Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie na podczerwień.
#1
Witam
Śledziłem tematy o ogrzewaniu.
Do niedawna myślałem o ogrzewaniu na pellet ale dostałem kosztorys na ok 17tys zł piec, osprzęt zbiornik na pellet bojler montaż. Generalnie cała kotłownia. 
Do tego jeszcze komin podlogowka albo grzejniki i robi się suma.
Szkoda mi miejsca na kotłownię i tak myślę i zastanawiam się nad tą podczerwienią.
Ktoś coś słyszał. Ja wczoraj rozmawiałem z użytkownikiem tych mat. Pan grzeje mieszkanie jest zadowolony. A sam montuje klimatyzatory. Ale bardziej polecał mi maty choć sam ich nie montuje.
Na forum muratora jest trochę informacji ale nie do końca można im wierzyć.
Sam koszt dla budynku ok 100m2 w granicach do 12 tyś.
Jest oszczędność...

Jeszcze do niedawna tez myślałem o podlogowce elektrycznej. Ale piszecie o przepisach od 2017 roku i już sam sie gubię.
Myślałem o kominku na pellet taki zwykły do Max 5tys i te maty na podczerwień.

Trochę myślałem o kominki Iwonapellet ale ok 14 tyś +osprzęt to też drogo ;(
Ps. Gazu nie mam. Bo bym od razu zakładał....

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Sparrow bardzo krótko:zapomnij
W biedronkach nad kasami jest tego typu ogrzewanie
Popytaj kasjerek jak sie z tym czuja
Odpowiedz
#3
w głowę ciepło, w nogi zimno
Odpowiedz
#4
a kanałowa pompa ciepła (klimatyzator kanałowy z funkcją grzania) ?
Odpowiedz
#5
Z doświadczenia nie znam, ale na forum muratora jest oszczędnyGrześ zajmujący się tym tematem.
Najlepiej sprawdza się z rekuperacja i wtedy użytkownicy twierdzą że jest tanio.
Odpowiedz


#6
ok na kasie w biedronce moze tak jest bo zaslaniasz promieniowanie na nogi blatem. Ale w domu raczej nie chowmy sie po szafkach. Poza tym w razie pracy przy biurku można w takich pomieszczeniach promienniki zamontować na ścianie. Poza tym podczerwien ogrzewa wszystkie przedmioty dookoła a potem dodatkowo te przedmioty (ściany, meble) promieniując sprawiają wrażenie ciepła. Maty czy promienniki są tańsze w montażu i zakupie. Nie potrzebujesz dodatkowej powierzchni na kotłownie bo nie ma pieca. Systemy na podczerwien często są stosowane w kamienicach gdzie mamy wysokie pomieszczenia. Nie ogrzewamy wtedy tego całego powietrza. Jeżeli zaoszczędzimy na kotle plus instalacji możemy te pieniądze wydać na dodatkową izolacje budynku i fotowoltaike, która skutecznie będzię obniżać nasze rachunki za prąd = ogrzewanie. Ja jestem prawie zdecydowany.
Jeżeli gdzieś się mylę to proszę o info.
Odpowiedz
#7
Koval krótko: łeb je boli, kiedy siedzą pod promiennikiem.
Do poczytania:
http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac...-kosztuja/
Odpowiedz
#8
No czytalem to juz. Nic tam nie ma o tym ze kasjerki leb boli to raz a dwa sa raczej same pozytywne aspekty pokazane tj rownomierne rozmieszczenie temperatur. Kolejna rzecz to sceptyczne nastawienie ze wzgledu na koszty pradu. Jezeli zdecydujemy sie ogrzewac podczerwienia stodole to wtedy sie z tym zgodze _ nie ma sensu. Ale jezeli zapronektujemy wszystko od podstaw tj plyta gruby styropian okna w izolacji i dodatkowe warstwy welny na strop moze sie okazac ze koszty utrzymania ciepla beda niskie. Dodatkowo reku gwc  plus termostaty. Wszystko wspomagane fotowoltaika. Dostalem tez wycene z red sneake. 13500 za caly dom. Plus fotowoltaika zeby to wszystko zaspokoila okolo 45 tys. Minus dotacja okolo 10 tys.
Wiem ze to wszystko kosztuje ale wtedy rezygnujemy z kominow pieca i calej instalacji co co kosztuje ponad 25 tys.
Wiem tez ze zakladajac ze bede zyc jeszcze z 35 lat to mi sie nie zwroci. Ale czlowiek staje sie coraz starszy i biedniejszy wiec moze to jest wlasnie to??
Odpowiedz
#9
Kasjerki glowa boli nie w artykule, tylko na żywo. Niejednokrotnie to słyszałem robiąc zakupy.
Każdy ma swój rozum, i robi tak jak mu pasuje.
Odpowiedz
#10
Jeśli postawisz mocno energooszczędny dom to czy będziesz grzał prądem, gazem czy paliwem stałem to będzie tanio.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu