Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 7 - budowa domu dzień po dniu. Koniec murowania ścian fundamentowych. Trzpienie
#11
Bardzo ciekawe filmiki i świetny pomysł na biznes ! Mam dodatkowo pytanie jakiego cementu najlepiej używać do murowania ścian ? Widziałem ze chyba teraz to jest 32,5 cemex ale nie jestem pewny. Pozdrawiam Wink
Odpowiedz
#12
(11.07.2017, 08:05)sierzant napisał(a):
(10.07.2017, 23:51)Sławek... napisał(a): hej, czym dom będzie ogrzewany? inwestorka już podjęła decyzję?
Wylane dwie ławy pod kominy swiadcza ze nie bedzie to pompa ciepla  Big Grin

Witam. Ja planuję ogrzewanie pompą ciepła oraz opcjonalnie kominkiem gdyby zaszła taka potrzeba choć kominek ma pełnić rolę czysto dekoracyjno-relaksacyjną Smile Mimo że w kotłowni nie będę potrzebował komina to nie zrezygnuję z wykonania ław fundamentowych pod tenże. nigdy nie wiadomo jak się potoczy w życiu i czy nie zajdzie kiedyś potrzeba instalacji pieca. Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Łukaszu słyszałem że w Kaliszu wczoraj przeszła konkretna nawałnica. Na budowie nic się nie stało ? Mam nadzieje że wszystko jest ok. I działacie dalej. Choć martwi mnie brak wpisu. Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
(11.07.2017, 11:46)Rafal79 napisał(a): I jeezcze jedno pytanie jak mam grunt w miare w poziomie i chce sie podniesc o 30cm powyzej gruntu i potem obsypac ziemia te 30cm ponqd gruntem a u mnie strefa przemarzania gruntu jest jeden metr to fundamen w ziemi ma byc 70 cm plus te 30 cm powyzej i co daje metr czy musi byc metr w zieni. Przy obecnym poziomie

u mnie podobna sytuacja tylko że działka pod skosem od drogi też 30cm, będę podnosił dom do poziomu "zero" działki czyli te 30cm (strefa u mnie 1,1m) czyli tak jak mi powiedział kierownik, strefę przemarzania liczmy od tego mojego zera.
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#15
Wszystko w porządku z wyjątkiem, że jesteśmy półtorej dnia w plecy.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#16
(12.07.2017, 06:45)Łukasz napisał(a): Wszystko w porządku z wyjątkiem, że jesteśmy półtorej dnia w plecy.
Czyli dziś odcinka nie będzie?  Huh  
Rozumie, że cały dzień lało i nie dało się nic zrobić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu