Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie budowy SSO 02.07.2017
#1
Witam Smile
W czwartek zwinęliśmy rusztowanie i ostatecznie zakończyliśmy budowę domu do stanu SSO (stan surowy otwarty).
Niestety wielkim problemem i wielokrotną przeszkodą była okropna pogoda, czyt. deszcze!! Aura spowodowała to, że przez ostatnie półrocze jestem dosłownie jeden domek z mojego projektu w plecy.
Od początku zdarzały się nie planowane sytuacje począwszy od zróżnicowanego gruntu pod same fundamenty, czyli najistotniejszy element całego domu. Pod jednym z narożników niestety gruntu rodzimego nie było widać na poziomie pozostałych trzech. Biorąc pod uwagę, że to niewielki dom dość nieoczekiwana sytuacja, która zmusiła nas do zwiększenia głębokości posadowienia ław fundamentowych. Zakończyło się to dodatkowymi dwoma warstwami bloczków na ścianach fundamentowych i 30 tonami nieplanowanego piasku na zasyp.
Jak już wspominałem przez cały proces budowy SSO pogoda robiła nam pod górę, stąd też częste przestoje i niepełne dni pracy co bardzo negatywnie wpływało na morale i ogólne samopoczucie.
Również w tym sezonie ceny niektórych materiałów podskoczyły istotnie do góry, stal, beton komórkowy, drewno. Również w tym roku Polska ruszyła z budową jak to miało miejsce z 10-12 lat temu, gdzie ceny osiągnęły swoje maksymalne wartości nigdy wcześniej nie notowane. To nie bum sezonowy tylko po prostu Polska ruszyła na dobre, do tego stopnia , że na najbardziej popularny beton komórkowy (solbet) oczekuje się 8 tygodni czasu.
Musicie liczyć się również z tym, że jedno ciągnie za sobą niestety drugie i w efekcie na konstrukcję kratownicową (wiązary) czas oczekiwania również wydłużył się dość znacząco. W tej branży akurat jest również boom sezonowy w połączeniu w boomem ogólnym w budowlance robi swoje.
Namawiam do tego aby wiązary zamawiać już w momencie rozpoczęcia budowy. Oczywiście warunek jest taki, że wymiary wieńca muszą być na cacy z projektem.

Generalnie rzecz biorąc mogę śmiało stwierdzić, że w skali roku musimy niestety liczyć się w tym, że koszt budowy wzrasta o ok 10% przy SSO.

Koszty związane z zakupem absolutnie wszystkich materiałów do budowy prezentowanego tu domu do stanu surowego otwartego to ~67 tys zł. W cenie wszystkie wizyty koparki, dowóz materiałów z hurtowni lokalnej na plac budowy, piasek zasypowy, paliwo do agregatu. Począwszy od zakupu sznura do wytyczania osi po zakup "strażaków" na kominy.
Jeśli ktoś nie ma możliwości budowy we własnym zakresie (system gospodarczy) należy doliczyć 30 -35 tys zł do tego momentu za robociznę.

Temat tej konkretnej budowy zamykam za sobą i z wielkim optymizmem patrzę w przód i z niecierpliwością oczekujemy pierwszego dnia rozpoczynającego budowę w Kaliszu dla Pani Honoraty, której to wybuduję dom do SSO  za friko. Usługa mojej firmy jest całkowicie darmowa z uwagi na konkurs, który był organizowany ponad rok temu, z którym to można się zapoznać w tym miejscu (info dla osób nie znających tematu)

A tu zakończenie zabawy Smile 

W dniu dzisiejszym tj niedziela ruszamy na Kalisz i na jutro umówiona koparka i geodeci.

Tak więc wszelkiej maści niedowiarki i pesymiści, nie uciekłem, nie jestem piramidą finansową, ....(afsdfjhjfhjwrjejfkjefjkjekljhflwejfkljwelfjlwejflefjl... i wiele wiele innych epitetów, nazewnictw, etc, itp itd w tym miejscu) jestem z krwi i kości jak można było się niejednokrotnie przekonać i dziś ruszam zrealizować to co rozpocząłem ponad rok temu Smile
Plan mamy ambitny bo 50 dni na SSO


Pozdrawiam i namawiam na obejrzenie kolejnego filmu, który pojawi się na moim kanale już z Kalisza Wink



[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_07_02_10.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Świetna robota jak zawsze !!! Czekam na dalsze filmiki w Kaliszu!!!! Pozdrawiam Najlepszą Ekipe Budowlaną w PL !!!
Odpowiedz
#3
dobra robota !
Odpowiedz
#4
byliśmy zobaczyć dom w ubiegłym tygodniu.
Rozkład bardzo nam odpowiada, powiększone otwory okienne dodają uroku, szczególnie w tak pięknym miejscu Smile
Czy jest możliwość wglądu do chociaż rzutu z wymiarami tego projektu?

Czy możecie polecić architekta, który zajmie się adaptacją projektu? (chcemy budować się w Gorzowie Wlkp.)

Będziemy wdzięczni za polecenie Smile
Odpowiedz
#5
(04.07.2017, 21:38)probruk napisał(a): byliśmy zobaczyć dom w ubiegłym tygodniu.
Rozkład bardzo nam odpowiada, powiększone otwory okienne dodają uroku, szczególnie w tak pięknym miejscu Smile
Czy jest możliwość wglądu do chociaż rzutu z wymiarami tego projektu?

Czy możecie polecić architekta, który zajmie się adaptacją projektu? (chcemy budować się w Gorzowie Wlkp.)

Będziemy wdzięczni za polecenie Smile
Rzut z wymiarami w dużej rozdzielczości

http://budowlaniec3.nazwa.pl/dom/grafika...r_duzy.jpg
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz


#6
Dziękuję, ale chodzi mi o rzut tego dokładnie domu po zmianach.
Odpowiedz
#7
Byliśmy dziś na wizycie, okna już wstawione ;-) świetnie wygląda to duże okno w jadalni, też takie będziemy mieć tylko że przesuwne :-)
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#8
Wygląda interesująco Smile Czy mi się wydaje, czy okna mają różny wymiar? Chodzi o front (małe okno, średnie i duże). Chociaż przypuszczam, że to tylko moje błędne odczucia Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu