13
Kolezanko pare postow wczesniej bylo, zobacz ze to przeszklenia nie okna, wiec bardziej ciepłe.
mamy 7 komorowe z ciepla ramka itp itd ( taka pasywna wersja dla ubogich ) wszystkie okna z silnikami , sterownikami do smart domu i cieplym montazem , rolatemi wyszly ok 15 tysiecy ale okna naprawde cieple . wspolczynnik calych okien ( nie szyb ) w okolicach 0,7 ( wiekszosc ponizej 0,7 )
Odpowiedz
#14
Cieply montaz sie chwali niewiele budujacych ludzi o tym wie ale wg instrukcji ITB prawidlowy czyt szczelny montaz to montaz wlasnie warstwowy z tasmami wewnatrz i na zewnatrz czyli to nie wymysl i wyciaganie pieniedzy jak krzyczy pol internetu... nie rozumiem tylko dlaczego kupujesz tak cieple okna z cieplym montazem i zakladasz do tego rolety nadstawne karygodny blad... po pierwsze jezeli chodzi o izolacyjnosc to najzimniejsze rozwiazanie z mozliwych po drugie rekuperacja bedzie ci ciagnela lewe powietrze z dworu przez skrzynki rolet bo one nie sa szczelne a po trzecie brak prawidlowego zamocowania gornej czesci okna roleta przykrecona do ramy okna a gora puszki tylko psiknieta piana bo nie ma mozliwosci przytwierdzenia mechanicznego do nadproza
Odpowiedz
#15
(30.09.2017, 20:20)spedek1 napisał(a): Cieply montaz sie chwali niewiele budujacych ludzi o tym wie ale wg instrukcji ITB prawidlowy czyt szczelny montaz to montaz wlasnie warstwowy z tasmami wewnatrz i na zewnatrz czyli to nie wymysl i wyciaganie pieniedzy jak krzyczy pol internetu... nie rozumiem tylko dlaczego kupujesz tak cieple okna z cieplym montazem i zakladasz do tego rolety nadstawne karygodny blad... po pierwsze jezeli chodzi o izolacyjnosc to najzimniejsze rozwiazanie z mozliwych po drugie rekuperacja bedzie ci ciagnela lewe powietrze z dworu przez skrzynki rolet bo one nie sa szczelne a po trzecie brak prawidlowego zamocowania gornej czesci okna roleta przykrecona do ramy okna a gora puszki tylko psiknieta piana bo nie ma mozliwosci przytwierdzenia mechanicznego do nadproza

Co do rolet , puszki sa w środku z wkładem ze styropianu wiec takie troche "ocieplone " poza tym puszki sa przytwierdzone od wewnątrz do ściany płaskownikami metalowymi .( nie sa przytwierdzone od srodka w gore w nadproze tylko na zewnątrz puszki w srodku domu płaskowniki , ktore sa przykręcone do sciany. Caly dom jest ocieplony styropianem grafitowym o współczynniku 0,32 a na puszkach jest naklejony styrodur 1cm grubości na zewnatrz i w srodku domu . Zdaje sobie sprawe ,ze ne jest to idealne rozwiązanie ale wewnętrzne ocieplenie puszki +2x styrodur myślę ze w zupełności wystarczy. poza tym sa jeszcze 2 kwestie. nie ma juz w Polsce wielkich mrozów a po drugie ewentualne straty ciepla beda ( podejrzewam ) niezmierzalne  czyli niewielkie. dom jest ogrzewany invertorowa pompa ciepla ( o najlepszym COP na rynku w Europie , przez co mega wydajna ) a na drugi rok w okolicach wakacji beda dołożone panele fotowoltaiczne wiec dom będzie samowystarczalny. Generalnie odnosnie rolet sa zdania podzielone , ktore lepsze . nadstawne czy zewnetrzne. podobno nadstawne przy takim montazu jaki ja mam zastosowany sa duzo cieplejsze niz zewnetrzne. tym bardziej ,ze mam styropian 15 a puszki od rolet zewnetrznych bylyby 14cm . teraz i tak juz za pozno na dewagacje. dom juz jest prawie skonczony wiec nic juz nie mozna zmienic.
Odpowiedz


#16
Cześć, Artur1 czy mógłbyś podać dokładniejsze położenie domku? Jeździłem po latkowie i nie mogłem nigdzie go znaleźć. Jestem z okolic i bardzo chciałbym zobaczyć jak wygląda na żywo ten domek. Dzięki.

Edit: Już nie potrzebuje tej informacji. Domek znaleziony w Słońsku. Tak jakby ktoś potrzebował.
Odpowiedz
#17
(30.09.2017, 20:20)spedek1 napisał(a): Ciepły montaż sie chwali niewiele budujących ludzi o tym wie ale wg instrukcji ITB prawidłowy czyt szczelny montaz to montaz wlasnie warstwowy z tasmami wewnatrz i na zewnatrz czyli to nie wymysl i wyciąganie pieniędzy jak krzyczy pol internetu... nie rozumiem tylko dlaczego kupujesz tak cieple okna z cieplym montazem i zakladasz do tego rolety nadstawne karygodny blad... po pierwsze jezeli chodzi o izolacyjnosc to najzimniejsze rozwiazanie z mozliwych po drugie rekuperacja bedzie ci ciagnela lewe powietrze z dworu przez skrzynki rolet bo one nie sa szczelne a po trzecie brak prawidłowego zamocowania gornej czesci okna roleta przykrecona do ramy okna a gora puszki tylko psiknieta piana bo nie ma mozliwosci przytwierdzenia mechanicznego do nadproza

Miałeś racje ! teraz juz bym nie zamontował rolet nadstawnych ! widzę więcej minusów niz plusow ( jak zachwalali projektanci ) 
teraz buduj następny i zrobie rolety na zewnątrz i w kolo okien dam "cokoly " ze styropianu 20 cm ,zeby zakryc skrzynki a cala elewacja z 15 grafitowego .
Czlowiek uczy sie na bledach .
Odpowiedz
#18
Panowie nie dajmy się zwariować z tymi roletami, mam dwóch sąsiadów obok  którzy mają takie rolety i nie narzekają, nie stwierdzają przeciągów jak to każdy mówi że z nich ciągnie. Kiedyś parę osób mi powiedziało ,,nie róbmy z domu termosu,, pozdrawiam  Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu