Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 2 - budowa domu dzień po dniu. Szalunki, zbrojenie ławy fundamentowej. S02E01
#11
Witam
Te pręty zamawiał jak mówił na wieniec też. 
Pewnie na transporrcie zaoszczędzi. Kogut pewnie w wolnej chwili będzie mógł kręcić belki na wieniec.
Takie przygotowanie roboty do przodu Smile

Co do pytania o strzemiona no to policzyłem sobie jak radziliscie i pewnie się komuś przyda. Średnio koszt 1 strzemiona kupionego to płacicie ok 2/3 materiał i 1/3 robocizny Wink tak mówię średnio. Bo niekiedy i nawet połowa ceny to robocizna.
Dużo nie dużo zależy czy mamy chęć się bawić. Oszczędność ok w moim przypadku 100zl niecałe na samym fundamencie. 
Jak robisz po robocie i jak pisze Łukasz czas ok 3h. No to w zasadzie to dzień w plecy w tym czasie skręci się 1 belkę już na gotowi Wink
Odpowiedz
#12
Była mowa o tym, że stal 12 metrowa od razu na wieniec. Gładką sam sobie mogę przywieźć, niestety tu sprzedają 12m i stąd taka decyzja.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#13
Ja dostałem wycenę strzemion na łączną kwotę 416 zł. Na ławę, słupy i wieniec. To co bym zaoszczedził, wydałbym na giętarkę. Oczywiście powiecie że giętarke można później sprzedać albo zrobić taką z gwoździ. DLA 100 ZŁ ?
Odpowiedz
#14
(05.07.2017, 17:21)enter17 napisał(a): Ja dostałem wycenę strzemion na łączną kwotę 416 zł.  Na ławę, słupy i wieniec.  To co bym zaoszczedził, wydałbym na giętarkę. Oczywiście powiecie że giętarke można później sprzedać albo zrobić taką z gwoździ.  DLA 100 ZŁ  ?

ja kupiłem sobie taką giętarkę http://allegro.pl/gietarka-gib-2a-do-gie...11598.html
za 75 zł plus wysyłka, ale taka do strzemion to o 25 zł tańsza.
Ta może i 12 uciągnąć.
Masywny produkt z Bogdańca :-)
Odpowiedz
#15
Witam
Panie Łukaszu jakiej firmy posiada Pan niwelator i czy jest Pan z niego zadowolony
Pozdrawiam
Odpowiedz


#16
Ja mam taki problem, że mam drut na strzemiona, gładki, 6 mm, tyle że w kręgach. Został jeszcze z budowy rodziców. Zastanawiam się teraz jak go wyprostować i niestety nie mam pomysłu.
Odpowiedz
#17
(05.07.2017, 23:08)raszpon napisał(a): Ja mam taki problem, że mam drut na strzemiona, gładki, 6 mm, tyle że w kręgach. Został jeszcze z budowy rodziców. Zastanawiam się teraz jak go wyprostować i niestety nie mam pomysłu.

Pamiętam jak z 15 lat temu dorabiałem na budowie na wakacje to stare wygi taki drut prostowali koparką i starem podczepiali kilka odcinków naraz i ciągnęli myślę że yala 3,5 t załatwi skutecznie sprawę tylko potrzeba 2 dobre pkt zaczepienia.
Odpowiedz
#18
(05.07.2017, 17:21)enter17 napisał(a): Ja dostałem wycenę strzemion na łączną kwotę 416 zł.  Na ławę, słupy i wieniec.  To co bym zaoszczedził, wydałbym na giętarkę. Oczywiście powiecie że giętarke można później sprzedać albo zrobić taką z gwoździ.  DLA 100 ZŁ  ?

Witam. Z giętarki można skorzystać lub ją bez problemu pożyczyć z byle budowy na te kilka godzin za czteropaka żubra, wiem co mówię :Smile Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
(05.07.2017, 23:08)raszpon napisał(a): Ja mam taki problem, że mam drut na strzemiona, gładki, 6 mm, tyle że w kręgach. Został jeszcze z budowy rodziców. Zastanawiam się teraz jak go wyprostować i niestety nie mam pomysłu.

Polecam urządzenie do prostowania drutu odgomowego (na codzień prostujemy drut ocynk fi8) Napisz skąd jesteś to może pomożemy.  Smile
Odpowiedz
#20
(05.07.2017, 23:08)raszpon napisał(a): Ja mam taki problem, że mam drut na strzemiona, gładki, 6 mm, tyle że w kręgach. Został jeszcze z budowy rodziców. Zastanawiam się teraz jak go wyprostować i niestety nie mam pomysłu.


Jeszcze kilka lat temu robiłem to tak, że jeden koniec do solidnego drzewa, tylko koniecznie podkładki drewniane pomiędzy drut a drzewo żeby nie okorować, a drugi koniec do ciągnika albo koparki. Zależy co było pod ręką. I naciągamy.
Plusem takiego pręta w zwoju było to, że dłuższe odcinki można było mieć w całości  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu