Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe
#31
artur1

W pełni popieram Twój wybór i przyjęte rozwiązanie.
Pompa ciepła to doskonały wybór, z którego już jesteś zadowolony (zakład pracy) i z którego będziesz (dom).

Myślę, że im więcej osób pójdzie w Twoje ślady, tym wszystkim będzie się lepiej, czyściej żyło. Bez kopcenia i brudzenia z kominów.

Ale niestety mylisz sporo pojęć i wprowadzasz czytelników w błąd w wielu kwestiach technicznych.

Ot, nie jest prawdą, że sprężarki inwerterowe są trwalsze od on/off.
Sprężarka Scroll firmy Copeland (on/off) wytrzymuje 100.000 godzin pracy i 200.000 załączeń.
W DOBRZE zaprojektowanym systemie (dobór mocy, dobór zasobnika na CWU, dobór grubości wylewki, odpowiednie sterowanie temp. w domu dobrane do taryfy G12w itd) skutkuje, że PC załącza się 5-8 razy na dobę i pracuje maksymalnie 10-12 h/dzień.
I to w sezonie grzewczym, czyli przez 7 miesięcy w roku. Poza sezonem PC załączy się na grzanie CWU 1-2 razy na dobę i podziała 1 -2 godziny.

Ergo: sprężarka on/off wystarczy w takim wypadku na 20 lat.

Nie ma szans, by tyle samo wytrzymała sprężarka inwerterowa. Padnie albo sterowanie pracą falownika albo smarowanie.

PS. Zgadzam się, że urządzeń chińskich nie ma się co bać. Sam mam 2 pompy ciepła. Jedna jest made in china. Przy - 24 C na zewnątrz bez problemu grzała mi chałupkę. Shy
Odpowiedz
#32
(13.05.2017, 13:06)ProStaś napisał(a): artur1

W pełni popieram Twój wybór i przyjęte rozwiązanie.
Pompa ciepła to doskonały wybór, z którego już jesteś zadowolony (zakład pracy) i z którego będziesz (dom).

Myślę, że im więcej osób pójdzie w Twoje ślady, tym wszystkim będzie się lepiej, czyściej żyło. Bez kopcenia i brudzenia z kominów.

Ale niestety mylisz sporo pojęć i wprowadzasz czytelników w błąd w wielu kwestiach technicznych.

Ot, nie jest prawdą, że sprężarki inwerterowe są trwalsze od on/off.
Sprężarka Scroll firmy Copeland (on/off) wytrzymuje 100.000 godzin pracy i 200.000 załączeń.
W DOBRZE zaprojektowanym systemie (dobór mocy, dobór zasobnika na CWU, dobór grubości wylewki, odpowiednie sterowanie temp. w domu dobrane do taryfy G12w itd) skutkuje, że PC załącza się 5-8 razy na dobę i pracuje maksymalnie 10-12 h/dzień.
I to w sezonie grzewczym, czyli przez 7 miesięcy w roku. Poza sezonem PC załączy się na grzanie CWU 1-2 razy na dobę i podziała 1 -2 godziny.

Ergo: sprężarka on/off wystarczy w takim wypadku na 20 lat.

Nie ma szans, by tyle samo wytrzymała sprężarka inwerterowa. Padnie albo sterowanie pracą falownika albo smarowanie.

PS. Zgadzam się, że urządzeń chińskich nie ma się co bać. Sam mam 2 pompy ciepła. Jedna jest made in china. Przy - 24 C na zewnątrz bez problemu grzała mi chałupkę. Shy

dzieki za sprostowanie. Jak napisalem wczesniej nie jestem fachowcem tylko powielam to co moi instalatorzy mi przekazuja a jest tego tyle ,ze moge mylic pojecia.Poza tym Ci sami robia mi rekuperacje w domu i system inteligentnego domu ,ze naprawde cale mnostwo informacji na wszystkie te tematy splywaja do mnie ze juz nie ogarniam Wink ale nie ukrywam ,ze zaglebilem sie w internety odnosnie trwalosci pomp ON/OFF i invertorowych i nigdzie nie znalazlem ani slowa na temat ,ze ON/OFF sa trwalsze .Nie neguje Twojej opinii i nawet jesli tak jest to mam nadzieje ,ze nie bede zalowal wyboru.
Zapomnialem dodac ze posadzke robie 2cm grubsza niz w projekcie wlasnie ze wzgledu na akumulacje ciepla.
Odpowiedz
#33
Dzisiaj niespodzianka od rana !! Przyjechala pod same drzwi pompa ciepla powietrze woda ! teraz musi odstac kilka/nascie tygodni i do montazu :Smile chyba ze wczesniej ktos ja kupi Wink


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#34
cena ? z montazem ?
Odpowiedz
#35
(18.05.2017, 13:32)wesolowski napisał(a): cena ? z montazem ?

POSZLO NA PRIW
Odpowiedz


#36
Kupione w kraju czy import? Jaka cena? i ile za montaż?
Odpowiedz
#37
(18.05.2017, 14:01)raxon napisał(a): Kupione w kraju czy import? Jaka cena? i ile za montaż?

import do mojej firmy do Anglii i z Anglii przeslane do mnie do Pl ( taka kombinacja ale przez to wychodzi taniej w zakupie :Smile ceny jeszcze niz znam. bede wiedzial za 2 dni jak poznam koszty transportu i oplat celnych . ale wstepnie bedzie koszt ok 50% ceny podobnej pompy LG lub panasonica .
Odpowiedz
#38
Możesz udostępnić parametry pracy tej pompy?
Jaki jest COP i wydajność grzewcza dla -2, -7 i -15st.C ?
Odpowiedz
#39
(19.05.2017, 22:54)wind7 napisał(a): Możesz udostępnić parametry pracy tej pompy?
Jaki jest COP i wydajność grzewcza dla -2, -7 i -15st.C ?

dla 0st jest COP 3.1 , dla -7 jest 2.7 dla -15 jest 2.02  dla -20 jest 1.8 .
Odpowiedz
#40
Dzięki, a wydajność grzewczą (kW) dla tych samych temp. też masz gdzieś pod ręką?
COP podałeś dla jakiej temp. wody wylotowej, 30 czy 35st.C ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu