Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ława fundamentowa
#11
U mnie też glina lalem bezpośrednio na grunt.
Odpowiedz
#12
Czy są jakieś uwarunkowania czasowe między wysypaniem "suchego betonu" a wrzuceniem zbrojenia i zalaniem betonem B20?

Jakiś minimalny- maksymalny odstęp między tymi dwoma czynnościami?
Odpowiedz
#13
Wydaje mi się że na budowie u pani Honoraty (dzień 3), chłopaki w jeden dzień wrzucili chudziaka, ubili go babą, następnie włożyli zbrojenie i tego samego dnia zalali betonem. Nie było chyba żadnej przerwy technologicznej. Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#14
A czasowo w drugą stronę? Ja będę robił w pojedynkę więc na pewno nie dam rady wykonać takiej pracy w 1 dzień, druga sprawa jeśli zasypie wykop suchym betonem i np. miałoby to stać całą noc, jest sens zakrywać to plandeką? Podobnie przy początkowym wykopie, lepiej jeśliby woda opadowa nie dostała się do wykopu? Nie mówię tu może o ekstremalnych opadach, burzach, ale normalnym deszczu.
Odpowiedz
#15
Przy takiej pogodzie i glinie lalbym prosto w grunt. Zapytaj sie kierownika budowy po co daje sie takiego chudziaka
Odpowiedz


#16
Jak bedziesz mial zaszolowane, zbrojenie powiazane to poloz przy wykopie gotowe do wrzucenia. Nie wiem jak tam ogarniety z budowlanka jestes ale jak dobrze wszystko przygotujesz to spokojnie za 1dzien to ogarniesz. Choc jaj na twoim miejscu lalbym odrazu z gruchy.
Odpowiedz
#17
(24.02.2018, 16:24)santaDe napisał(a): Przy takiej pogodzie i glinie lalbym prosto w grunt. Zapytaj sie kierownika budowy po co daje sie takiego chudziaka

Jak go znajdę i będę miał to oczywiście będę pytał.

(24.02.2018, 23:58)deeropolskie napisał(a): Przy glinie lej prosto w grunt bez zbednej folii.... nie bój się!!!!

O plandece chodziło mi oczywiście przykrywać od góry wykop na ławę aby się nie dostała ewentualna woda z deszczu, jest przykład jeden gdzie tu na forum nalało wody w wykop (podłoże glina), wypompowali i zalali betonem i później pęknięcia pojawiły się na ławie.

Jaka jest dokładnie gleba to się okaże, u mnie jest obowiązek wykonania badań geotechnicznych (tereny osuwiskowe). Czekam na wykonanie odwiertów. Na pewno jest masę kamieni w ziemi, to wiem na pewno.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu