Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe Grabie - dziennik budowy
#61
Witam, powiedz mi czy podwieszenie wykonałeś tak jak Łukasz u siebie czyli przewierciłeś bloczek i puściłeś przez niego szpilkę do wieńca, która później razem z wieńcem została zalana? Ja również zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, rozważałem również nadproża systemowe ale wyjdą na pewno drożej, co Ciebie skłoniło do takiego rozwiązania? Co sprawiło i co maj a na celu dodane pręty zbrojeniowe w 3 warstwie bloczków?
Odpowiedz
#62
(22.04.2018, 19:36)peater napisał(a): Witam, powiedz mi czy podwieszenie wykonałeś tak jak Łukasz u siebie czyli przewierciłeś bloczek i puściłeś przez niego szpilkę do wieńca, która później razem z wieńcem została zalana? Ja również zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, rozważałem również nadproża systemowe ale wyjdą na pewno drożej, co Ciebie skłoniło do takiego rozwiązania? Co sprawiło i co maj a na celu dodane pręty zbrojeniowe w 3 warstwie bloczków?

Pręty zbrojeniowe w "3 warstwie bloczków" to jest zbrojenie w miejscu gzie może powstać koncentracja naprężeń ( tu akurat są to wnęki okienne - strefa podokienna) a następnie możliwość pęknięć ściany. Na resztę pytań odpowiedź masz na poprzedniej stronie w postaci zdjęć Smile  Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#63
Fajnie wyszło okno w kuchni (szerokie i niskie), to projektant przy adaptacji zaprojektował takie wzmocnienie okna kuchennego (ze słupkiem do góry)?
Odpowiedz
#64
(22.04.2018, 20:28)wind7 napisał(a): Fajnie wyszło okno w kuchni (szerokie i niskie), to projektant przy adaptacji zaprojektował takie wzmocnienie okna kuchennego (ze słupkiem do góry)?

Ja mam pytanie ile od podłogi i jaka wysokość okna?
Odpowiedz
#65
(22.04.2018, 19:32)gronczo napisał(a): budynek nie został podniesiony o jeden bloczek jest 12 warstw jak u wszystkich, jedynie bloczek został podwieszony w otworach okiennych
takie zmiany to sobie można w trakcie budowy robić

Czyli masz niższy otwór okienny ? - niższe okna tak? Czy okno jest o ten jeden bloczek niżej? I wtedy jest takich samych wymiarów ?
Odpowiedz


#66
okno na wysokości 3,5 bloczka od rzeczywistej podłogi w domu, wysokość okna 4 bloczki wszystko widać na fotach
podwieszenie nadproża pod wieniec jest mojego autorstwa mam nadzieje że zda egzamin

(22.04.2018, 20:38)matjar92 napisał(a):
(22.04.2018, 19:32)gronczo napisał(a): budynek nie został podniesiony o jeden bloczek jest 12 warstw jak u wszystkich, jedynie bloczek został podwieszony w otworach okiennych
takie zmiany to sobie można w trakcie budowy robić

Czyli masz niższy otwór okienny ? - niższe okna tak? Czy okno jest o ten jeden bloczek niżej? I wtedy jest takich samych wymiarów ?

okna będą niższe
Odpowiedz
#67
   
taka sytuacja
Odpowiedz
#68
[quote pid='11525' dateline='1526761833']

taka sytuacja
[/quote]

Czesc!

Bede budowal ten dom tez koło Płocka i interesuje mnie gdzie zamawiałeś konstrukcje dachu - w jakim tartaku i za jaka cene ? 

Smile Smile
Odpowiedz
#69
(23.05.2018, 22:26)Mlbygg napisał(a): [quote pid='11525' dateline='1526761833']

taka sytuacja

Czesc!

Bede budowal ten dom tez koło Płocka i interesuje mnie gdzie zamawiałeś konstrukcje dachu - w jakim tartaku i za jaka cene ? 

Smile Smile
[/quote]

Masz wszystko na stronie wstecz Smile
Odpowiedz
#70
Jest i stan surowy otwarty
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu