Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XII - WYLEWKA PŁYTY FUNDAMENTOWEJ
#1
Witamy Big Grin 

Dzisiaj w końcu przyszedł upragniony przez nas od dawna moment - wykonaliśmy stan zero Rolleyes 
Po ułożeniu kanalizy, pokryliśmy całą powierzchnię siatką, która została uniesiona na cegłach. Zamówiliśmy 11 m3 betonu klasy B25, którym wylaliśmy całą płytę (około 8 m3). Naddatek został wykorzystany do zalania ławy pod murek oporowy schodów zewnętrznych piwnicy oraz do wylania posadzki wewnątrz piwnicy.

Od jutra ruszamy pełną parą z murowaniem ścian nośnych budynku Big Grin 

Poniżej kilka zdjęć Wink

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
(03.07.2017, 23:48)Leszek85 napisał(a): Witamy Big Grin 

Dzisiaj w końcu przyszedł upragniony przez nas od dawna moment - wykonaliśmy stan zero Rolleyes 
Po ułożeniu kanalizy, pokryliśmy całą powierzchnię siatką, która została uniesiona na cegłach. Zamówiliśmy 11 m3 betonu klasy B25, którym wylaliśmy całą płytę (około 8 m3). Naddatek został wykorzystany do zalania ławy pod murek oporowy schodów zewnętrznych piwnicy oraz do wylani posadzki wewnątrz piwnicy.

Od jutra ruszamy pełną parą z murowaniem ścian nośnych budynku Big Grin 

Poniżej kilka zdjęć Wink

Witam. Robota wre aż miło popatrzeć :Smile Widzę że zbrojenie aby zachować przerwę technologiczną podniesione jest na cegłach. W ostatnim odcinku poradnika Łukasz mówił że nie odważyłby się podnieść zbrojenia na cegle a jedynie na materiale betonowym, kamieniach lub podkładkach systemowych z tworzywa. Na forum uzyskałem odpowiedź ze cegła po jakimś czasie się zlasuje i zostaną w tych miejscach puste przestrzenie. Czy coś Wam o tym wiadomo? Pozdrawiam i gratuluję postępów.
Odpowiedz
#3
Owszem cegły się lasują, ale dotyczy to głównie cegieł źle wypalonych przeważnie współczesnych robionych na szybko. Cegła jeśli jest prawidłowo wykonana wytrzyma wiele wiele lat, wystarczy spojrzeć na kościoły, zamki itp. Cegła którą użyłem ma już co najmniej pół wieku (jak nie wiek) za sobą i nic jej nie dolegało, więc nie mam się czego obawiać Nawet jeśli się zlasuje to nie pozostanie tam pusta przestrzeń typu próżnia, bo w przyrodzie nic nie ginie po prostu zamieni się w glinę ( pierwotny budulec ). Na podmokłym terenie może by i stawiła jakieś zagrożenie. Jednak u mnie jest sucho więc dalej będzie twardym podłożem. Ale jak wspomniałem ma już za sobą wile lat w warunkach gdzie była narażona na dużą wilgoć i nic się z nią nie działo, wiec dlaczego miało by się teraz coś dziać ;] czas pokaże....
Odpowiedz
#4
często jestem na dużych budowach i widzę jak do tego używa się kostki betonowej brukowej
Odpowiedz
#5
Ja niestety nie posiadałem takowej, wiec użyłem "co pod ręką". Teraz to i tak już "musztarda po obiedzie". Ale dobra cegłą jak już wspomniałem powinna wytrzymać, z resztą jest takowa zatopiona już w wybetonowanym podjeździe do garażu od ponad 25 lat ( od 1989 r)i nic nie zauważyłem aby zapadało się czy coś niepokojącego działo a jeżdżą po nim ciężkie maszyny typy ciągnik, TIR z pełną naczepą zboża. Nie twierdzę też ze takie zjawisko nie zachodzi. Następnym razem - jak bym miał taką możliwość - pewnie bym jej nie użył ;P
Odpowiedz


#6
Czy ta belka podtrzymująca strop zostaje tam na stałe?
Odpowiedz
#7
Zależy która ;]
Ta widoczna na pierwszym zdjęciu wymurowana z Bloczków betonowych to pozostaje na stałe.
Natomiast ta na ostatnim to jest tylko na czas utwardzenie się betonu (połowiczne utwardzenie następuje po okołu tygodniu natomiast całkowite to ok miesiąc - chodzi mi o  uzyskanie ostatecznych parametrów wytrzymałościowych)
Ja pozostawiłem na miesiąc dla pewności.
Ten kawałek rury jest po to a żeby łatwiejsze było zdemontowanie belki.
Jako że musiałem wylać posadzkę zanim zdążył wystygnąć strop.
Przed wylanie stropu podpiera się go (według wytycznych producenta - zależne jest to również od szerokości stropu itp.) mi wystarczyło jedno podparcie po środku stropu (oczywiście druga belka pozioma jest po całej długości stropu)
Odpowiedz
#8
Chodziło mi o tą drewnianą... Dziękuję za obszerną odpowiedź Smile
Czy jest możliwość zobaczenia obecnych zdjęć piwnicy?

Drenaż wokół piwnicy też był robiony? Czy nie było potrzeby?
Odpowiedz
#9
Nie ma problemu.
Wstawię przy okazji robienia zdjęć z instalacji elektrycznej.
Myślę że na dniach. Choć nie jest jeszcze w 100% kompletna.
Brakuje jeszcze tylko kabli od sterowania podłogowego i pieca ( w sensie sterowania temperaturowego).
Odpowiedz
#10
(01.02.2018, 15:46)Leszek85 napisał(a): Nie ma problemu.
Wstawię przy okazji robienia zdjęć z instalacji elektrycznej.
Myślę że na dniach. Choć nie jest jeszcze w 100% kompletna.
Brakuje jeszcze tylko kabli od sterowania podłogowego i pieca ( w sensie sterowania temperaturowego).

Drenażu nie było potrzeby wykonywać - dom na piaszczystej górce. A w piwnicy "sucho jak pieprz"
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu