Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs na budowę domu (stan surowy otwarty z materiałem) o wartości 100 tys zł!
#11
W ramach upewnienia się deski w ławach drutowych przykręciłeś do poziomów wyznaczonych na wbitych palikach. Te poziomy zostały wyznaczone poprzez odjęcie wysokości tych 5 warstw bloczków od poziomu "zero" wyznaczonego na słupie przez geodetów? Mówisz, że dasz 5 lub 6 warstw. Nie bardzo rozumiem jak to jest ruchome, skoro głębokość wykopu uzależniamy od stałego poziomu "zero" wyznaczonego przez geodetę.Także dając 5 bloczków wykop bedzie płytszy, a dając 6 głębszy.Może mi to ktoś wytłumaczyć Smile?
#12
Czy ten sposób szalowania wynika z rodzaju gruntu (piasek) czy jest po prostu pokazane że można też inaczej ?
#13
Mam pytanie odnośnie prac wykonywanych przez koparkę. Czy jest do tego niezbędny niwelator, którym się posługuje Łukasz? Skąd operator ma wiedzieć jak głęboko kopać? Mierzymy wysokość zera zaznaczonego przez geodetów i lecimy w dół żeby się zgadzało razem z ławą np. 0,8m??
#14
(05.07.2017, 17:41)ajak77 napisał(a): Czy ten sposób szalowania wynika z rodzaju gruntu (piasek) czy jest po prostu pokazane że można też inaczej ?

Bo tak zrobili przy płocie i stwierdzili że tak będzie lepiej
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
#15
Można wyznaczyć poziom kopania w ziemi ustalając ławice poza wykopem na fundamenty. U mnie tam operator koparki robił (2 osoba latała i od sznurka rozciągniętego stanu "0" odmierzali ok 110cm. Ja później jeszcze dokładniej o ok 6cm wyrównałem poniżej i na to dałem szalunki systemowe. Koszt dla mnie akceptowalny biorąc pod uwagę że w 27rob/godzin miałem wylane ławy (czas baaardzo spokojnej, nie doskwierającej fizycznie pracy - choć robionej 1 raz w życiu)
https://goo.gl/photos/QL2ksi1ytVqzzvvk8
https://goo.gl/photos/DK5RywKt9EjVmCs66

Koszt ok. 9tys zł od koparki, po bloczki i beton. Z czasem wykonania można zejść myślę do 20godz na całość (nie licząc koparki) robiąc samodzielnie (tylko do ustawienia szalunków lepiej mieć 2 osobę - idzie sprawniej)


#16
Mam takie małe pytanie czy przy dachu dwuspadowym wymagana jest ściana nosna w środku budynku i czy taki project po adaptacji  będzie brał udział w konkursie ?

Dziękuję 

Łukasz.
#17
Dołączam się do powyższego pytania - czy adaptacja w postaci dachu dwuspadowego wchodzi w zakres konkursu. W zasadzie jest to szersze pytanie - jakie zmiany na etapie adaptacji będą wchodziły w zakres konkursu.

Druga sprawa to kwestia terminu budowy - czy jest jakiś maksymalny termin, w którym zwycięzca powinien uzyskać pozwolenie na budowę? Szczególnie w kontekście roku 2021 (nowe wymagania energetyczne). 

No i ostatnia kwestia, co w sytuacji gdy z jakiegoś powodu (np. tfu, tfu, jakiś wypadek) organizator nie będzie mógł zrealizować budowy.
#18
Kupujesz przecież projekt.Co z nim zrobisz,Twoja sprawa..Łukasz wyraża zgodę na zmiany.Przecież jeśli ktoś ma w wz dach dwuspadowy,to Łukasz nie będzie kazał robić koperty.Adaptacja projektu też jest robiona oddzielnie dla każdej działki.Ja tak na logikę to rozumiem.
#19
No oczywiście, ale pytanie jest w kontekście konkursu - taka adaptacja wpływa na koszt materiałów i robocizny.
#20
Hej. Dla mnie zrealizować taki dom będzie po prostu trochę taniej. Jeśli jesteś zmuszony zmienić dach na 2 spadowy to takie zmiany wprowadzasz w adaptacji. Przy konkursie nie wolno zmieniać wymiarów samej bryły w stosunku do projektu.
Niemożliwe nie istnieje...




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu