Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 19 - budowa domu dzień po dniu. Murowanie ścian nośnych cd..
#1
Siemandero Smile

Ostatnie dwie doby były dla mnie bardzo intensywne, no ale mamy już zakończony jeden ważny temat i wracamy na budowę do rzeczywistości od jutrzejszego materiału "pełnowymiarowego"

Kawulec z Kogutem skończyli murowanie ścian z dużego materiału (24cm) i pozostało tylko przemurować ostatnią warstwę 12cm gazobetonem.
Również do podmurowania otwory okienne oraz docięcie otworów na wymiar. Jak wiele razy wspominałem docinamy zawsze na moich budowach nie zwracając szczególnie uwagi na wymiar podczas murowania. Ważne dla nas aby był trochę na wyrost.

Plan jest ambitny zważywszy ciągłe problemy z pogodą, również dziś tj. 27 od rana co chwilę kropi delikatnie, ale na szczęście nie tak żeby nas pogonić z budowy.
Jeśli uda nam się dociąć wszystkie otwory i potem podmurować brakujące elementy to sprzątamy całość na tiptop i zabieramy się za rusztowanie. Na koniec wizyta w castoramie po płytę OSB 22mm pociętą na 3 równe pasy. W tym projekcie wieniec jest wysoki na 30cm i niestety z jednej formatki mamy tylko 3 pasy płyty. Płyta zostanie zabezpieczone środkiem antyadchezyjnym, i na następny dzień po zalaniu zostanie zabezpieczona aby inwestorzy wykorzystali ją do zabudowy podbitki lub na podłogę na poddaszu.
Szalunki będą najprostsze z możliwych aby Państwo zobaczyli z czym to się je i każdy będzie ten manewr mógł powtórzyć we własnym zakresie.

Szalowanie z desek zbijanych w blaty jest dużo dużo bardziej pracochłonne, i wcale nie kosztuje o połowę mniej, nie mówiąc już o dokładności i wymiarów finalnych wieńca. Oczywiście również są jak najbardziej poprawną formą szalowania i w tego tytułu, że będzie gdzie piało 1cm lub też beton wyleje się przez szpary i zaschnie nic się nie dzieje Smile





[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_1.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_2.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_3.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_4.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_5.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_6.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_7.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_8.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_9.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_10.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_11.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_12.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_13.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_14.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_15.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_27_16.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Kawa ma cicha wielbicielkę Smile pogoda niestety nie rozpieszcza dobrze że moja robota pod dachem
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Łukasz mam prośbę, przy ustawianiu szalunków na wieniec używacie szlaufwagi a nie niwelatora, będzie to fajna instrukcja dla ludu.
Odpowiedz
#4
Witam, mam pytanko do Łukasza. Czy ta warstwa 12 cm będzie z bloczka ciętego czy kupionego na wymiar. Bo jeśli z kupionego to może być za słaba, gdyż bloczki 12 cm są najczęściej przeznaczone na ścianki działowe i mają gęstość najpewniej 300 a nie 600. To w wytrzymałości na ściskanie jest ogromna różnica (zamiast 5 jest pewnie 1,5 MPa czyli ponad 3-krotnie mniej), choć tutaj dojdzie jedynie wieniec.... Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Cytat :"Łukasz mam prośbę, przy ustawianiu szalunków na wieniec używacie szlaufwagi a nie niwelatora, będzie to fajna instrukcja dla ludu."

Wypożyczenie niwelatora to koszt (u mnie) 60 złotych na dzień. Poszukaj u siebie podobnej oferty.
Sam brałem udział w budowaniu na szlaufwagę i niwelator. Opiszę swoje doświadczenia.
Dawno, dawno temu sami według szlafwagi wyznaczaliśmy poziom przez prawie pół dnia. Był idealny. Na koniec prac przyjechał po coś do ojca geodeta, będący też kierownikiem budowy z niwelatorem i poproszony o to przez 15 minut potwierdził, że poziomy się zgadzają.
To tyle.
Odpowiedz


#6
(27.07.2017, 18:48)slawosz napisał(a): Cytat :"Łukasz mam prośbę, przy ustawianiu szalunków na wieniec używacie szlaufwagi a nie niwelatora, będzie to fajna instrukcja dla ludu."

Wypożyczenie niwelatora to koszt (u mnie) 60 złotych na dzień. Poszukaj u siebie podobnej oferty.
Sam brałem udział w budowaniu  na szlaufwagę i niwelator. Opiszę swoje doświadczenia.
Dawno, dawno temu sami według szlafwagi wyznaczaliśmy poziom przez prawie pół dnia. Był idealny. Na koniec prac przyjechał po coś do ojca geodeta, będący też kierownikiem budowy z niwelatorem i poproszony o to przez 15 minut potwierdził, że poziomy się zgadzają.  
To tyle.

Bez obrazy, ale pół dnia ? Szlaufwagą nie powinno zająć dużo więcej czasu niż niwelatorem, a warto ją mieć bo nie raz się w życiu może przydać i kosztuje 30 zł.
Odpowiedz
#7
(27.07.2017, 11:28)enter17 napisał(a): Łukasz mam prośbę, przy ustawianiu szalunków na wieniec używacie szlaufwagi a nie niwelatora, będzie to fajna instrukcja dla ludu.

to jest dobry pomysł bo wiele osób nie wie jak jej używać a jest równie dokładna
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#8
(27.07.2017, 21:03)enter17 napisał(a):
(27.07.2017, 18:48)slawosz napisał(a): Cytat :"Łukasz mam prośbę, przy ustawianiu szalunków na wieniec używacie szlaufwagi a nie niwelatora, będzie to fajna instrukcja dla ludu."

Wypożyczenie niwelatora to koszt (u mnie) 60 złotych na dzień. Poszukaj u siebie podobnej oferty.
Sam brałem udział w budowaniu  na szlaufwagę i niwelator. Opiszę swoje doświadczenia.
Dawno, dawno temu sami według szlafwagi wyznaczaliśmy poziom przez prawie pół dnia. Był idealny. Na koniec prac przyjechał po coś do ojca geodeta, będący też kierownikiem budowy z niwelatorem i poproszony o to przez 15 minut potwierdził, że poziomy się zgadzają.  
To tyle.

Bez obrazy, ale pół dnia ? Szlaufwagą nie powinno zająć dużo więcej czasu niż niwelatorem, a warto ją mieć bo nie raz się w życiu może przydać i kosztuje 30 zł.

Dawno temu nie było Castoramy, był problem z zakupem szlaucha i rurek. Miej uwagę na to, że kiedyś były inne warunki (około 25 lat temu) Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Kierownik Kawa to prawdziwy dobry chlop Pozdro dla calej ekipy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu