Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu z keramzytu ???
#1
Witam czy jeśli posiadam projekt domu od Łukasza czy moge go wybudowac z keramzytu??czy na to trzeba osobnej zgody??Czy ktos wogole zastanawiał się budować w tej technologii ??czekam na opinie Wink Cool
Odpowiedz
#2
Rozumiem, że chodzi ci o pustaki keramzytobetonowe? W tym przypadku będzie potrzebny wgląd w projekt przez architekta. W kwestii ścian nośnych trzeba zadecydować czy jest potrzeba zastosowania drabinek. Murowanie nie różni się niczym jeżeli użyjesz pustaków bez wkładki termicznej. Tu liczy się ciągłość termiczna a to wymaga dokładności. Wymiary w zależności od ścian. Dobra izolacja, lekki materiał. Z tym, że tak naprawdę rzadko kiedy spotyka się budowę na której to się stosuje. Wiem, że są możliwości budowy z gotowych elementów, tak zwane domki prefabrykowane, ale nie znam tematu. Nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedz ale własnie chodzi mi o budowe domu z gotowych elementów typowo pod projekt Łukasza
Odpowiedz
#4
Skąd w ogóle pomysł na tego typu technologię? Na pewno będzie potrzeba wglądu architekta. Różnica już od samego dołu będzie polegała na fundamencie. Ilość elementów te sprawy.
Odpowiedz
#5
(17.05.2017, 15:58)dzolek napisał(a): Skąd w ogóle pomysł na tego typu technologię? Na pewno będzie potrzeba wglądu architekta. Różnica już od samego dołu będzie polegała na fundamencie. Ilość elementów te sprawy.
Pytanie jedynie z ciekawosci co inni sądzą o takiej technologi...
Odpowiedz


#6
(17.05.2017, 19:53)Agniecha194 napisał(a):
(17.05.2017, 15:58)dzolek napisał(a): Skąd w ogóle pomysł na tego typu technologię? Na pewno będzie potrzeba wglądu architekta. Różnica już od samego dołu będzie polegała na fundamencie. Ilość elementów te sprawy.
Pytanie jedynie z ciekawosci co inni sądzą o takiej technologi...

20 lat temu zbudowałem dom z pustaków z keramzytu - wypełnionych styropianem. Technologia ok., murowanie ok, pustaki lekkie, tynkowanie/gipsowanie - tynkarze przeklinali, bo przyzwyczajenia do gazobetonu (wolniej wodę piły). Przewody elektryczne - ciężko mocować - pustaki twarde - robienie bruzd - jest bardzo ciężkie (mam garaż z silikatu - porównywalnie ciężko). Cięcie otworów pod gniazdka - też pracochłonne. Do dziś dom stoi, mieszka się dobrze. Teraz planuję budowę kolejnego - pewnie wybór padnie na ceramikę.
Odpowiedz
#7
(17.05.2017, 21:48)krzyzak napisał(a):
(17.05.2017, 19:53)Agniecha194 napisał(a):
(17.05.2017, 15:58)dzolek napisał(a): Skąd w ogóle pomysł na tego typu technologię? Na pewno będzie potrzeba wglądu architekta. Różnica już od samego dołu będzie polegała na fundamencie. Ilość elementów te sprawy.
Pytanie jedynie z ciekawosci co inni sądzą o takiej technologi...

20 lat temu zbudowałem dom z pustaków z keramzytu - wypełnionych styropianem. Technologia ok., murowanie ok, pustaki lekkie, tynkowanie/gipsowanie - tynkarze przeklinali, bo przyzwyczajenia do gazobetonu (wolniej wodę piły). Przewody elektryczne - ciężko mocować - pustaki twarde - robienie bruzd - jest bardzo ciężkie (mam garaż z silikatu - porównywalnie ciężko). Cięcie otworów pod gniazdka - też pracochłonne. Do dziś dom stoi, mieszka się dobrze. Teraz planuję budowę kolejnego - pewnie wybór padnie na ceramikę.
Ooooo dzieki a jak jezeli chodzi o ogrzewanie takiego domu z tej technologii?
Odpowiedz
#8
20 lat stoi dom - to w budownictwie epoka - jak poddasze ocieplałem 15 cm wełny - to wykonawca mówił, że duż bo norma w 96 mówiła, że wystarczy 10, ściany 10 styropianu. Ogrzewanie gaz, grzejniki, kominek okazjonalnie - za gaz wychodzi rocznie na grzanie 2200 i 2 m3 drzewa. Dom 135m.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu