Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woda Gruntowa - Potrzebna porada
#1
Star 
Witam. Moi drodzy potrzebuje pomocy. Po ostatnich obwitych opadach postanowiłem na mojej działce przeprowadzić eksperyment, wykopać dół i sprawdzić na jakiej głębokości będzie woda, zawsze to zaoszczędzone 1000zł na badania geotechniczne Cool  Okazało się, że woda jest na głębokości 105 cm. Mam pewien plan. Sciągnę 30 cm humusu, następnie 40 cm na ławę (30 cm na ławę i 10 cm na chudziaka). Zostanie 30cm czyli minimum które musi być podobno zachowane do lustra wody. Sciany fundamentowe "wypuszczę" powyżej i obsypie ziemią żeby dół ławy był poniżej przemarzania gruntu(100cm - 120cm). Czy to ma rację bytu w przypadku projektu domu Pana Łukasza? Czyli bez piwnicy oraz bez adaptacji poddasza. Pozdrawiam! Howgh Big Grin

[img]<a href=[/img][Obrazek: 2czznns.jpg]" />

Odpowiedz
#2
A nie myslales o płycie fundamentowej?
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#3
Witam
Woda nie jest problemem......ale dlaczego najpierw glina a potem humus? Byl tam jakis nasyp?
Chlopie zrob badanie geotechniczne. Zeby sie jeszcze nie okazalo, ze masz tam torf.
Pozdrawiam i powodzenia!
Odpowiedz
#4
Witam i przepraszam, że tak późno lecz taka praca. Dzisiaj pokusiłem się na drugi wykop w miejscu gdzie będzie stał dom. 
Myślę sobie "Mateusz, przecież Ty zawsze masz szczęście, pewnie tam jakiś strumyczek boczkiem płynie" Cool
No niestety:
[img]<a href=[/img][Obrazek: 30hrf39.jpg]" />

Także będe jednak musiał się pokusić o badanie geotechniczne. Proszę jednak sprecyzować jak ma wyglądać ta płyta fundamentowa. Tzn ile bym musiał "wybrać ziemi", jak głęboko.
 Zauważyłem jedną zależność. Im droższa sztychówka tym głębiej znajduje wodę (teraz była na 115cm) Big Grin  Może gdybym kupił sztychówkę z włókna węglowego woda byłaby na 3m Smile

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji!  Smile
Odpowiedz
#5
Poziom wody może opadać zależnie od opadów w okolicy / po roztopach jest najwyżej a później spada. Więc im później kopiesz tym niżej woda..

Pozostaje badanie geotechniczne i wycieczka do projektanta. Wtedy będzie wiadomo co i jak z tą wodą i co jest pod spodem - to czarne przy dnie nie wygląda obiecująco... Chyba że to pokłady węgla Wink

Za badanie płaciłem 600 zł, więc pewnie coś w podobnej cenie też znajdziesz... Chyba że jesteś z okolicy Poznania to poszukam namiary...
15 minut i wszelkie wątpliwości rozwiane...
Odpowiedz


#6
Powitać! Obdzwoniłem już geodetów z okolicy ( Przeworsk - Podkarpacie). Cena prawie jednakowa 600-700 zł za trzy odwierty 4 metrowe. Każdy ma w głowie weekend majowy i nie da rady wcześniej jak przed 8 maja. Trzeba czekać. To czarne dziadostwo śmierdzi fest;p Na moje oko połączenie kamieni i jakiejś śmierdzącej mazi.
Odpowiedz
#7
(27.04.2017, 11:49)Longer napisał(a): Obdzwoniłem już geodetów 
Geologów !!!! Smile
Odpowiedz
#8
Nie czepiaj sięSmile Pewnie jeden palec śmigał jak chciał i tak mi się napisałoSmile Tak czy siak, będą badania. Jeśli tylko ktoś by mógł przybliżyć temat płyty fundamentowej. Nie mogę dorwać rzetelnych informacji na ten temat. Dziękuje i pozdrawiam.
Howgh!
Odpowiedz
#9
(27.04.2017, 18:01)Longer napisał(a): Nie czepiaj sięSmile Pewnie jeden palec śmigał jak chciał i tak mi się napisałoSmile Tak czy siak, będą badania. Jeśli tylko ktoś by mógł przybliżyć temat płyty fundamentowej. Nie mogę dorwać rzetelnych informacji na ten temat. Dziękuje i pozdrawiam.
Howgh!
Nie czepiam się, to tylko zboczenie zawodowe Smile Na temat płyty nie pomogę, bo jestem geologiem Smile
Odpowiedz
#10
Płyta fundamentowa jest wskazana w na trudne tereny właśnie (wysokie wody,niestabilne podłoże). Niestety wykonanie płyty jest droższe od ław fundamentowych.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu