Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 15 - budowa domu dzień po dniu. Jak wyprowadzić narożniki ścian nośnych. Gazob.
#1
Cześć i czołem w kolejnym dniu. Dziś właściwie nie było żadnej pewności czy w ogóle popracujemy z uwagi na brak materiału w składach. Generalnie Polska w budowie i to normalna na dzień dzisiejszy. Oczywiście zorientowałem się wcześniej jak to wygląda, lecz nie obyło się bez chwili niepewności dnia następnego.
Wielki ukłon w stronę Bartka z Metalzetu z Kalisza, który sporo nam pomaga mimo tego, że tak naprawdę jesteśmy tu na lokalnym rynku zupełnie obcymi ludźmi. Lecz jak spotkają się dwie osoby, które mimo młodego wieku parę rzeczy w życiu miały okazje robić to wszystko idzie ogarnąć, nawet wydawało by się niemożliwe do ogarnięcia .
Takim sposobem ok 11 przywiózł nam na budowę materiał, dzięki któremu mogliśmy przepracować do końca dnia.
W tym czasie brakujący materiał na ściany nośne leci już do mnie z fabryki, tak aby późnym popołudniem zameldować się w Kaliszu. W piątek rano będzie sukcesywnie dostarczany na budowę.

Z uwagi na nieplanowany rozwój wypadków muszę w piątek lecieć na Myślibórz na spotkanie u notariusza. Więc zaplanowaliśmy z dyrektorem, że wyprowadzę mu narożniki i on z resztą sobie poradzi.
Z samego rana jak tylko dowiozą materiał murujemy obwodowo na pełne 4 warstwy. Następnie w strefach podokiennych wtopimy zbrojenia z dwóch prętów fi12mm. O tym rozwiązaniu poinformowali mnie widzowie na poprzedniej budowie. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej się z tym w praktyce nie spotkałem ani nigdzie nawet tego nie widziałem. Nie jest to nic skomplikowanego do wykonania, a i sam koszt nie jest znaczący więc postanowiłem, że tym razem zobaczę z czym to się je i po zasięgnięciu informacji z sieci wykonam to na tej budowie. Pręty fi12 z uwagi na to, że takie mamy na budowie. Rozwiązanie to ma zapobiec powstawaniu rys i uszkodzeniu ściany. Nigdy we współczesnym budownictwie nie spotkałem się z tego rodzaju problemem. Faktem jednak jest, że w starych budynkach efekt ten bardzo często występuje. 

Wracając do planów na dziś to po wtopieniu w/w prętów planuję polecieć narożniki maksymalnie do góry ile dam radę i zostawiam chłopaków do poniedziałku. Dyrektor dobrze sobie radzi.

Ł.


[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_1.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_2.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_3.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_4.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_5.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_6.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_7.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_8.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_9.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_10.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_11.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_12.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_13.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_14.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_15.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_07_20_16.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
chłopaki a co myślicie o pustaku ceramicznym? na pewno jest troszkę więcej robótki przy nich to wiem
a co do cieca czy nie prościej by było użyć szlifierki kątowej dużej ?
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#3
I W TYM MOMENCIE MAM PYTANKO?? CZY MOŻESZ POWIEDZIEĆ Z JAKIEGO MATERIAŁU NAJLEPIEJ BUDOWAĆ ?? BO NIEKTÓRZY  UWAŻAJĄ ŻE BLOCZEK KOMÓRKOWY TO CHEMIA I WOLĄ BUDOWAĆ Z CERAMIKI Huh CO MYŚLISZ O CERAMICE  Huh 

DZIĘKI I POZDRÓW-KI DLA CAŁEJ EKIPY ..  Smile
Odpowiedz
#4
Gazobeton powstaje z 3 mineralnych surowców: woda, piasek i wapień, więc skąd chemia? Nie ma zdrowszego materiału. Poszukaj w necie jaki materiał wytwarza największe promieniowanie- podpowiem - ceramika http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/i...komorkowym
Odpowiedz
#5
Polecam ten artykuł: https://domszytynamiare.pl/pl/a/stan-sur...ramicznych, gdzie autor przedstawia opłacalność pustaków ceramicznych.
[Obrazek: logo.png]
Odpowiedz


#6
(21.07.2017, 21:28)Pietrak napisał(a): Polecam ten artykuł: https://domszytynamiare.pl/pl/a/stan-sur...ramicznych, gdzie autor przedstawia opłacalność pustaków ceramicznych.

a czy to czasem nie konkurencja? Tongue  
ale fakt faktem każdy ma swój sposób pomysł na przyszła budowę domu.
gdzie 2 chłopów są 3 zdania gdzie 2 kobiety jest 5 zdań  hehe
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#7
Panowie z nieba mi spadliscie z tymi artykulami. Tez bede budowal z Gazobetonu.A musze cos komus wytlumaczyc na temat tego materialu;-) Dziekuje
Odpowiedz
#8
(21.07.2017, 17:22)enter17 napisał(a): Gazobeton powstaje z 3 mineralnych surowców: woda, piasek i wapień, więc skąd chemia? Nie ma zdrowszego materiału. Poszukaj w necie jaki materiał wytwarza największe promieniowanie- podpowiem - ceramika  http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/i...komorkowym

A ceramika jak powstaje? Mieszanka gliny i wody. I skąd niby promieniowanie?
Jak kilka lat temu budowałem własny dom i zastanawiałem się nad wyborem materiałów, to takie artykuły wydawały się mówić zupełnie co innego. Przemawiały raczej na korzyść ceramiki.
Poza tym ceramika jest krucha? Nie ma z tym problemu jak murarz z pojęciem. Oprócz całych pustaków bierzesz połówki i ćwiartki i przycinania wiele nie ma. Całego odpadu z domu z poddaszem miałem nie więcej niż Łukasz bk przy ostatniej budowie w Miśliborzu.  
Budowałem z nieistniejącej już cegielni Ceramika Polska - Hadykówka.

A to coś dla równowagi http://www.bk.biz.pl/ceramika-czy-gazobeton/
Odpowiedz
#9
Obejrzałem filmik i mam takie pytanie do znawców murowania. Kiedyś w znanym magazynie budowlanym i na stronie tegoż magazynu oglądałem filmiki z murowania pustakami na pióro wpust na cienką spoinę. Jedną z najważniejszych rzeczy jaką murarz/narrator podkreślał to stawianie samego pustaka na kleju, żeby go nie przesuwać a "wprowadzać" płasko po pióro wpuście od góry na klej. Przesuwanie bloszka powodowało zebranie się kleju na dolnej krawędzi bloczka przez co odpychało go od sąsiedniego i pióro z wpustem "nie dolegały" jak należy. Czy stosowanie pacy tworzącej nieco grubszą spoinę umożliwiającą manewry tak jak to robi Łukasz eliminuje ten efekt?
Odpowiedz
#10
Moim zdaniem,sposób w jaki Łukasz używa pacy zębatej sprawia że klej prędzej rozciśnie się w kierunku wolnych przestrzeni między grzbietami niż w kierunku połączenia spoin pionowych. Ruch ten jest konieczny, żeby klej wypełnił te przestrzenie. Nie wiem jak do tego podchodzą producenci i jak się do tego ma technologia, ale moim zdaniem jest to rozwiązanie równie pewne co użycie prowadnicy rozprowadzającej zaprawę/klej. Zresztą przesunięcie jakie stosuje Łukasz, jest minimalne, zgodze się że gdyby kładł bloczki i przesuwał więcej niz 5 cm to pewnie zebrałby się tam klej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu