Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe
(04.12.2017, 11:32)tomi8547 napisał(a): Łódź.Adaptacja,zmiany w projekcie,wszystkie instalacje plus załatwienie pozwolenia na budowę od 6 do 8tys.Nie pytałem już kiedy może być 6 a kiedy 8-Smile))

Naprawdę pogięło już tych architektów z cenami które biorą za swoje usługi. To jest chore co się wyprawia na tym rynku. Różnica ceny za adaptację powinna wynikać np. ze skomplikowanego do adaptacji projektu, trudnych warunków geologicznych czy nietypowych pomysłów inwestora a nie dlatego że jest się z Łodzi, Gorzowa czy Zamościa. Przecież niezależnie od odległości, w typowych warunkach architekt musi wykonać te same czynności adaptacyjne które wynikają z planu czy warunków. Cieszę się że mieszkam na zachodzie Polski bo u nas w Gorzowie są chyba "normalne ceny". Wszystkie instalacje, wentylacja mechaniczna, doprojektowanie garażu i wszelkie zmiany związane  z przeniesieniem kotłowni do garażu jak likwidacja kominów itd. oraz PNB zamyka się w cenie 2,800 zł. Gazu nie przewiduję ale załóżmy na wyrost że będzie to kwota powiedzmy 500 zł za projekt. Weź zaznacz sobie promień powiedzmy 30- 50 km od łodzi i szukaj adaptującego w tym okręgu i pewnie znajdziesz za połowę tej kwoty bo w małych miejscowościach też są dobrzy fachowcy którzy nie pogardzą mniejszym honorarium. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
Witam,
Przymierzam się do budowy domu wg. Twojego projektu. Czy zakładając taki układ pomieszczeń jak na zdjęciu mogę zrezygnować z komina w dawnym pomieszczeniu gospodarczym na rzecz dodatkowych przewodów kominowych w spiżarce? Ewentualnie jakbym wykorzystał przewód kominowy z kominka (zakładając, że z niego rezygnuję)? pozdrawiam Smile

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
tak. Możesz postawić drugi komin dla kotłą gazowego Wink
możesz również przy mocy do 21kW zrobić wyrzut przez ścianę więc poddaszem możesz puścić lub ponad sufitem łazienki do frontu wylot i wlot gazowy przy zamknietej komorze spalania
Odpowiedz
Pasorzytek nie wprowadzaj w błąd, kominiarz nie podbije odbioru, gdy przy zamkniętej komorze spalania nie będzie 6,5m3 a przy kotle z otwartą komorą spalania 8m3. A w projekcie spiżarka ma wymiar 1,5x1,3 m nawet gdyby miała wysokość 3m to nie spełnia warunków. http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewan...6_297.html
Odpowiedz
(13.01.2018, 22:00)rafallk napisał(a): Pasorzytek nie wprowadzaj w błąd, kominiarz nie podbije odbioru, gdy przy zamkniętej komorze spalania nie będzie 6,5m3 a przy kotle z otwartą komorą spalania 8m3. A w projekcie spiżarka ma wymiar 1,5x1,3 m nawet gdyby miała wysokość 3m to nie spełnia warunków. http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewan...6_297.html

Przestańcie posługiwać się linkami forum muratora czy to jakaś wyrocznia jest???

Rafallk to Ty nie wyprowadzają w błąd. Piec z  zamknięta komora spalania możesz zamontować nawet w szafce kuchennej i będzie zgodne z prawem. Pamiętaj innych pieców już prawie nie kupisz teraz
Odpowiedz

A nie jest tak ze mozesz zamontowac piec w szawce ale ta szafka nie moze byc w pomieszczeniu 1mx1m?
Odpowiedz
(13.01.2018, 22:40)deeropolskie napisał(a): A nie jest tak ze mozesz zamontowac piec w szawce ale ta szafka nie moze byc w pomieszczeniu 1mx1m?

6,5 m3 ma mieć pomieszczenie A mię szafka Big Grin . Przychodzi kominiarz na odbiór nie stawiasz drZwi na ten czas do tej za "małej" kotłowni i przechodzi. Niestety nasze głupie prawo
Odpowiedz
Tarkins napisałeś, że wprowadzam w błąd o później sam piszesz, że pomieszczenie ma mieć 6,5 m3. Zastanów się zanim coś napiszesz. Na planie wstawionym przez Muminka są widoczne drzwi do spiżarki. Więc to pomieszczenie nie spełnia norm. Ty mu każesz robić wbrew prawu. BRAWO
Odpowiedz
(04.12.2017, 12:26)gregorrek napisał(a):
(04.12.2017, 11:32)tomi8547 napisał(a): Łódź.Adaptacja,zmiany w projekcie,wszystkie instalacje plus załatwienie pozwolenia na budowę od 6 do 8tys.Nie pytałem już kiedy może być 6 a kiedy 8-Smile))

Naprawdę pogięło już tych architektów z cenami które biorą za swoje usługi. To jest chore co się wyprawia na tym rynku. Różnica ceny za adaptację powinna wynikać np. ze skomplikowanego do adaptacji projektu, trudnych warunków geologicznych czy nietypowych pomysłów inwestora a nie dlatego że jest się z Łodzi, Gorzowa czy Zamościa. Przecież niezależnie od odległości, w typowych warunkach architekt musi wykonać te same czynności adaptacyjne które wynikają z planu czy warunków. Cieszę się że mieszkam na zachodzie Polski bo u nas w Gorzowie są chyba "normalne ceny". Wszystkie instalacje, wentylacja mechaniczna, doprojektowanie garażu i wszelkie zmiany związane  z przeniesieniem kotłowni do garażu jak likwidacja kominów itd. oraz PNB zamyka się w cenie 2,800 zł. Gazu nie przewiduję ale załóżmy na wyrost że będzie to kwota powiedzmy 500 zł za projekt. Weź zaznacz sobie promień powiedzmy 30- 50 km od łodzi i szukaj adaptującego w tym okręgu i pewnie znajdziesz za połowę tej kwoty bo w małych miejscowościach też są dobrzy fachowcy którzy nie pogardzą mniejszym honorarium. Pozdrawiam

Ja miałem to samo . Dużo czasu mineło za nim znalazłem taniego projektanta , najlepszy wycenił 8000zł , zmiana dachu na dwuspadowy, dobudoa garażu , zmiana pieca na gaz ?.
Obecnie adaptacje robi mi projektant za 2500 ze wszystkim. Czym większe biuro tym więcej biorą albo wogóle nie chcą się brać za projekt. Tym bardziej kiedy widzą że ktoś ma pojęcie , to wtedy nie ma czego wcisnąć .
Powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedz
A ja rozwiązałem to tak w takim razie Tongue

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu