Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany fundamentowe
#1
Ściany fundamentowe.Muruje a raczej kleje z pustaków szalunkowych.Na pierwszą warstwę poszło mi 3 worki zaprawyM7 po 10 zł i 8 h czasu.Nakładałem zaprawę na pustaka i obracałem tak żeby nie spadła. Drugą i trzecią już kleiłem na kleju do siporeksow M10 po 20 zł i smarowałem poprzednie warstwy.Szło dużo szybciej jakieś 7 godzin i dwa worki kleju na obie warstwy.Pustaki nie są super równe zwłaszcza wysokość(parę sztuk do 6 mm różnicy).Ja mam tylko 3 warstwy to na wysokość zbyt nie patrzyłem kleiłem jak leci.Narożniki tylko ustawiałem dokładnie i na klinach.Później pilnowałem do żyłki.


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
#2
Jak to sie ma do bloczków betonowych? O koszty mi chodzi.
Odpowiedz
#3
(03.05.2017, 16:44)bcgarage napisał(a): Jak to sie ma do bloczków betonowych? O koszty mi chodzi.

Ja płaciłem 4,3 za pustaka pustak ma 25x25x50 8 pustaków na metr kwadratowy ściany plus 0,15 kubika betonu na metr kwadratowy.Ścianę mam na 75 cm wysoką około 33 metry kwadratowe.Beton po 200 zł.Czyli 65 zł za metr bez robocizny.Bloczków musiał bym dawać 5 warstw  tych po 14 cm wysokich plus piasek cement i dużo pracy.Ja robię sam zbrojenia nie daję(przy wyższej ścianie bym musiał)Mi się bardziej opłacało tylko 250 pustaków do położenia.
Odpowiedz
#4
Witam, ja również będę robił ściany z pustaków szalunkowych. Jak Ci się udało uzyskać taką cenę? Ja mam 4,70 z dowozem i rozładunkiem i myślałem, że to jest mega cena. Nie dajesz zbrojenia w środek? Koszt niewielki a efekt spory moim zdaniem. Co do kosztów to u mnie wyjdzie taniej z pustaka szalunkowego a ściana mocniejsza i mniej pracy (mniejsze koszta wykonawcy w moim przypadku). Ja będę miał ławę schodkową i 140-190 cm ściany fundamentowej zakończonej wieńcem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
(03.05.2017, 21:14)klonu1988 napisał(a): Witam, ja również będę robił ściany z pustaków szalunkowych. Jak Ci się udało uzyskać taką cenę? Ja mam 4,70 z dowozem i rozładunkiem i myślałem, że to jest mega cena. Nie dajesz zbrojenia w środek? Koszt niewielki a efekt spory moim zdaniem. Co do kosztów to u mnie wyjdzie taniej z pustaka szalunkowego a ściana mocniejsza i mniej pracy (mniejsze koszta wykonawcy w moim przypadku). Ja będę miał ławę schodkową i 140-190 cm ściany fundamentowej zakończonej wieńcem. Pozdrawiam.
Pustaki kupowałem w grudniu razem z betonem komórkowym ale widzę z Rzeszowa mają dalej dobrą cenę https://www.olx.pl/podkarpackie/q-pustaki-szalunkowe/
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu