Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe Grabie - dziennik budowy
#51
Witam. Jutro dodam trochę kosztorysu z mojej budowy. Mam prawie ściany do wieńca. Wyszło, wszystko łącznie z fundamentem około 30tys. W tej cenie jest 5tys zaliczki na wiazary. U mnie koszta podbiły budowa drogi,wynajem manitki . Ciężki dojazd do dzialki. Także nie można tylko liczyć materiałów. Bo różne inne rzeczy sie nakładają na koszta. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#52
Cześć.
Ciekawie wygląda Twoja praca.
Czy była by możliwość zobaczenia "na żywo " tej budowy u ciebie w jakimś dogodnym terminie po nowym roku ?
Mieszkam z drugiej strony Wisły i poważnie myślę nad tym domem. Fajnie było by zobaczyć w realu jak to się prezentuje.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#53
(30.12.2017, 11:36)Sztoff napisał(a): Cześć.
Ciekawie wygląda Twoja praca.
Czy była by możliwość zobaczenia "na żywo " tej budowy u ciebie w jakimś dogodnym terminie po nowym roku ?
Mieszkam z drugiej strony Wisły i poważnie myślę nad tym domem. Fajnie było by zobaczyć w realu jak to się prezentuje.
Pozdrawiam.

Cześć nie ma problemu zapraszam
Choć narazie to za bardzo nie ma co oglądać.
Na mapce jest zaznaczone dokładne położenie, ewentualnie kontakt do mnie *********
Odpowiedz
#54
W wielkim skrócie to co udało mi się wypracować w trakcie mojego 3 tygodniowego urlopu


Załączone pliki Miniatury
                                                   
Odpowiedz
#55
Witam,
Wiesz juz skad bedziesz zamawial wiazary?? Ja buduje na przewciwko Ciebie ( po drugiej stronie Wisly). TZn jutro ekipa startuje ale  w tym roku chce przykryc dachem i zastanawiam sie skad najleoiej zamawiac.
Odpowiedz


#56
(22.04.2018, 09:50)ratek1987 napisał(a): Witam,
Wiesz juz skad bedziesz zamawial wiazary?? Ja buduje na przewciwko Ciebie ( po drugiej stronie Wisly). TZn jutro ekipa startuje ale  w tym roku chce przykryc dachem i zastanawiam sie skad najleoiej zamawiac.

mam zamówione u Burkietowicza, w sumie najlepsza cena i firma ogarnięta
Odpowiedz
#57
Po pierwsze, to jestem pod wrażeniem estetyki Twojej pracy.
Wszystko czysto, równo. Brawo!

Te 3 tygodnie urlopu to rozumiem od poziomu zera do momentu ze zdjęć?
Pracowałeś sam, czy miałeś pomoc?
Jak wrażenia z murowania ścian?
Robiłeś to pierwszy raz, czy masz doświadczenie?
Co sprawiło kłopot/trudność?

Zastanawia mnie brak nadproży nad oknami. Nie są wymagane/zalecane?

Okno narożne sprawia optyczne wrażenie niskiego. Pewnie na wykończonej elewacji będzie wyglądało inaczej Wink
Odpowiedz
#58
(22.04.2018, 10:31)Michał G. napisał(a): Po pierwsze, to jestem pod wrażeniem estetyki Twojej pracy.
Wszystko czysto, równo. Brawo!

Te 3 tygodnie urlopu to rozumiem od poziomu zera do momentu ze zdjęć?
Pracowałeś sam, czy miałeś pomoc?
Jak wrażenia z murowania ścian?
Robiłeś to pierwszy raz, czy masz doświadczenie?
Co sprawiło kłopot/trudność?

Zastanawia mnie brak nadproży nad oknami. Nie są wymagane/zalecane?

Okno narożne sprawia optyczne wrażenie niskiego. Pewnie na wykończonej elewacji będzie wyglądało inaczej Wink
postaram sie po skrócie odpowiedzieć na twoje pytania:
tak, te 3 tygodnie to od zera do tego co widać na fotach
mniej więcej przez połowę tego czasu pracowałem sam w reszcie pomagał ojciec
wrażeń z murowania nie da się opisać trzeba to przerobić
doświadczenia u mnie brak w budowlance, to jest moje pierwsze zetknięcie tematem
w zasadzie to nic nie sprawiło wielkiego kłopotu ale do rzeczy prostych bym tego nie zaliczył
w tym projekcie masz nadprożo-wieniec z tym że ja podwiesiłem bloczki pod wieniec, taki zmodyfikowany pomysł Łukasza na ciepły montaż rolet
miedzy bloczkami zatopiłem w betonie pręt zbrojeniowy widoczny na zdjęciu
okno narożne tak sobie wykombinowałem bo właśnie takie mi się podobało, mam zamiar w kuchni nad nim jeszcze szafki powiesić
   
Odpowiedz
#59
Mam pytanie odnośnie podniesienia budynku o ten jeden bloczek i "wyrzuceniu mostka termicznego" na strych.
Jak do tego rozwiązania odniósł się twój KB ? Miał jakieś zastrzeżenia? Wymagania co do tego pomysłu czy było to już na etapie adaptacji dodane?
Odpowiedz
#60
budynek nie został podniesiony o jeden bloczek jest 12 warstw jak u wszystkich, jedynie bloczek został podwieszony w otworach okiennych
takie zmiany to sobie można w trakcie budowy robić
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu