Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe
#51
(15.01.2018, 11:41)Reksio napisał(a): Witam. Dzwoniłem dzisiaj do kilku kominiarzy i każdy z nich twierdzi że w kotłowni gazowej z kotłem  kondensacyjnym nie możeze być wentylacji mechanicznej tylko grawitacyjna, co o tym myslicie bo słyszałem  sprzeczne informacje ?

Kolejna ciekawostka w temacie kominiarzy i WM Big Grin
Prawo budowlane Art.62:
6. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać:
1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;
2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.

No i kto może kontrolować WM ?
Odpowiedz
#52
Dziś... na 99,9 % mogę powiedzieć, że będę miał ogrzewanie gazowe Big Grin Nie było łatwo... odległość od rury głównej to 80m i pierwsza wycena to prawie 7 tysięcy za przyłącze. Wziąłem więc mapki i pojechałem męczyć gazowników. Mój argument - dwie działki obok i pewność, że jedna już sprzedana a druga z umową wstępną. Nie bez znaczenia był...link do aukcji na alledrogo, z pompą panasonica 6kW za...13. 000 pln. To ponoć stary model, ale pan szef od gazowników, nie miał takiej wiedzy Big Grin Powiedziałem, że jak mi nie dadzą normalnej ceny, to stracą klienta a może i trzech. Dziś dostałem pismo, że koszt szacunkowy (ten wyraz to ten 1% niepewności) to 2300pln Big Grin
Dodać do tego pismo od badaczy gruntu a tam od zera do 2,5m piasek średnioziarnisty a niżej z piasek z domieszką torfu i trochę wody.
UFFF Big Grin
Odpowiedz
#53
Ja u siebie mam gaziwo pod samym płotem dlatego nad wyborem nawet się nie zastanawiałem chwili.
Odpowiedz
#54
Za to teraz kolejny dylemat będzie...czy anhydryt czy cement Big Grin Ale na zastanawianie się w tym temacie jest duuuużo czasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu