Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 5 - budowa domu dzień po dniu. Papa termozgrzewalna. Pierwsza warstwa ścian.
#11
Witam! Świetna robota - nie ma to jak zobaczyć teorię w praktyce - zachęciłeś mnie do szukania działki, żeby coś na niej kiedyś własnoręcznie stworzyć.

Nie czytam wszystkich komentarzy na tubie więc nie wiem, czy ktoś nie proponował - a może poprowadzić bednarki tak, aby wychodziły z boku ławy (np. pod deską przy szalunku) a potem, po wykonaniu izolacji poziomej i pionowej fundamentu, bednarkę podoginać tak, by leciała przy murze. Papę kładziesz wtedy bez takiej zabawy a i nie wyskoczy taki zonk, że i tak trzeba bednarkę odginać przed murowaniem. Tak tylko luźno wrzucam pomysł.

Powodzenia!
Odpowiedz
#12
Witam! Chciałbym podpowiedzieć w temacie ucznia lub uczniów. Można mieć uczniów takich z zawodówki bardzo łatwo. Cechy Rzemiosł prowadzą takie sprawy. Trzeba skończyć kurs pedagogiczny i już. Wykształcenie średnie jeśli masz budowlane to całkowicie wystarczy. Co ciekawe za każdego doprowadzonego za da zakończenia zasadniczej szkoły zawodowe - po 3 latach jak zda dostajesz grant chyba coś ok. 20tysi. Za takiego ucznia także ty nic nie płacisz. Co do uczniów techników i innych szkół sprawa jest prosta jeśli ktoś skieruje ucznia do ciebie za twoją zgodą podpisujesz umowę i to tyle. Tu także nic nikomu nie płacisz - wiem często zgadzałem się brać uczniów techników do naszej firmy - praktyka 14 dni w roku. Nic skomplikowanego możesz śmiało brać uczniów.
Odpowiedz
#13
Pomóżcie, u mnie w projekcie (Keos 2) mam zapisek: "2x papa asfalt. na lepiku", czy to oby nie przesada? Jedna warstwa papy przez w zupełności wystarczy. Przecież jak jej nie przerwę to nawet przez jedną warstwę nie będzie ciągnąć wilgoci od fundamentów....
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#14
Takie pytania do kierownika budowy od razu Smile
Odpowiedz
#15
(12.07.2017, 07:23)Pablo napisał(a): Pomóżcie, u mnie w projekcie (Keos 2) mam zapisek: "2x papa asfalt. na lepiku", czy to oby nie przesada? Jedna warstwa papy przez w zupełności wystarczy. Przecież jak jej nie przerwę to nawet przez jedną warstwę nie będzie ciągnąć wilgoci od fundamentów....

Są dwie warstwy ponieważ jest to papa na lepiku, która na zakładach nie wulkanizuje się idealnie i należy położyć dwie warstwy na mijankę w miejscach łączenia. Zamiast tego rozwiązania można położyć raz papę termozgrzewalną. To rozwiązanie mimo jednej warstwy może być droższe.

Pracowałem pewien czas w produkcji papy i przy dachach płaskich, wiec jakąś wiedzę mam, ale najlepiej skontaktuj się z kierownikiem budowy - za coś mu płacisz.
[Obrazek: logo.png]
Odpowiedz


#16
Kierownik budowy spoko także na pewno powie co i jak, tylko zaciekawiło mnie to bo Łukasz zawsze daje tylko jedną warstwę, kurde czyżbym coś w filmach ominął? Bo może mówił dlaczego... :/
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#17
(12.07.2017, 13:52)Pablo napisał(a): Kierownik budowy spoko także na pewno powie co i jak, tylko zaciekawiło mnie to bo Łukasz zawsze daje tylko jedną warstwę, kurde czyżbym coś w filmach ominął? Bo może mówił dlaczego... :/

Łukasz daje jedną warstwę termo, tak jak kolega wyżej napisał jest może i drożej ale jedna warstwa wystarczy. Smile
Odpowiedz
#18
Ja u siebie przewiduję termozgrzewalną 4,2mm gruba. 170zł za 3 rolki po 7,5m zapłaciłem więc to nie duży myślę koszt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu