Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Membrana dachowa, łaty, kontrłaty Full HD 06.06.2017
#1
Siemanko
Wczoraj od rana zabraliśmy się za pokrycie dachu, czyli kolejno membrana (folia wysoce paro przepuszczalna). Folia 180g /m2. Bardzo dobrej jakości i przy takiej pogodzie jak byłą bardzo fajnie się kladzie.

Zakłady folii na 15cm jedna na drugą. W pierwszej kolejności folia zamocowana przy użyciu tackera do krawędzi deski czołowej, następnie naciągana delikatnie i zamocowana po przeciwnej stronie. Rozwijana na całej szerokości połaci przez dwie osoby na każdym końcu a ja wpadam wtedy z tackerem. Rozwiązanie mamy sprawdzone i przy wietrznej pogodzie jaka była dwa ostatnie dni sobie poradziliśmy.

Kolejny etap to kontr łaty na wysokość do miejsca zakładu. Potem oczywiście łata startowa, która ustawiam względem krawędzi deski czołowej, stąd też tak dokładnie docinane krokwie aby decha była maksymalnie dokładnie zamocowana w linii.

Łaty wystawiamy na zewnątrz połaci tak aby koniec wypadł na środku krokwi w celu przedłużenia poszczególnej linii łat. Po zamocowaniu łat na całej połaci dopiero docinam łaty względnie do środka krokwi narożnej. Względnie dlatego, gdyż nie jest to jej ostatnie docięcie, lecz pozwala na proste docięcie łaty na sąsiadującej połaci. Na sam koniec po ołaceniu całego dachu połączenia łat między połaciami wcinam się piłą na szerokość łańcucha. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia jeśli chodzi o wytrzymałość całości.

Przy docinaniu końcówek łat na danej połaci przy użyciu pilarki spalinowej warto podłożyć kawałem kontr łaty pod spód aby uniknąć przecięcia membrany (mi się nie chciało schodzić po kontr łatę i efektem tego były dwa miejsca, w których przeciąłem folię)

Materiał z dnia wczorajszego tj. 6.6.2017
W dniu jutrzejszym wrzucę materiał z dziś i jutra.

Pozdrawiam Ł.






[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_krok_po_kroku_2017_06_06_14.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu